Resultat KM  2013                        
  Årskurs 5                          
  Tingvalla IP, 25 sept                          
  Tävlingsledare: Johan Engberg                        
                             
  final flickor 60m                          
  års 5                          
                             
Plac. Namn Skola Resultat                      
                             
1 Emmy Helmersson Engelska Skolan 9.33                      
2 Klara Ivansson Vallargärdets skola 9.63                      
3 Hanna Palmqvist Stodeneskolan 9.70                      
4 Linnea Ridberg Hultsberg 9.71                      
5 Amanda Friberg Råtorpsskolan 9.77                      
6 Saga Blomqvist Råtorpsskolan 9.88                      
7 Elin Ljungberg Kroppkärrsskolan 9.91                      
                             
  Semifinaler                          
Q Emmy Helmersson Engelska Skolan 9.27                      
Q Klara Ivansson Vallargärdets skola 9.56                      
Q Linnea Ridberg Hultsberg 9.74                      
Q Hanna Palmqvist Stodeneskolan 9.76                      
Q Saga Blomqvist Råtorpsskolan 9.77                      
Q Amanda Friberg Råtorpsskolan 9.79                      
Q Elin Ljungberg Kroppkärrsskolan 9.80                      
                             
plac.                            
8 Ida Johansson Stodeneskolan 9.94                      
9 Anna Jensen Väse skola 9.95                      
10 Andrine Olsson Bjerke Kvarnbergsskolan 9.98                      
10 Filippa Bergenheim Engelska Skolan 9.98                      
10 Zahra Jabir Frödingsskolan 9.98                      
13 Anna Nordstrom Engelska Skolan 10.01                      
14 Anna Bröttgårdh Kroppkärrsskolan 10.03                      
                             
15 Emmy Nyström Västerstrand 9.98                      
16 Ida Andersson Stodeneskolan 10.00                      
17 Stella Klint Engelska Skolan 10.02                      
18 Alva Sahlin Skåreskolan 10.14                      
19 Malin Norrman Kroppkärrsskolan 10.16                      
20 Sigrid Jernstedt Engelska Skolan 10.17                      
21 Victoria G. Svärd Kroppkärrsskolan 10.19                      
22 Lisa Runelid Björklund Skåreskolan 10.20                      
23 Tuva Norling Råtorpsskolan 10.20                      
24 Nadia Hasselbäck Västerstrand 10.23                      
25 Olivia Olsson Fogde Engelska Skolan 10.28                      
26 Melina Demir Skåreskolan 10.29                      
27 Mathilda Ragnarsson Råtorpsskolan 10.32                      
28 Hanna Rådman Engelska Skolan 10.35                      
29 Siri Sangoon Västerstrand 10.37                      
30 Isabelle Olsson Västerstrand 10.39                      
31 Märta Bjursäter Engelska Skolan 10.46                      
32 Elsa Albinsson Engelska Skolan 10.50                      
33 Tuva Lund Skåreskolan 10.50                      
34 Alicia Jansson Kling Kvarnbergsskolan 10.51                      
35 Annie Pehrsson Skåreskolan 10.54                      
36 Frida Haraldsson Herrhagsskolan 10.56                      
37 Ellen Edman Engelska Skolan 10.59                      
38 Alice Jörnmyr Stodeneskolan 10.60                      
39 Michelle Träff Västerstrand 10.63                      
40 Maja Haraldsen Engelska Skolan 10.69                      
41 Saskia Wilstra Engelska Skolan 10.69                      
42 Matilda Herlin Skåreskolan 10.70                      
43 Julina Bergwall Engelska Skolan 10.72                      
44 Alwa Ellström Väse skola 10.73                      
45 Ellen Kaberg Engelska Skolan 10.76                      
46 Rosa Dautkerejeva Engelska Skolan 10.77                      
47 Ella Jansson Engelska Skolan 10.79                      
48 Louise Aspegen Engelska Skolan 10.79                      
49 Selina Keskin Skåreskolan 10.84                      
50 Mathilda Bengtsson Herrhagsskolan 10.86                      
51 Frida Larsson Engelska Skolan 10.87                      
52 Karin Hedenskog Friskolan Stellatus 10.89                      
53 Jozefine Westin Engelska Skolan 10.91                      
54 Rebecca Ohlsson Engelska Skolan 10.93                      
55 Filippa Sääker Engelska Skolan 10.96                      
56 Linn Harrisson Engelska Skolan 10.98                      
57 Michelle Frisk Engelska Skolan 10.98                      
58 Nellie Mattsson Engelska Skolan 11.00                      
59 Marianna Piccolo Engelska Skolan 11.09                      
60 Tove Kullberg Engelska Skolan 11.13                      
61 Alva By Herrhagsskolan 11.14                      
62 Nicolina Moberg Engelska Skolan 11.15                      
63 Ella Nyström Engelska Skolan 11.16                      
64 Julia Håkansson Engelska Skolan 11.20                      
65 Lovisa Ryman Engelska Skolan 11.27                      
66 Sandra Lindh Engelska Skolan 11.32                      
67 Hasina Mohammadesaq Engelska Skolan 11.34                      
68 Israa Almsaad Engelska Skolan 11.37                      
69 Agnes Bergsten Friskolan Stellatus 11.39                      
70 Johanna Ekelund Herrhagsskolan 11.43                      
71 Malva Karlsson Friskolan Stellatus 11.45                      
72 Maja Hellekant Engelska Skolan 11.48                      
73 Julia Kjellberg Herrhagsskolan 11.73                      
74 Tilda Matikainen Friskolan Stellatus 11.87                      
75 Liv Örgevik Herrhagsskolan 11.90                      
76 Ronja Björkstig Herrhagsskolan 11.91                      
77 Alma Kirke Engelska Skolan 12.27                      
78 Chirin Othmani Engelska Skolan 12.29                      
79 Evelina Kilan Vinje Engelska Skolan 12.86                      
80 Filippa Baily Andersson Engelska Skolan 12.87                      
DNS Alicia Jansson Kling Kvarnbergsskolan                        
DNS Alva Sahlin Skåreskolan                        
DNS Ella Magnusson Engelska Skolan                        
DNS Elsa Bäckstrand Herrhagsskolan                        
DNS Filippa Wallmander Herrhagsskolan                        
DNS Johanna Böjeryd Engelska Skolan                        
DNS Paula Lindqvist Engelska Skolan                        
DNS Vendela Johansson Engelska Skolan                        
DNS Madelene Andersson Engelska Skolan                        
DNS Anna Lazowska Engelska Skolan                        
DNS Anna Lazowska Engelska Skolan                        
DNS Anna Nordstrom Engelska Skolan                        
DNS Ella Jansson Engelska Skolan                        
DNS Jolina Bergwall Engelska Skolan                        
                             
