Resultat        KM i friidrott
Klass:        	4:e klassare
Datum:          2014-09-25
Plats:          Tingvalla IP
Arrangör:       IF Göta Karlstad              
Tävl.led:       Johan Engberg                 E-post:    km@ifgota.se

Resultat Kval Flickor 60m			
			
StNr	Namn			Skola			Resultat
Q	Emma Vikman		Frödingskolan		10,07
Q	Michelle Padel		Stodeneskolan		10,20
Q	Najat Haseem Palani	Västerstrandsskolan	10,23
Q	Alva Lund		Skåreskolan		10,29
Q	Melissa Kamberi		Frödingsskolan		10,29
Q	Sandra Lundqvist	Kroppkärrsskolan	10,31
Q	Elsa Brolinsson		Kvarnbergsskolan	10,32
Q	Ellie Risfalk		Västerstrandsskolan	10,41
Q	Stina Ivarsson		Stodeneskolan		10,41
Q	Cecilia Lindahl		Hultsbergsskolan	10,44
Q	Karin Eriksson		Hultsbergsskolan	10,66
Q	Frida Zetterlund	Kroppkärrsskolan	10,68
Q	Ana-Marija Bjelac	Västerstrandsskolan	10,69
Q	Livia Saidi		Norrstrarndsskolan	10,73
			
Plac.	Namn			Skola			Resultat
15	Isabelle Meijer		Skåreskolan		10,74
16	Hannah Regosa		Kroppkärrsskolan	10,80
17	Elvira Lidman		Vallagärdets skola	10,81
18	Hanna Ahlstrand		Stodeneskolan		10,88
19	Ella Kennerstad		Skåreskolan		10,91
20	Saga By			Herrhagsskolan		10,95
21	Ida Strömberg		Västerstrandsskolan	10,96
22	Maja Skoglund		Hultsbergsskolan	10,98
23	Clara Berner		Kroppkärrsskolan	10,99
24	Tuva Lill Lindhe	Herrhagsskolan		11,00
25	Lova Hjert		Herrhagsskolan		11,06
26	Felicia Hellström	Herrhagsskolan		11,08
27	Blenda Niss Jonsson	Herrhagsskolan		11,10
28	Emilia Åslund Andersson	Orrholmsskolan		11,18
29	Lisa Eder		Vallagärdets skola	11,26
30	Linnea Thomsson		Stodeneskolan		11,28
31	Moa Lungqvist		Kroppkärrsskolan	11,31
32	Olivia Hahne		Stodeneskolan		11,33
33	Alma Asp		Herrhagsskolan		11,35
34	Elin Samuelsson		Kroppkärrsskolan	11,52
35	Alma Ullman		Kvarnbergsskolan	11,75
36	Rojan Elyasi		Kvarnbergsskolan	12,02
37	Hanna Skogström		Kvarnbergsskolan	12,57
38	Lina Wahlqvist		Skåreskolan		12,79
39	Mara Hendre		Herrhagsskolan		12,85


Resultat Semifinal 60m flickor					
					
					
StNr	Namn			Skola			Heat 	Bana	Resultat
Q	Emma Vikman		Frödingskolan		1	4	9,94
Q	Elsa Brolinsson		Kvarnbergsskolan	1	6	9,97
Q	Najat Haseem Palani	Västerstrandsskolan	1	5	10,18
Q	Melissa Kamberi		Frödingsskolan		1	3	10,32
Q	Alva Lund		Skåreskolan		2	5	10,33
Q	Michelle Padel		Stodeneskolan		2	4	10,36
Q	Stina Ivarsson		Stodeneskolan		1	2	10,38
					
					
Plac.	Namn			Skola			Heat 	Bana	Resultat
8	Ellie Risfalk		Västerstrandsskolan	2	6	10,39
9	Cecilia Lindahl		Hultsbergsskolan	2	2	10,41
10	Sandra Lundqvist	Kroppkärrsskolan	2	3	10,46
11	Ana-Marija Bjelac	Västerstrandsskolan	1	1	10,59
12	Livia Saidi		Norrstrarndsskolan	2	1	10,60
13	Frida Zetterlund	Kroppkärrsskolan	2	7	10,66
14	Karin Eriksson		Hultsbergsskolan	1	7	10,68


