RESULTAT mellan 25 jan och 26 jan
Götas Ungdomsspel inomhus 25-26 januari
Våxnäshallen
IF Göta Karlstad
Uppdaterad: 14-01-29 11:28
 
M 60m
Försök heat 1 25 jan  
Sebastian Knutsson 95 Mariestads AIF 7.38 q
Robin Weetom 91 Ullevi FK 7.50 q
Mattias Håkansson 94 IK Orient 7.51 q
Ivan Toma 95 IF Göta Karlstad 7.53
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad 7.59

Försök heat 2 25 jan  
Carl Sjöstedt 94 IF Göta Karlstad 7.33 q
Viktor Warg 93 IF Göta Karlstad 7.57
Anders Ahlstrand 71 KFUM Arvika 7.96
Mattias Windhede 96 IF Göta Karlstad 8.36
John Svensson 86 IF Kville ej start

Försök heat 3 25 jan  
Erik Girukwayo 96 IF Göta Karlstad 7.63
Philip Andersson 95 SOK Träff 7.70
Robert Vulin 68 IF Kville 7.96
Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad 8.23
Tomas Eriksson 51 KFUM Örebro 9.19

Försök heat 4 25 jan  
David Östling 90 IF Göta Karlstad 7.21 q
Alexander Rahm Johansson 92 IK Orient 7.80
Thamer Amara 96 IF Göta Karlstad 8.25
Leif Johansson 50 Kils AIK 9.35
Jakob Masth-Larsson 97 IF Göta Karlstad ej start

Final 25 jan  
David Östling 90 IF Göta Karlstad 7.14
Carl Sjöstedt 94 IF Göta Karlstad 7.30
Sebastian Knutsson 95 Mariestads AIF 7.45
Mattias Håkansson 94 IK Orient 7.46
Robin Weetom 91 Ullevi FK 7.46


M 200m
Finalheat 1 25 jan  
Erik Annerfalk 94 Mariestads AIF 22.56 1
Alexander Rahm Johansson 92 IK Orient 24.95 4
Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad 26.77 6

Finalheat 2 25 jan  
Sebastian Knutsson 95 Mariestads AIF 24.35 2
Erik Girukwayo 96 IF Göta Karlstad 24.75 3
Thamer Amara 96 IF Göta Karlstad 26.55 5


M 1500m
Final 26 jan  
André Rangelind 91 IF Göta Karlstad 4:10.03
Elias Björnson 88 Spring Åmål 4:12.68
Anton Nilsson 94 IF Göta Karlstad 4:28.44
Fredrik Eriksson 70 IF Göta Karlstad 4:38.86
Denny Pedersen 75 IF Göta Karlstad 4:41.48
Lars Olsson 70 IF Göta Karlstad 4:45.08
Jan Hagelbrand 54 Hagens Aik 5:17.76
Lars Lundegård 65 IF Göta Karlstad bröt
Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad ej start


M Häck 60m 107 cm
Final 26 jan  
Rasmus Nim 89 IF Göta Karlstad 8.75 1
Viktor Warg 93 IF Göta Karlstad 8.87 2


M Höjd
26 jan  
Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 206
Isak Persson 95 Spårvägens FK 206
Philip Andersson 95 SOK Träff 188

175 180 184 188 191 194 197 200 203 206 209
H.Thoms o o o o o xxo xxx
P.Andersson o o o xxo xxx
I.Persson o xo o o xxo xxo xxx


M Stav
25 jan  
Rasmus Nim 89 IF Göta Karlstad 411
Douglas Stenberg 90 IF Göta Karlstad 401

381 391 401 411 421
R.Nim - - xo xxo xxx
D.Stenberg xxo - xxo - xxx


M Längd
25 jan  
Viktor Warg 93 IF Göta Karlstad 6,86
Jesper Frykholm 96 Glanshammars IF 6,38

1   2   3   4   5   6  
V.Warg 6,37 6,71 6,69 6,64 6,86
J.Frykholm 6,07 6,24 6,38 6,38 X X


M Tresteg
25 jan  
Jesper Frykholm 96 Glanshammars IF 12,90

1   2   3   4   5   6  
J.Frykholm 12,33 12,90 12,32 12,73


M Kula 7.26 kg
26 jan  
Ulf Ankarling 88 IF Göta Karlstad 16,99
Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 16,61
Andreas Gustafsson 94 Dals Södra FFI 10,29

1   2   3   4   5   6  
N.Lindstedt X 16,61 16,31 16,59 X 16,37
U.Ankarling 16,83 X X 16,99 X 16,85
A.Gustafsson X 9,44 9,65 9,90 10,29 10,13