  pojkar 60m års 5                          
  Resultat semifinal och startlista final                          
                             
Plac. Namn Skola Resultat                      
1 Joel Nyström Kroppkärrsskolan 8.76                      
2 Jonas Nordlander Skåreskolan 9.11                      
3 Alfred Aakre Engelska Skolan 9.311                      
4 Henning Rothsten Råtorpsskolan 9.318                      
5 Ludvig Hardberg Västerstrand 9.41                      
6 Oliver Fredholm Kroppkärrsskolan 9.44                      
7 Nils Lindqvister Engelska Skolan 9.79                      
                             
  Namn Skola Resultat                      
Q Nils Lindqvister Engelska Skolan 9.65                      
Q Oliver Fredholm Kroppkärrsskolan 9.51                      
Q Alfred Aakre Engelska Skolan 9.43                      
Q Joel Nyström Kroppkärrsskolan 8.89                      
Q Jonas Nordlander Skåreskolan 8.94                      
Q Ludvig Hardberg Västerstrand 9.46                      
Q Henning Rothsten Råtorpsskolan 9.56                      
                             
Plac.                            
8 Linus Vendel Hultsberg 9.66                      
9 Karl Lund Brelin Kroppkärrsskolan 9.70                      
10 Felix Wendel Engelska Skolan 9.74                      
11 Elias Gustafsson Västerstrand 9.76                      
12 Erik Aronsson Skåreskolan 9.82                      
13 Erik Söderberg Väse skola 9.84                      
14 Hugo Josefsson Kroppkärrsskolan 9.88                      
                             
  Namn Skola Resultat                      
15 Samuel Westen  Råtorpsskolan 9.82                      
16 Sebastian Söderström Herrhagsskolan 9.91                      
17 Elias Ås Herrhagsskolan 9.92                      
18 Gustav Olsson Herrhagsskolan 9.92                      
19 Hannes Blom Råtorpsskolan 9.94                      
20 Ludvig Pettersson Norrstrandsskolan 10.00                      
21 Danijel Nikolic Frödingskolan 10.00                      
22 Dier Mosa Frödingskolan 10.04                      
23 Elias Kjellgren Skåreskolan 10.10                      
23 Isak Eriksson Engelska skolan 10.10                      
25 Alex Jogeryd Skåreskolan 10.13                      
26 Kasper Olsen Kroppkärrsskolan 10.13                      
27 Eric Hedin Västerstrand 10.18                      
28 Hugo Miliander Kvarnbergsskolan 10.21                      
29 Oskar Lander Väse skola 10.25                      
30 Wiktor Bliesner Herrhagsskolan 10.25                      
31 Azad Palani Jafi Frödingsskolan 10.31                      
32 Hampus Born Engelska Skolan 10.44                      
33 Johan Åhgren Västerstrand 10.50                      
34 Noah Lundqvist Råtorpsskolan 10.53                      
35 Eskil Bergerland Engelska Skolan 10.54                      
36 Jonathan Tolin Engelska Skolan 10.54                      
37 Oliver Szasz Engelska Skolan 10.55                      
37 Mohammed Hasniemi Frödingskolan 10.55                      
39 Markus Nykvist Herrhagsskolan 10.62                      
40 Oscar, Lindberg Kvarnbergsskolan 10.66                      
41 Joakim Olson Stodeneskolan 10.67                      
42 Brya Walid Frödingskolan 10.69                      
43 Hasti Sarkotsaid Engelska Skolan 10.77                      
44 Julian Albertus Engelska Skolan 10.90                      
45 Adam Lafta Engelska Skolan 10.99                      
46 William Arnesson Engelska Skolan 11.03                      
47 Sebastian Strid Engelska Skolan 11.05                      
48 Tristan Olsson Herrhagsskolan 11.07                      
49 Joshua Larsson Engelska Skolan 11.17                      
50 Max Strömdal Eriksson Engelska Skolan 11.22                      
51 Daniels Vidzis Engelska Skolan 11.23                      
52 Jesper Lundberg Engelska Skolan 11.33                      
53 Camilo Westberg Herrhagsskolan 11.38                      
54 Linus Åstedt Kvarnbergsskolan 11.42                      
55 Filipp Dokukin Engelska Skolan 11.53                      
56 Gustaf Ostredius Kvarnbergsskolan 11.98                      
57 Josef Duruvala Engelska skolan 12.53                      
58 Theo Johansson Friskolan Stellatus 14.13                      
DNS David Hjärpe Råtorpsskolan                        
DNS David Lund Engelska Skolan                        
DNS Jonathan Backlund Engelska Skolan                        
DNS Lavin Shekarchi Engelska Skolan                        
DNS Leo Lööf Stodeneskolan                        
DNS Linus Lööf Stodeneskolan                        
DNS Linus Thorildsson Stodeneskolan                        
DNS Lion Hult Engelska Skolan                        
DNS Max Boren Engelska Skolan                        
DNS Robert Nyman Herrhagsskolan                        
DNS Salomon Berger Herrhagsskolan                        
DNS Cedervind Erik Engelska Skolan                        
DNS Emil Persson Engelska Skolan                        
                             