Final Flickor 60m		
			
Plac.	Namn			Skola			Resultat
1	Emma Vikman		Frödingskolan		9,77
2	Elsa Brolinsson		Kvarnbergsskolan	9,81
3	Najat Haseem Palani	Västerstrandsskolan	10,15
4	Melissa Kamberi		Frödingsskolan		10,21
5	Alva Lund		Skåreskolan		10,26
6	Stina Ivarsson		Stodeneskolan		10,30
7	Michelle Padel		Stodeneskolan		10,34

Resultat 800m flickor				
				
Plac.	Namn			Skola			Heat	Resultat
1	Stina Ivarsson		Stodeneskolan		2	3.04,85
2	Cecilia Lindahl		Hultsbergsskolan	1	3.05,45
3	Elsa Brolinsson		Kvarnbergsskolan	1	3.12,42
4	Cornelia Kindlund	Vallargärdets skola	1	3.13,41
5	Hannah Regosa		Kroppkärrsskolan	2	3.15,36
6	Clara Berner		Kroppkärrsskolan	1	3.20,04
7	Ida Strömberg		Västerstrandsskolan	2	3.22,71
8	Ellie Risfalk		Västerstrandsskolan	1	3.24,32
9	Ylva Åberg		Kroppkärrsskolan	3	3.26,85
10	Hanna Skogström		Kvarnbergsskolan	2	3.27,12
11	Karin Eriksson		Hultsbergsskolan	3	3.27,80
12	Elvira Lidman		Vallargärdets skola	3	3.38,92
13	Sandra Lundqvist	Kroppkärrsskolan	3	3.39,81
14	Tilda Erneklint		Orrholmsskolan		3	3.40,62
15	Michelle Padel		Stodeneskolan		2	3.41,28
16	Tuva Lill Lindhe	Herrhagsskolan		3	3.41,95
17	Ella Kennerstad		Skåreskolan		3	3.47,48
18	Blenda Niss Jonsson	Herrhagsskolan		1	3.53,19
19	Saga By			Herrhagsskolan		3	3.53,38
20	Livia Saidi		Norrstrandsskolan	3	4.01,80
21	Emilia Åslund Andersson	Orrholmsskolan		3	4.04,12
22	Rojan Elyasi		Kvarnbergsskolan	2	4.12,82
23	Mara Hendre		Herrhagsskolan		2	4.26,87
24	Alma Asp		Herrhagsskolan		1	4.59,28
25	Chro Hemati		Frödingskolan		1	5.15,43
26	Felicia Hellström	Herrhagsskolan		2	5.27,67


F åk 4 Längd                                                25/9
   1 Emma Vikman                  4 Frödingskolan           3,25
   2 Klara Hasselström            4 Skåreskolan             3,20
   3 Evin Alipour                 4 Frödingskolan           3,18
   4 Michelle Padel               4 Stodeneskolan           3,16
   5 Clara Berner                 4 Kroppkärrsskolan        3,15=
     Alma Asp                     4 Herrhagsskolan          3,15=
   7 Alva Lund                    4 Skåreskolan             3,10
   8 Tilde Äleklint               4 Orrholmsskolan          3,00
   9 Livia Saidi                  4 Norrstrarndsskola       2,99
  10 Ylva Åberg                   4 Kroppkärrsskolan        2,98
  11 Isabelle Meijer              4 Skåreskolan             2,97
  12 Elin Samuelsson              4 Kroppkärrsskolan        2,91
  13 Lovisa Eder                  4 Vallargärdets sko       2,90
  14 Frida Zetterlund             4 Kroppkärrsskolan        2,88
  15 Hanna Ahlstrand              4 Stodeneskolan           2,87
  16 Hanna Skogström              4 Kvarnbergsskolan        2,86
  17 Melissa Kamberi              4 Frödingskolan           2,82
  18 Elvira Lidman                4 Vallargärdets sko       2,78=
     Saga By                      4 Herrhagsskolan          2,78=
  20 Maja Skoglund                4 Hultsbergsskolan        2,77=
     Karin Eriksson               4 Hultsbergsskolan        2,77=
  22 Stina Ivarsson               4 Stodeneskolan           2,76
  23 Felicia Hellström            4 Herrhagsskolan          2,73
  24 Moa Lungqvist                4 Kroppkärrsskolan        2,72
  25 Lova Hjert                   4 Herrhagsskolan          2,70=
     Linnea Svensson              4 Skåreskolan             2,70=
     Tuva Lill Lindhe             4 Herrhagsskolan          2,70=
  28 Linnea Thomsson              4 Stodeneskolan           2,60=
     Ella Kennerstad              4 Skåreskolan             2,60=
     Ana-Marija Bjelac            4 Västerstrandsskol       2,60=
  31 Elin Moya Kilman             4 Frödingskolan           2,55
  32 Olivia Hahne                 4 Stodeneskolan           2,53
  33 Rojan Elyasi                 4 Kvarnbergsskolan        2,50
  34 Madeileine Kanberg           4 Kroppkärrsskolan        2,44
  35 Emilia Åslund Andersson      4 Orrholmsskolan          2,24
  36 Agnes Thompson               4 Kroppkärrsskolan        2,22
  37 Mara Hendre                  4 Herrhagsskolan          1,80