  Flickor 800m                          
  åk 5                          
plac. namn skola resultat                      
1 Nora Holmgård Kvarnbergsskolan 3.02:38                      
2 Mathilda Ragnarsson Råtorpsskolan 3.03:47                      
3 Ida Andersson Stodeneskolan 3.09:34                      
4 Nicolina Moberg Engelska skolan 3.09:45                      
5 Filippa Saaker Engelska Skolan 3.15:59                      
6 Elsa Albinsson Engelska Skolan 3.16:34                      
7 Tuva Lund Skåreskolan 3.16:41                      
8 Emmy Nyström Västerstrandskolan 3.20:01                      
9 Elin Ljungberg Kroppkärrsskolan 3.21.01                      
10 Matilda Herrlin Skåreskolan 3.22:80                      
11 Selina Keskin Skåreskolan 3.23:07                      
12 Maja Hellekant Engelska skolan 3.23:73                      
13 Hanna Rådman Engelska Skolan 3.23:92                      
14 Zahra Jabir Frödingsskolan 3.27:24                      
15 Michelle Träff Västerstrandskolan 3.27:27                      
16 Maja Haraldsen Engelska Skolan 3.28:82                      
17 Lovisa Högberg Kroppkärrsskolan 3.30:61                      
18 Alwa Ellström Väse skola 3.31:27                      
19 Annie Pehrsson Skåreskolan 3.31:72                      
20 Ebba Nilsson Kroppkärrsskolan 3.31:77                      
21 Sigrid Jernstedt Engelska skolan 3.32:07                      
22 Liv Örgevik Herrhagsskolan 3.32:95                      
23 Stella Klint Engelska skolan 3.33:55                      
24 Jolina Bergwall Engelska Skolan 3.33:79                      
25 Tova Sandström Kroppkärrsskolan 3.35:45                      
26 Marianna Piccolo Engelska Skolan 3.36:50                      
27 Jozefine Westin Engelska skolan 3.37:10                      
28 Anna Nordstrom Engelska Skolan 3.41:66                      
29 Frida Haraldsson Herrhagsskolan 3.42:08                      
30 Ella Jansson Engelska Skolan 3.45:69                      
31 Nellie Mattsson Engelska Skolan 3.47:42                      
32 Hanna Nilsson Hultsbergsskolan 3.49:43                      
33 Ellen Kaberg Engelska Skolan 3.53:55                      
34 Johanna Ekelund Herrhagsskolan 3.56:45                      
35 Hasina Mohammad Engelska Skolan 4.06:97                      
36 Agnes Bergsten Friskolan Stellatus 4.07:35                      
  Michelle Frisk Engelska Skolan DNF                      
  Saskia Wilstra Engelska Skolan DNF                      
  Isabelle Olsson Västerstrandskolan DNF                      
  Israa Almssad Engelska skolan DNF                      
  Alva By Herrhagsskolan DNS                      
  Anna Bröttgårdh Kroppkärrsskolan DNS                      
  Elsa Bäckstrand Herrhagsskolan DNS                      
  Emilia Eckman Engelska Skolan DNS                      
  Julia Håkansson Engelska Skolan DNS                      
  Julia Kjellberg Herrhagsskolan DNS                      
  Mathilda Bengtsson Herrhagsskolan DNS                      
  Olga Lindeby Kvarnbergsskolan DNS                      
  Louise Aspegren Engelska Skolan DNS                      
  Emma Persson Engelska Skolan DNS                      
  Filippa Wallmander Herrhagsskolan DNS                      
                             
  pojkar 800m                          
  åk. 5                          
plac. Namn Skola Resultat                      
1 Joel Nyström Kroppkärrsskolan 2.43:94                      
2 Jonas Nordlander Skåreskolan 2.48:78                      
3 Ludvig Pettersson Norrstrandsskolan 2.50:02                      
4 Christoffer Hellbom Kroppkärrsskolan 2.54:06                      
5 Alexander Page Rudsskolan 2.54:79                      
6 Mohammed Hashemi  Frödingsskolan 2.56:35                      
7 Linus Lööf Stodenskolan 2.56:82                      
8 Leo Lööf Stodenskolan 2.57:08                      
9 Oskar Lander Väse skola 2.57:24                      
10 Kasper Olsen Kroppkärrsskolan 2.58:08                      
11 Johan Ekberg Rudsskolan 2.58:77                      
12 Alfred Aakre Engelska Skolan 2.59:13                      
13 Henning Rothsten Råtorpsskolan 3.02:61                      
14 Erik Hedin Västerstrandskolan 3.04:93                      
15 Elias Kjellgren Skåreskolan 3.06:74                      
16 Hugo Miliander Kvarnbergsskolan 3.09:21                      
17 Samuel Westen  Råtorpsskolan 3.09:23                      
18 Gustav Olsson Herrhagsskolan 3.09:80                      
19 Axel Nilsson Hultsbergsskolan 3.10:38                      
20 Elias Ås Herrhagsskolan 3.10:78                      
21 Jacob Helgesson Rudsskolan 3.11:27                      
22 Olof Wåhlin Vallargärdets skola 3.11:92                      
23 Isak Eriksson Engelska Skolan 3.13:40                      
24 Jonathan Tolin Engelska Skolan 3.13:41                      
25 William Arnesson Engelska Skolan 3.13:48                      
26 Wiktor Bliesner Herrhagsskolan 3.15:85                      
27 Johan Ågren Västerstrandskolan 3.16:51                      
28 Tristan Olsson Herrhagsskolan 3.19:69                      
29 Carl Ericsson Vallargärdets skola 3.21:02                      
30 Johan Wistensjö Skåreskolan 3.29:40                      
31 Markus Nykvist Herrhagsskolan 3.30:26                      
32 Dler Mosa Frödingskolan 3.30:67                      
33 Felix Wendel Engelska Skolan 3.36:56                      
34 Sebastian Söderström Herrhagsskolan 3.36:90                      
35 Erik Söderberg Väse skola 3.38:50                      
36 Simon Holmgård Kvarnbergsskolan 3.39:42                      
37 Julian Albertus Engelska Skolan 3.52:45                      
  Adam Lafta Engelska Skolan DNF                      
  Camilo Westberg Herrhagsskolan DNF                      
  Eskil Bergerland Engelska Skolan DNF                      
  Jonas Veka-Bengtsson Rudsskolan DNF                      
  Adam Wester Vallargärdets skola DNS                      
  David Hjärpe Råtorpsskolan DNS                      
  Edvin Thorbjörnsson Skåreskolan DNS                      
  Joseph Daruvala-Ejnelind Engelska Skolan DNS                      
  Robert Nyman Herrhagsskolan DNS                      
  Salomon Berger Herrhagsskolan DNS                      
  Sebastian Strid Engelska Skolan DNS                      
  Zackaria Jargis Engelska Skolan DNS                      
  Cedervind Erik Engelska Skolan DNS                      
  Emil Persson Engelska Skolan DNS                      
  Filipp Dokukin Engelska Skolan DNS                      
  Nils Lindqvister Engelska Skolan DQ                      
                             