F åk 4 Höjd                                                 25/9
   1 Stina Ivarsson               4 Stodeneskolan            120
   2 Emma Vikman                  4 Frödingskolan            110=
     Isabelle Meijer              4 Skåreskolan              110=
   4 Michelle Padel               4 Stodeneskolan            105
   5 Saga By                      4 Herrhagsskolan            95
   6 Emma Örtlund                 4 Skåreskolan               95
   7 Alma Asp                     4 Herrhagsskolan            90=
     Lova Hjert                   4 Herrhagsskolan            90=
   9 Mara Hendre                  4 Herrhagsskolan            85
  10 Olivia Hahne                 4 Stodeneskolan             85
  11 Felicia Hellström            4 Herrhagsskolan            80=
     Hanna Skogström              4 Kvarnbergsskolan          80=
  13 Blenda Niss Jonsson          4 Herrhagsskolan            75=
     Tuva Lill Lindhe             4 Herrhagsskolan            75=
   - Agnes Thompson               4 Kroppkärrsskolan           X
     Elin Moya Kilman             4 Frödingskolan              X

F åk 4 Bollkast                                             25/9
   1 Madeleine Rehnberg           4 Skåreskolan            27,77
   2 Frida Zetterlund             4 Kroppkärrsskolan       23,40
   3 Lovisa Eder                  4 Vallargärdets sko      19,37
   4 Evin Alipour                 4 Frödingskolan          18,40
   5 Ella Nygren                  4 Skåreskolan            18,37
   6 Linnea Thomsson              4 Stodeneskolan          18,00
   7 Tilde Äleklint               4 Orrholmsskolan         17,90
   8 Hanna Ahlstrand              4 Stodeneskolan          17,20
   9 Alma Ullman                  4 Kvarnbergsskolan       16,40

  10 Ylva Åberg                   4 Kroppkärrsskolan       16,05
  11 Hannah Regosa                4 Kroppkärrsskolan       15,60
  12 Moa Tollin                   4 Vallargärdets sko      14,94
  13 Emma Örtlund                 4 Skåreskolan            13,70
  14 Alva Lund                    4 Skåreskolan            13,40
  15 Emilia Åslund Andersson      4 Orrholmsskolan         11,20
  16 Hanna Skogström              4 Kvarnbergsskolan       10,30
  17 Elin Moya Kilman             4 Frödingskolan           9,60
  18 Mara Hendre                  4 Herrhagsskolan          8,70


Resultat Kval Pojkar 60m			
			
	Namn			Skola			Resultat
Q	Love Lindström		Stodeneskolan		9,28
Q	Arvid Bertilsson	Kvarnbergsskolan	9,63
Q	Anton Berglund		Stodeneskolan		9,69
Q	Adam Djuvfeldt		Vallargärdets skola	9,87
Q	Herman Gummesson	Norrstrarndsskolan	9,91
Q	Alexander Labraaten	Hultsbergsskolan	9,92
Q	Elis Ferm		Kroppkärrsskolan	9,98
Q	William Cervall		Kroppkärrsskolan	10,01
Q	Erik Hane		Västerstrandsskolan	10,05
Q	Axel André		Skåreskolan		10,07
Q	Gustav Brunsson		Stodeneskolan		10,14
Q	Isac Hauge		Stodeneskolan		10,15
Q	Jonathan Gullö		Kvarnbergsskolan	10,17
Q	Ludvig Eklund		Kroppkärrsskolan	10,17
			