  Flickor längd                          
Plac. Namn Skola hopp 1 hopp 2 Res.                  
1 Saga Blomkvist Råtorpsskolan 3.63 3.94 3.94                  
2 Emmy Helmersson Engelska Skolan 3.80 3.85 3.85                  
3 Amanda Friberg Råtorpsskolan 3.60 2.92 3.60                  
4 Linnea Rydberg Hulstbergskolan 3.47 3.37 3.47                  
5 Anna Bröttgårdh Kroppkärrsskolan 3.35 3.46 3.46                  
6 Rima Jiang Safady Rudsskolan 3.41 3.06 3.41                  
7 Hanna Eng Skåreskolan 3.31 2.86 3.31                  
8 Maja Hellekant Engelska Skolan 3.30 3.10 3.30                  
9 Andrine Olsson Bjerke Kvarnbergsskolan 3.18 3.29 3.29                  
10 Anna Jensen Väse skola 3.29 3.18 3.29                  
11 Malin Norrman Kroppkärrsskolan 3.14 2.88 3.14                  
12 Tilde Rhöse Kroppkärrsskolan 3.13 2.67 3.13                  
13 Elsa Bäckstrand Herrhagsskolan 3.11 3.07 3.11                  
13 Hanna Palmqvist Stodeneskolan 3.01 3.11 3.11                  
15 Filippa Bergenheim Engelska Skolan 3.09 3.07 3.09                  
16 Tuva Norling Råtorpsskolan 3.08 2.67 3.08                  
17 Ida Andersson Stodeneskolan 3.07 2.96 3.07                  
18 Sigrid Jernstedt Engelska Skolan 2.72 3.04 3.04                  
19 Madelene Alenvret Råtorpsskolan 3.02 2.90 3.02                  
19 Frida Haraldsson Herrhagsskolan 3.02   3.02                  
19 Ida Johansson Stodeneskolan 2.94 3.02 3.02                  
22 Tuva  Linden Kroppkärrsskolan 3.01   3.01                  
23 Laima Nilsson Engelska Skolan 2.98 2.64 2.98                  
23 Nora Holmgård Kvarnbergsskolan 2.98 2.85 2.98                  
25 Alwa Ellström Väse skola 2.93 2.37 2.93                  
26 Zahra Jabir Frödingsskolan 2.91 2.87 2.91                  
27 Alice Jörnmyr Stodeneskolan 2.91 2.62 2.91                  
28 Anna Nordström Engelska Skolan 2.83 2.90 2.90                  
29 Smilla Axelsson Kroppkärrsskolan 2.88 2.79 2.88                  
30 Julia Kjellberg Herrhagsskolan 2.86 2.66 2.86                  
31 Märta Bjursäter Engelska Skolan 2.77 2.81 2.81                  
32 Liv Örgevik Herrhagsskolan 2.80 2.50 2.80                  
32 Stella Klint Engelska Skolan 2.80 2.78 2.80                  
34 Melina Demir Skåreskolan 2.70 2.79 2.79                  
35 Karin Hedenskog Friskolan Stellatus 2.77 2.69 2.77                  
36 Anna Gushi   2.72 2.73 2.73                  
36 Johanna Ekelund Herrhagsskolan 2.73 2.52 2.73                  
38 Ronja Jansson Frödingsskolan 2.73 2.72 2.73                  
39 Marianna Piccolo Engelska Skolan 2.71 2.03 2.71                  
40 Lovisa Ryman Engelska Skolan 2.66 2.70 2.70                  
41 Saskia Wilstra Engelska Skolan 2.24 2.64 2.64                  
41 Agnes Bergsten Friskolan Stellatus 2.64 2.64 2.64                  
43 Maja Haraldsen Engelska Skolan 2.63 2.58 2.63                  
44 Mathilda Bengtsson Herrhagsskolan 2.44 2.60 2.60                  
45 Nicolina Moberg Engelska Skolan 2.59 2.29 2.59                  
46 Hasina Mohammad Esaq Engelska Skolan 2.57 2.58 2.58                  
47 Rosa Dautkerejeva Engelska Skolan 2.57 2.41 2.57                  
48 Malva Karlsson Friskolan Stellatus 2.36 2.53 2.53                  
49 Filippa Wallmander Herrhagsskolan 2.50   2.50                  
50 Emilia Eckman Engelska Skolan 2.13 2.42 2.42                  
50 Frida Larsson Engelska Skolan 2.42 2.30 2.42                  
52 Nellie Mattsson Engelska Skolan 2.38 2.36 2.38                  
53 Alva By Herrhagsskolan 2.12 2.25 2.25                  
54 Olivia Olsson Fogde Engelska Skolan 2.14 2.24 2.24                  
54 Evelina Kilan Vinje Engelska Skolan 2.19 2.24 2.24                  
56 Vendela Johansson Engelska Skolan 2.22 2.18 2.22                  
57 Maria Alipour Frödingsskolan 2.17 2.15 2.17                  
58 Israa Almssad Engelska Skolan   1.97 1.97                  
DNS Linnea Eriksson Engelska Skolan                        
DNS Lisa Runelid Björklund Skåreskolan                        
DNS Saga Blomqvist Råtorpsskolan                        
DNS Viktoria Sterner Engelska Skolan                        
DNS Sandra Lindh Engelska Skolan                        
DNS Alma Kirke Engelska Skolan                        
DNS Anna Jensen Väse skola                        
DNS Brya Walid Ali  Frödingsskolan                        
DNS Chirin Othmani Engelska Skolan                        
DNS Emma Persson Engelska Skolan                        
DNS Hanna Björk Engelska Skolan                        
DNS Hasti said Sarkot Engelska Skolan                        
DNS Janine Wallstav Engelska Skolan                        
DNS Anna Lazowska Engelska Skolan                        
DNS Anna Nordstrom Engelska Skolan                        
DNS Ella Jansson Engelska Skolan                        
DNS Gemma Jonsson Engelska Skolan                        
                             
  Pojkar längd Resultat åk 5                      
Plac. Namn Skola hopp 1 hopp 2 Res.                  
1 Jonas Nordlander Skåreskolan 4.49 4.29 4.49                  
2 Joel Nyström Kroppkärrsskolan 4.38 4.26 4.38                  
3 Alfred Aakre Engelska Skolan 4.12 4.09 4.12                  
4 Alexander Page Rudsskolan 4.01 3.89 4.01                  
5 Ludvig Pettersson Norrstrandsskolan 3.80 3.55 3.80                  
6 Johan Ekberg Rudsskolan 3.79 3.65 3.79                  
7 Leo Lööf Stodeneskolan 3.66 3.77 3.77                  
8 Elias Gustavsson Frödingeskolan 3.76 3.59 3.76                  
9 Jacob Helgesson Rudsskolan 3.74 3.75 3.75                  
10 Felix Wendel Engelska Skolan 3.11 3.68 3.68                  
11 Lucas Kinell Vallargärdets skola 3.64 2.97 3.64                  
12 Linus Wendel Hultsbergskolan 3.60 3.00 3.60                  
13 Karl Lund Brelin Kroppkärrsskolan 3.12 3.51 3.51                  
13 Linus Lööf Stodeneskolan 3.51 3.32 3.51                  
15 Elias Ås Herrhagsskolan 3.49 3.34 3.49                  
16 Markus Nykvist Herrhagsskolan 3.45 3.13 3.45                  
17 Emil Strandberg Skåreskolan 3.40 3.45 3.45                  
18 Danijel Nikolie Frödingeskolan 3.44 3.10 3.44                  
18 Per Hallén Hultsbergskolan 3.44 3.19 3.44                  
20 Ludvig Hagberg Västerstrandskolan 3.43 3.27 3.43                  
21 Gustav Olsson Herrhagsskolan 3.35 3.39 3.39                  
21 Axel Nilsson Hultsbergskolan 3.39 3.34 3.39                  
23 Samuel Westen  Råtorpsskolan 3.05 3.38 3.38                  
23 Wiktor Bliesner Herrhagsskolan 3.38 3.00 3.38                  
25 Hannes Blom Råtorpsskolan 3.29 3.37 3.37                  
26 Adam Wester Vallargärdets skola 3.35 3.29 3.35                  
27 Nils Lindqvister Engelska Skolan 3.34 3.20 3.34                  
27 Johan Ågren Västerstrandskolan 3.34 3.31 3.34                  
29 Oskar Lander Väse skola 3.28 2.58 3.28                  
29 Erik Aronsson Skåreskolan 3.28   3.28                  
31 Azad Palani Jafi Frödingsskolan 3.25   3.25                  
32 Jonas Veka Bengtsson Rudsskolan 3.21 3.14 3.21                  
33 Nathan Geary Hultsbergskolan 3.20 3.02 3.20                  
34 Henning Rothsten Råtorpsskolan 3.14 3.05 3.14                  
35 Dler Mosa Frödingeskolan 3.12 2.74 3.12                  
35 Jesper Lundberg Engelska Skolan 3.12 2.95 3.12                  
37 Simon Holmgren Kvarnbergsskolan 3.09 2.95 3.09                  
38 Linus Åstedt Kvarnbergsskolan 3.07 2.96 3.07                  
38 Tristan Olsson Herrhagsskolan 3.07 3.00 3.07                  
38 Hampus Born Engelska Skolan 3.07 2.94 3.07                  
41 Eric Hedin Västerstrandskolan 3.06 2.96 3.06                  
42 Karl Eriksson Vallargärdets skola 2.98 3.05 3.05                  
42 Erik Söderberg Väse skola 3.05 2.84 3.05                  
44 Linus Thorildsson Stodeneskolan 3.03 2.97 3.03                  
45 Sebastian Söderberg Herrhagsskolan 2.99 2.78 2.99                  
46 Isak Eriksson Engelska Skolan 2.97 2.88 2.97                  
47 Filip Öst Engelska Skolan 2.93 2.67 2.93                  
48 Hugo Josefsson Kroppkärrsskolan 2.91 2.68 2.91                  
49 Eskil Bergerland Engelska Skolan 2.88 2.65 2.88                  
50 Daniels Vidzis Engelska Skolan 2.66 2.84 2.84                  
51 Adam Lafta Engelska Skolan 2.81 2.54 2.81                  
52 Jordan Hermansson Engelska Skolan 2.79 2.65 2.79                  
53 Joshua Larsson Engelska Skolan 2.76 2.56 2.76                  
54 Sebastian Strid Engelska Skolan 2.71 2.60 2.71                  
55 Lion Hult Engelska Skolan 2.46 2.52 2.52                  
56 Camilo Westberg Herrhagsskolan 2.41 1.98 2.41                  
57 Alex Slanmark Engelska Skolan 2.32   2.32                  
58 Theo Johansson Friskolan Stellatus 2.18   2.18                  
59 Filip Forss Friskolan Stellatus 2.11 1.88 2.11                  
60 Rami Abou Zahra Engelska Skolan 1.76 1.83 1.83                  
DNS Robert Nyman Herrhagsskolan                        
DNS Salomon Berger Herrhagsskolan                        
DNS Emil Persson Engelska Skolan                        
DNS Brya Walid Frödingeskolan                        
DNS David Hjärpe Råtorpsskolan                        
DNS Joakim Olson Stodeneskolan                        
                             