Plac.	Namn			Skola	Resultat
15	Filip Sundin		Bärstadsskolan		10,20
15	Shiiaw Tiioriia		Frödingsskolan		10,20
17	Tim O´Conner		Vallagärdets skola	10,33
18	Emil Axelsson		Vallargärdets skola	10,34
19	Olof Beckman		Skåreskolan		10,36
20	David Falcon		Västerstrandsskolan	10,39
21	Rasmus Andersson	Kroppkärrsskolan	10,44
22	Algot Bachmeier		Kvarnbergsskolan	10,45
23	Filip Jacobsson		Herrhagsskolan		10,46
24	Arvid Granbom		Kroppkärrsskolan	10,50
25	Gabriel AdelwapenKarlsson Skåreskolan		10,57
25	Ibrahim Turkan		Orrholmsskolan		10,57
25	Isak Wahlström		Hultsbergsskolan	10,57
28	Victor Fredheim		Kroppkärrsskolan	10,59
29	Bob Hedman		Västerstrandsskolan	10,60
30	Arbër Kajsovic		Frödingskolan		10,64
30	Lukas Kans		Kroppkärrsskolan	10,64
32	Erik Rågård		Hultsbergsskolan	10,65
32	Joel Lander		Kroppkärrsskolan	10,65
34	Alvar Westberg		Herrhagsskolan		10,66
34	Johan Andersson		Hultsbergsskolan	10,66
36	Hannes Thorén		Stodeneskolan		10,70
37	Sebastian Monander	Herrhagsskolan		10,74
38	David Eklund		Kroppkärrsskolan	10,75
38	Emil Larsson		Skåreskolan		10,75
40	Isak Äleklint		Orrholmsskolan		10,77
41	Christian Österberg	Kvarnbergsskolan	10,79
42	Liam Olsson		Herrhagsskolan		10,92
43	Anders Bolin		Hultsbergsskolan	10,96
44	Albin Ronge		Kroppkärrsskolan	10,98
45	Kim Kling		Västerstrandsskolan	11,04
46	Sixten Bihl		Kroppkärrsskolan	11,05
47	Erik Lenhult		Kroppkärrsskolan	11,08
48	Hugo Norberg Pettersson	Kroppkärrsskolan	11,23
48	Nils Wahlgren		Kvarnbergsskolan	11,23
50	Emil Kallerdahl		Kroppkärrsskolan	11,25
51	Albin Forsman		Kroppkärrsskolan	11,42
52	Oscar Rehnberg		Kvarnbergsskolan	11,67
53	Thim Lindén		Kroppkärrsskolan	11,72
54	Robin Taki		Herrhagsskolan		11,84
55	Viggo Lilja		Kroppkärrsskolan	12,05
56	Zack Nilsson		Herrhagsskolan		12,93
57	Adan Herrera		Kvarnbergsskolan	14,40

Resultat Semifinal pojkar 60m					
					
					
StNr	Namn			Skola			Heat 	Bana	Resultat
Q	Love Lindström		Stodeneskolan		1	4	9,23
Q	Arvid Bertilsson	Kvarnbergsskolan	2	4	9,59
Q	Anton Berglund		Stodeneskolan		1	5	9,66
Q	Adam Djuvfeldt		Vallargärdets skola	2	5	9,73
Q	William Cervall		Kroppkärrsskolan	2	6	9,77
Q	Herman Gummesson	Norrstrarndsskolan	1	3	9,81
Q	Axel André		Skåreskolan		2	2	9,82
										
					
Plac.	Namn			Skola			Heat 	Bana	Resultat
8	Ludvig Eklund		Kroppkärrsskolan	2	1	9,83
9	Alexander Labraaten	Hultsbergsskolan	2	3	9,84
10	Elis Ferm		Kroppkärrsskolan	1	6	9,86
11	Isac Hauge		Stodeneskolan		2	7	9,97
12	Erik Hane		Västerstrandsskolan	1	2	10,02
13	Jonathan Gullö		Kvarnbergsskolan	1	1	10,04
14	Gustav Brunsson		Stodeneskolan		1	7	10,16


Final Pojkar 60m			
						
Plac.	Namn			Skola			Resultat
1	Love Lindström		Stodeneskolan		9,18
2	Arvid Bertilsson	Kvarnbergsskolan	9,52
3	Anton Berglund		Stodeneskolan		9,71
4	Adam Djuvfeldt		Vallargärdets skola	9,76
5	Herman Gummesson	Norrstrarndsskolan	9,77
6	William Cervall		Kroppkärrsskolan	9,79
7	Axel André		Skåreskolan		9,91