  Flickor bollkast                          
Plac. Namn Skola Resultat                      
1 Siri Sangoon Västerstrandsskolan 39.00                      
2 Madelene Alenvret Råtorpsskolan 32.75                      
3 Amanda Friberg Råtorpsskolan 31.25                      
4 Alicia Jansson Kling Kvarnbergsskolan 30.65                      
5 Victoria G. Svärd Kroppkärrsskolan 29.64                      
6 Julia Kjellberg Herrhagsskolan 27.04                      
7 Tova Sandström Kroppkärrsskolan 26.75                      
8 Hanna Björk Engelska Skolan 26.68                      
9 Julia Tedenrud Kroppkärrsskolan 25.35                      
10 Melina Demir Skåreskolan 25.02                      
11 Selina Keskin Skåreskolan 24.97                      
12 Ana Gushi Vallargärdets skola 24.71                      
13 Elsa Bäckstrand Herrhagsskolan 23.60                      
14 Leah O´connor Vallargärdets skola 23.15                      
15 Frida Haraldsson Herrhagsskolan 22.95                      
16 Maja Haraldsen Engelska Skolan 22.91                      
17 Tuva Ekelund Jonsson Vallargärdets skola 22.48                      
18 Ida Andersson Stodeneskolan 21.75                      
19 Hanna Rådman Engelska Skolan 21.65                      
20 Tuva Lund Skåreskolan 20.33                      
21 Filippa Saaker Engelska Skolan 19.22                      
22 Saskia Wilstra Engelska Skolan 18.46                      
23 My Spector Engelska Skolan 16.98                      
24 Agnes Creutzer Hultsbergsskolan 16.85                      
25 Liv Örgevik Herrhagsskolan 16.45                      
26 Alva By Herrhagsskolan 16.28                      
27 Frida Larsson Engelska Skolan 15.98                      
28 Emilia Eriksson Johnsson Kvarnbergsskolan 15.89                      
29 Evelina Kilan Vinje Engelska Skolan 15.39                      
30 Maria Alipour Frödingsskolan 14.80                      
31 Mathilda Bengtsson Herrhagsskolan 14.40                      
32 Viktoria Sterner Engelska Skolan 14.10                      
33 Ronja Björkström Herrhagsskolan 14.00                      
34 Ellen Edman Engelska Skolan 13.89                      
35 Anna Lazowska Engelska Skolan 13.63                      
36 Isafaa Almssad Engelska Skolan 13.40                      
37 Linnea Eriksson Engelska Skolan 13.17                      
38 Olivia Olsson Fogde Engelska Skolan 12.88                      
39 Sasha Nouraei Friskolan Stellatus 12.27                      
40 Maja Wisenius Kvarnbergsskolan 11.29                      
41 Alice Jörnmyr Stodeneskolan 11.23                      
42 Filippa Baily Stranberg Engelska Skolan 10.67                      
43 Johanna Ekelund Herrhagsskolan 10.62                      
44 Agnes Bergsten Friskolan Stellatus 9.37                      
45 Ella Magnusson Engelska Skolan 8.00                      
46 Filippa Wallmander Herrhagsskolan 6.59                      
  Ella Nyström Engelska Skolan DNS                      
  Johanna Böjeryd Engelska Skolan DNS                      
  Lovisa Ryman Engelska Skolan DNS                      
  Marianna Piccolo Engelska Skolan DNS                      
  Nicolina Moberg Engelska Skolan DNS                      
  Ella Jansson Engelska Skolan DNS                      
  Ellen Kaberg Engelska Skolan DNS                      
  kyri Irakoze Engelska Skolan DNS                      
  Sigrid Jernstedt Engelska Skolan DNS                      
                             