Resultat 800m pojkar				
				
				
Plac.	Namn			Skola			Heat	Resultat
1	Love Lindström		Stodeneskolan		3	2.51,62
2	Tim O´Conner		Vallagärdets skola	5	2.59,38
3	Emil Axelsson		Vallargärdets skola	2	2.59,74
4	Erik Hane		Västerstrandsskolan	2	3.00,67
5	Elis Ferm		Kroppkärrsskolan	2	3.01,61
6	Filip Sundin		Bärstadsskolan		2	3.01,80
7	David Falcon		Västerstrandsskolan	1	3.02,85
8	Jonathan Gullö		Kvarnbergsskolan	3	3.02,86
9	Isak Wahlström		Hultsbergsskolan	3	3.05,05
10	Adam Djuvfeldt		Vallargärdets skola	1	3.05,29
11	Neo Bäckstrand		Skåreskolan		3	3.06,00
12	William Cervall		Kroppkärrsskolan	5	3.06,46
13	Olof Beckman		Skåreskolan		4	3.09,46
14	Isak Erleklint		Orrholmsskolan		5	3.14,22
15	Alexander Labraaten	Hultsbergsskolan	1	3.16,78
16	Ibrahim Turkan		Orrholmsskolan		1	3.18,24
17	David Eklund		Kroppkärrsskolan	1	3.18,26
18	Rasmus Andersson	Kroppkärrsskolan	4	3.21,19
19	Christian Österberg	Kvarnbergsskolan	1	3.26,06
20	Emir Beglev		Frödingskolan		4	3.26,54
21	Casper Widell		Kvarnbergsskolan	1	3.30,70
22	Thim Lindén		Kroppkärrsskolan	5	3.30,98
23	Alvar Westberg		Herrhagsskolan		1	3.31,91
24	Ludvig Eklund		Kroppkärrsskolan	3	3.32,96
25	Erik Rågård		Hultsbergsskolan	1	3.34,09
26	Anders Bolin		Hultsbergsskolan	1	3.35,38
27	Victor Fredheim		Kroppkärrsskolan	5	3.36,66
28	Filip Kjellgren		Skåreskolan		2	3.38,33
29	Emil Kallerdahl		Kroppkärrsskolan	2	3.39,26
30	Herman Gummesson	Norrstrarndsskolan	2	3.39,47
31	Shiyaw Tloriniya	Frödingskolan		4	3.39,75
32	Arvid Gran		Kroppkärrsskolan	4	3.40,70
33	Joel Lander		Kroppkärrsskolan	3	3.47,26
34	Sixten Bihl		Kroppkärrsskolan	4	3.58,01
35	Noel Henningsson	Kvarnbergsskolan	4	4.03,47
36	Nils Wahlgren		Kvarnbergsskolan	3	4.05,04
37	Arber Kajosevic		Frödingsskolan		5	4.16,03
38	Filip Jacobsson		Herrhagsskolan		2	4.28,71
39	Fredrik Berglund	Orrholmsskolan		5	4.38,09
40	Rasmus Lager		Kroppkärrsskolan	5	4.49,41
41	Viggo Lilja		Kroppkärrsskolan	5	4.51,20


P åk 4 Längd                                                25/9
   1 Love Lindström               4 Stodeneskolan           4,30
   2 Arvid Bertilsson             4 Kvarnbergsskolan        4,03
   3 Elis Ferm                    4 Kroppkärrsskolan        3,80
   4 Alexander Labraaten          4 Hultsbergsskolan        3,75
   5 Melwin Lycke Holm            4 Västerstrandsskol       3,70
   6 Filip Sundin                 4 Bärstadsskolan          3,60
   7 Erik Hane                    4 Västerstrandsskol       3,59
   8 Arvid Grahn                  4 Kroppkärrsskolan        3,55
   9 Ibrahim Turkan               4 Orrholmsskolan          3,48
  10 Joel Lander                  4 Kroppkärrsskolan        3,44
  11 Tim O Connor                 4 Vallargärdets sko       3,35
  12 Isak Wahlström               4 Hultsbergsskolan        3,34
  13 Shiyaw Tloriniya             4 Frödingskolan           3,33=
     Bob Hedman                   4 Västerstrandsskol       3,33=
  15 Killian Rotevtn              4 Herrhagsskolan          3,32
  16 Markus Lind                  4 Skåreskolan             3,30=
     Anton Berglund               4 Stodeneskolan           3,30=
     Arbër Kajsovic               4 Frödingskolan           3,30=
  19 Filip Jacobsson              4 Herrhagsskolan          3,28
  20 David Falcon                 4 Västerstrandsskol       3,27
  21 Algot Bachmeier              4 Kvarnbergsskolan        3,24
  22 Lukas Kans                   4 Kroppkärrsskolan        3,23
  23 Anders Bolin                 4 Hultsbergsskolan        3,20=
     Victor Fredheim              4 Kroppkärrsskolan        3,20=
  25 Erik Rågård                  4 Hultsbergsskolan        3,18
  26 Alvar Westberg               4 Herrhagsskolan          3,17
  27 Johan Andersson              4 Hultsbergsskolan        3,16
  28 Christian Österberg          4 Kvarnbergsskolan        3,13
  29 Isak Äleklint                4 Orrholmsskolan          3,10=
     Olof Beckman                 4 Skåreskolan             3,10=
  31 Gustav Brunsson              4 Stodeneskolan           3,06
  32 Erik Lenhult                 4 Kroppkärrsskolan        3,05
  33 Rasmus Lager                 4 Kroppkärrsskolan        3,03
  34 Kim Kling                    4 Västerstrandsskol       3,00=
     Hannes Thorén                4 Stodeneskolan           3,00=
  36 Casper Widell                4 Kvarnbergsskolan        2,96
  37 Neo Bäckstrand               4 Skåreskolan             2,95
  38 Isac Hauge                   4 Stodeneskolan           2,90
  39 Filip Kjellgren              4 Skåreskolan             2,89
  40 Fredrik Berglund             4 Orrholmsskolan          2,81
  41 Gabriel Adelwapen Karlsson   4 Skåreskolan             2,80
  42 Oskar Johnsson               4 Kroppkärrsskolan        2,70=
     Sixten Bihl                  4 Kroppkärrsskolan        2,70=
     Linus Sylvander              4 Vallargärdets sko       2,70=
     Zack Nilsson                 4 Herrhagsskolan          2,70=
  46 Viggo Lilja                  4 Kroppkärrsskolan        2,40
  47 Robin Taki                   4 Herrhagsskolan          2,33
  48 Arvid Granbom                4 Kroppkärrsskolan        2,30
  49 Nils Wahlgren                4 Kvarnbergsskolan        2,10   0,0
  50 Oscar Rehnberg               4 Kvarnbergsskolan        2,08
  51 Adan Herrera                 4 Kvarnbergsskolan        2,05
   - Emil Larsson                 4 Skåreskolan                X

     Tim Caris                    4 Orrholmsskolan             X

P åk 4 Höjd                                                 25/9
   1 Filip Sundin                 4 Bärstadsskolan           130
   2 Melwin Lycke Holm            4 Västerstrandsskol        125   0 riv
   3 Erik Hane                    4 Västerstrandsskol        125   2 riv
   4 Gabriel Adelwapen Karlsson   4 Skåreskolan              110   0 riv
   5 Kostantinos Assimakis        4 Frödingskolan            110   1 riv
   6 David Eråker                 4 Vallargärdets sko        105=
     Joel Lander                  4 Kroppkärrsskolan         105=
   8 Ludvig Eklund                4 Kroppkärrsskolan         105
   9 Elis Ferm                    4 Kroppkärrsskolan         100=
     Killian Rotevtn              4 Herrhagsskolan           100=
  11 Arvid Granbom                4 Kroppkärrsskolan         100
  12 Erik Rågård                  4 Hultsbergsskolan         100=
     Markus Lind                  4 Skåreskolan              100=
  14 Sixten Bihl                  4 Kroppkärrsskolan          95
  15 Linus Sylvander              4 Vallargärdets sko         95
  16 Alvar Westberg               4 Herrhagsskolan            95
  17 Arvid Grahn                  4 Kroppkärrsskolan          95
  18 Linus Andersson              4 Skåreskolan               90=
     Filip Jacobsson              4 Herrhagsskolan            90=
     Christian Österberg          4 Kvarnbergsskolan          90=
  21 Ibrahim Tarkan               4 Orrholmsskolan            90
  22 Oskar Jansson                4 Kroppkärrsskolan          85=
     Adam Djuvfeldt               4 Vallargärdets sko         85=
  24 Shiyaw Tiorinia              4 Frödingskolan             85=
     Tim Ocknor                   4 Vallargärdets sko         85=
     Casper Widell                4 Kvarnbergsskolan          85=
   - Arber Kajosevic              4 Frödingskolan              X
     Zack Nilsson                 4 Herrhagsskolan             X
     Erik Ledbratt                4 Kroppkärrsskolan           X