  Bollkast pojkar                          
  åk 5                          
plac. Namn Skola Resultat                      
1 Adam Wester Vallargärdets skola 35.18                      
2 Linus Lööf Stodeneskolan 35.04                      
3 Dler Mosa  Frödingsskolan 34.30                      
4 Gustav Bertilsson Kvarnbergsskolan 33.49                      
5 Joel Nyström Kroppkärrsskolan 32.45                      
6 Felix Wendel Engelska Skolan 31.66                      
7 Noah Lundqvist Råtorpsskolan 31.44                      
8 Ludvig Hagberg Västerstarndsskolan 31.43                      
9 Alf Hogling-ransjo Engelska Skolan 30.10                      
10 Oliver Szasz Engelska Skolan 30.06                      
11 Joakim Olson Stodeneskolan 29.60                      
12 Jonathan Backlund Engelska Skolan 29.49                      
13 Elias Ås Herrhagsskolan 28.89                      
14 Carl Holgersson Kroppkärrsskolan 28.74                      
15 Per Hallén Hultsbergskolan 28.43                      
16 Johan Ågren Västerstrandsskolan 28.14                      
17 Jonas Nordlander Skåreskolan 27.87                      
18 Zackaria Jargis Engelska Skolan 27.59                      
19 Alex Jogeryd Skåreskolan 27.18                      
20 Danijel Niclic Frödingsskolan 26.57                      
21 Leo Lööf Stodeneskolan 26.12                      
22 Adam Andreasson Västerstrandsskolan 25.89                      
23 Johan Schaffernak Kroppkärrsskolan 25.39                      
24 Elias Gustavsson Västerstarndsskolan 25.19                      
25 Lucas Kinell Vallargärdets skola 25.08                      
26 Hannes Blom Råtorpsskolan 24.98                      
27 Karl Lund Brelin Kroppkärrsskolan 24.76                      
28 Gustav Olsson Herrhagsskolan 24.47                      
29 Andre Blomberg Hultsbergskolan 22.96                      
30 Adam Classon Engelska Skolan 22.13                      
31 Tristan Olsson Herrhagsskolan 21.40                      
32 Melker Woxlin Hultsbergskolan 21.14                      
33 Isak Eriksson Engelska Skolan 20.95                      
34 Markus Nykvist Herrhagsskolan 20.32                      
35 Dildar Sallabas Engelska Skolan 19.38                      
36 Sebastian Strid Engelska Skolan 18.75                      
37 Max Strömdal Eriksson Engelska Skolan 18.50                      
38 Hampus Born Engelska Skolan 18.43                      
39 Simon Kornfeld Engelska Skolan 18.36                      
40 Jonathan Tolin Engelska Skolan 18.12                      
41 Jonathan Krüger Kvarnbergsskolan 18.01                      
42 Marcus Hultvall Hultin Kvarnbergsskolan 17.61                      
43 Julian Albertus Engelska Skolan 17.23                      
44 Sebastian Söderberg Herrhagsskolan 16.96                      
45 Kyri Irakoze Engelska Skolan 16.83                      
46 Theo Johansson Friskolan Stellatus 14.96                      
47 Camilo Westberg Herrhagsskolan 14.04                      
48 Alex Slanmark Engelska Skolan 12.71                      
49 Nils Lindqvister Engelska Skolan 11.87                      
50 Rami Abou Zahra Engelska Skolan 10.18                      
DNS Adam Lafta Engelska Skolan                        
DNS Alfred Aakre Engelska Skolan                        
DNS Daniels Vidzis Engelska Skolan                        
DNS David Hjärpe Råtorpsskolan                        
DNS David Lund Engelska Skolan                        
DNS Filip Forss Friskolan Stellatus                        
DNS Henning Rothsten Råtorpsskolan                        
DNS Johan Vistensjö Skåreskolan                        
DNS Linus Thorildsson Stodeneskolan                        
DNS Ludvig Pettersson Norrstrandsskolan                        
DNS Melvin Rönning Kvarnbergsskolan                        
DNS Oliver Fredholm Kroppkärrsskolan                        
DNS Robert Nyman Herrhagsskolan                        
DNS Salomon Berger Herrhagsskolan                        
DNS Wiktor Bliesner Herrhagsskolan                        
DNS Cedervind Erik Engelska Skolan                        
DNS Emil Persson Engelska Skolan                        
DNS Israa Almssad Engelska Skolan                        
DNS Joseph Daruva Engelska Skolan                        
                             
  höjdhopp                          
  flickor års. 5                          
Plac. Namn Skola 90 95 100 105 110 113 116 119 122 Res.    
1 Klara Ivansson Vallargärdets skola 0 0 0 0 0 x0 0 0 xx 119    
2 Emmy Nyström Västerstrandsskolan 0 0 0 0 0 0 0 xx   116    
3 Saga Blomqvist Råtorpsskolan 0 0 x0 x0 x0 0 0 xx   116    
4 Anna Nordstrom Engelska Skolan 0 0 0 0 0 xx       110    
4 Emmy Helmersson Engelska Skolan 0 0 0 0 0 xx       110    
6 Amanda Friberg Råtorpsskolan 0 0 x0 0 0 xx       110    
7 Hanna Palmqvist Stodeneskolan x0 0 0 0 x0 xx       110    
8 Anna Jensen Väse skola 0 0 0 0 xx         105    
8 Smilla Axelsson Kroppkärrsskolan 0 0 0 0 xx         105    
8 Agnes Creutzer Hultsbergsskolan 0 0 0 0 xx         105    
11 Ana Gushi Vallargärdets skola 0 0 0 xx           100    
11 Ida Johansson Stodeneskolan 0 0 0 xx           100    
11 Linnea Gunnarsson Kroppkärrsskolan 0 0 0 xx           100    
11 Olga Lindeby Kvarnbergsskolan 0 0 0 xx           100    
11 Rita Audesho Yohana Kroppkärrsskolan 0 0 0 xx           100    
16 Anna Bröttgårdh Kroppkärrsskolan 0 0 x0 xx           100    
16 Vilma Brolund Kroppkärrsskolan x0 0 0 xx           100    
18 Jennifer Ferm Kroppkärrsskolan 0 x0 x0 xx           100    
20 Andrine Olsson Bjerke Kvarnbergsskolan 0 0 xx             95    
20 Cornelia Lidman Vallargärdets skola 0 0 xx             95    
20 Hanna Eng Skåreskolan 0 0 xx             95    
20 Leah O´connor Vallargärdets skola 0 0 xx             95    
20 Madelene Alenvret Råtorpsskolan 0 0 xx             95    
20 Ronja Jansson Frödingsskolan 0 0 xx             95    
20 Stella Klint Engelska Skolan 0 0 xx             95    
20 Tuva Ekelund Jonsson Vallargärdets skola 0 0 xx             95    
27 Alice Vivungi Hultsbergsskolan 0 0 xx             95    
28 Jozefine Westin Engelska Skolan 0 xx               90    
28 My Spector Engelska Skolan 0 xx               90    
28 Sigrid Jernstedt Engelska Skolan 0 xx               90    
28 Annie pehrsson Skåreskolan 0 xx               90    
28 Israa Almssad Engelska Skolan 0 xx               90    
28 Maria Alipour Engelska Skolan 0 xx               90    
34 Saskia Wilstra Engelska Skolan x0 xx               90    
  Agnes Bergsten Friskolan Stellatus xx                 0    
  Emilia Eckman Engelska Skolan xx                 0    
  Evelina Kilan Vinje Engelska Skolan xx                 0    
  Karin Hedenskog Friskolan Stellatus xx                 0    
  Malva Karlsson Friskolan Stellatus xx                 0    
  Marianna Piccolo Engelska Skolan xx                 0    
  Tuva Norling Råtorpsskolan xx                 0    
DNS Alva By Herrhagsskolan                        
DNS Elsa Bäckstrand Herrhagsskolan                        
DNS Filippa Wallmander Herrhagsskolan                        
DNS Frida Haraldsson Herrhagsskolan                        
DNS Gemma Jonsson Engelska Skolan                        
DNS Hasti said Sarkot Engelska Skolan                        
DNS Jennifer Ferm Kroppkärrsskolan                        
DNS Johanna Ekelund Herrhagsskolan                        
DNS Julia Håkansson Engelska Skolan                        
DNS Julia Kjellberg Herrhagsskolan                        
DNS Linna Odin Engelska Skolan                        
DNS Liv Örgevik Herrhagsskolan                        
DNS Mathilda Bengtsson Herrhagsskolan                        
DNS Tove Kullberg Engelska Skolan                        
DNS Louise Aspegren Engelska Skolan                        
DNS Alva Sahlin Skåreskolan                        
                             