P åk 4 Bollkast                                             25/9
   1 Filip Sundin                 4 Bärstadsskolan         29,55
   2 Arbër Kajsovic               4 Frödingskolan          28,34
   3 Hugo Norberg Pettersson      4 Kroppkärrsskolan       27,97
   4 Linus Andersson              4 Skåreskolan            27,85
   5 Bob Hedman                   4 Västerstrandsskol      27,49
   6 Albin Forsman                4 Kroppkärrsskolan       27,36
   7 Jonathan Gullö               4 Kvarnbergsskolan       26,75
   8 Anders Bolin                 4 Hultsbergsskolan       26,63
   9 Alexander Labraaten          4 Hultsbergsskolan       25,93
  10 Emil Axelsson                4 Vallargärdets sko      25,66
  11 Erik Hane                    4 Västerstrandsskol      25,63
  12 Måns Carlén                  4 Skåreskolan            25,24
  13 Albin Ronge                  4 Kroppkärrsskolan       25,21
  14 Rasmus Andersson             4 Kroppkärrsskolan       25,16
  15 Christian Österberg          4 Kvarnbergsskolan       24,22
  16 Hannes Thorén                4 Stodeneskolan          23,87
  17 Sebastian Månman             4 Herrhagsskolan         23,57
  18 Isak Äleklint                4 Orrholmsskolan         23,00
  19 Shiyaw Tiorinia              4 Frödingskolan          22,79
  20 Ibrahim Turkan               4 Orrholmsskolan         21,75
  21 Isac Brunzell                4 Skåreskolan            21,60
  22 Fredrik Berglund             4 Orrholmsskolan         21,56
  23 Linus Sylvander              4 Vallargärdets sko      21,47
  24 Tim Caris                    4 Orrholmsskolan         21,44
  25 Isac Hauge                   4 Stodeneskolan          21,35
  26 Alvar Westberg               4 Herrhagsskolan         20,60
  27 Tim O Connor                 4 Vallargärdets sko      20,53
  28 Zack Nilsson                 4 Herrhagsskolan         20,32
  29 David Eråker                 4 Vallargärdets sko      20,19
  30 Oskar Johnsson               4 Kroppkärrsskolan       19,96
  31 Erik Lenhult                 4 Kroppkärrsskolan       19,12
  32 Rasmus Lager                 4 Kroppkärrsskolan       18,92
  33 Isak Wahlström               4 Hultsbergsskolan       18,08
  34 Gustav Brunsson              4 Stodeneskolan          18,01
  35 Killian Rotevtn              4 Herrhagsskolan         17,93
  36 Filip Jacobsson              4 Herrhagsskolan         17,33
  37 Casper Widell                4 Kvarnbergsskolan       17,25
  38 Liam Olsson                  4 Herrhagsskolan         17,21
  39 David Falcon                 4 Västerstrandsskol      16,70
  40 Robin Taki                   4 Herrhagsskolan         16,66
  41 Arvid Grahn                  4 Kroppkärrsskolan       16,19
  42 Anton Berglund               4 Stodeneskolan          15,54
  43 Arvid Granbom                4 Kroppkärrsskolan       13,10
  44 Emil Kallerdahl              4 Kroppkärrsskolan       13,00
  45 Nils Wargren                 4 Kvarnbergsskolan       12,61
  46 Noel Henningsson             4 Kvarnbergsskolan       11,11
  47 Sixten Liv                   4 Kroppkärrsskolan        9,97
   - Oscar Rehnberg               4 Kvarnbergsskolan           X
     Loke Ågren                   4 Frödingskolan              X

Kurirstafett årskurs 4	
		
1	Västerstrandsskolan	1.18,19
2	Stodeneskolan		1.18,80
3	Skåreskolan		1.19,27
4	Vallagärdet		1.20,17
5	Herrhagsskolan		1.20,52
6	Kroppkärrsskolan	1.20,88
7	Frödingsskolan		1.21,95
8	Kvarnbergsskolan	1.26,68