  pojkar höjd                          
  åk. 5                          
Plac. Namn Skola 95 100 105 110 113 116 119 122 125 128 130 Res.
1 Elias Gustavsson Västerstrandsskolan 0 0 0 0 0 0 x0 0 x0 0 xx 128
2 Johan Ekberg Rudsskolan 0 0 0 0 x0 0 0 0 0 xx   125
3 Alexander Page Rudsskolan 0 0 0 0 x0 0 0 0 xx     122
4 Jonas Nordlander Skåreskolan 0 0 0 x0 0 0 xx         116
5 Filip Öst Hultsbergskolan 0 0 0 0 0 xx           113
6 Joel Nyström Kroppkärrsskolan 0 0 0 0 x0 xx           113
6 Karl Lund Brelin Kroppkärrsskolan 0 0 0 x0 0 xx           113
8 Carl Holgersson Kroppkärrsskolan 0 0 0 xx               105
8 Erik Aronsson Skåreskolan 0 0 0 xx               105
8 Gustav Olsson Herrhagsskolan 0 0 0 xx               105
8 Jacob Helgesson Rudsskolan 0 0 0 xx               105
8 Olof Wåhlin Vallargärdets skola 0 0 0 xx               105
8 Erik Hedin  Västerstrandsskolan 0 0 0 xx               105
8 Linus Torildsson Stodeneskolan 0 0 0 xx               105
15 Linus Lööf Stodeneskolan 0 x0 x0 xx               105
16 Markus Nykvist Herrhagsskolan 0 0 xx                 100
16 Daniels Vidzis Engelska Skolan 0 0 xx                 100
16 Lucas Kinell Vallargärdets skola 0 0 xx                 100
16 Oden Kallerdahl Kroppkärrsskolan 0 0 xx                 100
16 Samuel Westen  Råtorpsskolan 0 0 xx                 100
21 Elias Ås Herrhagsskolan 0 x0 xx                 100
21 Felix Wendel Engelska Skolan 0 x0 xx                 100
21 Nils Lindqvister Engelska Skolan x0 0 xx                 100
24 Danijel Nikolic Frödingsskolan 0 xx                   95
24 Hampus Born Engelska Skolan 0 xx                   95
24 Oskar Lander Väse skola 0 xx                   95
24 Wiktor Bliesner Herrhagsskolan 0 xx                   95
24 Linus Wendel Hultsbergskolan 0                     95
28 Jonathan Tolin Engelska Skolan x0 xx                   95
28 Tristan Olsson Herrhagsskolan x0 xx                   95
28 Johan Ågren Västerstrandsskolan x0 xx                   95
  Adam Lafta Engelska Skolan xx                     0
  Camilo Westberg Herrhagsskolan xx                     0
  Gustav Bertilsson Kvarnbergsskolan xx                     0
  Jesper Lundberg Engelska Skolan xx                     0
  Joshua Larsson Engelska Skolan xx                     0
  Max Strömdal Eriksson Engelska Skolan xx                     0
  Sebastian Söderberg Herrhagsskolan xx                     0
  Dler Mosa Frödingsskolan xx                     0
  Odin Linna Engelska Skolan xx                     0
  Azad Palani Frödingsskolan xx                     0
  Lion Hult Engelska Skolan xx                     0
DNS David Lund Engelska Skolan                        
DNS Elias Bouchaoui Engelska Skolan                        
DNS Jonathan Krüger Kvarnbergsskolan                        
DNS Joseph Daruvala-Ejnelind Engelska Skolan                        
DNS Ludvig Pettersson Norrstrandsskolan                        
DNS Robert Nyman Herrhagsskolan                        
DNS Salomon Berger Herrhagsskolan                        
DNS Sebastian Strid Engelska Skolan                        
                             
                             
  kurirstafett                          
  års. 5                          
1 Kroppkärrsskolan 1,23,0                        
2 Engelska skolan 1,23,9                        
3 Västerstrandsskolan 1,27,1                        
4 Skåreskolan 1,27,2                        
5 Stodeneskolan 1,27,3                        
6 Frödingskolan 1,30,5                        
7 Råtorpsskolan 1,30,7                        
8 Vallagärdet 1,31,7                        
9 Herrhagsskolan 1,32,0                        
10 Kvarnbergsskolan 1,34,0