P17 60m
Försök heat 1 25 jan  
Eric Andreasson 97 IF Kville 7.67 q
Max Nero 98 IF Göta Karlstad 7.69 q
Simon Throgen 97 Karlskoga FI 7.90
Jakob Masth-Larsson 97 IF Göta Karlstad ej start

Försök heat 2 25 jan  
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad 7.38 q
Jonathan Andersson 97 IF Göta Karlstad 7.61 q
Henrik Nordlander 98 IF Göta Karlstad 8.21
Gustav Eriksson 98 IF Kville ej start

Försök heat 3 25 jan  
Ahmed Dal 97 SK Bore 7.65 q
Chidozie Abika 97 IF Kville 7.73
Tobias Söderberg 98 IF Göta Karlstad 7.87
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad 8.21

Final 25 jan  
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad 7.38
Jonathan Andersson 97 IF Göta Karlstad 7.54
Ahmed Dal 97 SK Bore 7.61
Eric Andreasson 97 IF Kville 7.69
Max Nero 98 IF Göta Karlstad 7.72


P17 200m
Finalheat 1 26 jan  
Axel Hjelmqvist 98 IF Kville 27.20 6
Ahmed Dal 97 SK Bore DQ - F4.2.9

Finalheat 2 26 jan  
Jonathan Andersson 97 IF Göta Karlstad 24.68 1 =
Chidozie Abika 97 IF Kville 25.32 3 =
Henrik Nordlander 98 IF Göta Karlstad 26.32 5

Finalheat 3 26 jan  
Max Nero 98 IF Göta Karlstad (24,3m) 1 =
Eric Andreasson 97 IF Kville (25,0m) 3 =
Gustav Eriksson 98 IF Kville ej start -


P17 800m
Final 25 jan  
Tore Klungland 97 Ull/Kisa IL 2:13.89


P17 1500m
Final 26 jan  
Tore Klungland 97 Ull/Kisa IL bröt


P17 Häck 60m 91 cm
Final 26 jan  
Tobias Söderberg 98 IF Göta Karlstad 9.05 1
Simon Throgen 97 Karlskoga FI 9.37 2
Axel Hjelmqvist 98 IF Kville 9.79 3
Gustav Eriksson 98 IF Kville ej start -


P17 Höjd
26 jan  
Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 192
Simon Throgen 97 Karlskoga FI 184
Markus Asplund 98 SK Bore 175
Simon Andersson 97 SOK Träff 172
Axel Hjelmqvist 98 IF Kville 172
Mattias Green 98 Säffle FIK 160

145 150 155 160 165 169 172 175 178 181 184 187 190 192 194
S.Throgen o o o o o o xxx
M.Green o o o o xxx
M.Asplund xo o o o xxx
S.Andersson xo o o xxo xxx
F.Wenström o o o o xo xxo xo xxx
A.Hjelmqvist o o o xo xxo xxx


P17 Stav
25 jan  
Henrik Nordlander 98 IF Göta Karlstad 355

301 311 321 331 341 345 350 355 360
H.Nordlander o o o o o xxo xxo xo xxx


P17 Längd
25 jan  
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad 6,40
Max Nero 98 IF Göta Karlstad 5,99
Tobias Söderberg 98 IF Göta Karlstad 5,65
Simon Andersson 97 SOK Träff 5,30
Chidozie Abika 97 IF Kville 5,28
Mattias Green 98 Säffle FIK 4,70

1   2   3   4   5   6  
T.Söderberg 5,65 5,41 X X
V.Pettersson 6,40 6,36 6,35
M.Nero 5,88 5,99 5,89 4,17 5,86 4,36
S.Andersson 4,89 5,29 4,97 5,21 5,28 5,30
C.Abika 4,93 5,02 5,00 4,71 5,20 5,28
M.Green 4,49 4,51 4,68 4,61 4,70


P17 Kula 5.0 kg
25 jan  
Ahmed Dal 97 SK Bore 12,48
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad 10,98
Gustav Eriksson 98 IF Kville 10,29

1   2   3   4   5   6  
G.Eriksson 10,23 10,00 10,29 10,28 9,86 8,98
J.Eriksson X X X 10,98 X X
A.Dal 11,53 12,06 12,05 12,37 12,48 12,44


P15 60m
Final 25 jan  
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad 7.53
Linus Brunzell 99 IF Göta Karlstad 7.56
Mattias Heinemann 99 IF Göta Karlstad 7.72
Erik Vestlund 99 Kils AIK 7.87
William Bogeryd Andersson 99 IF Kville 8.76


P15 200m
Finalheat 1 26 jan  
Rey Yasui 99 IF Kville 3
William Bogeryd Andersson 99 IF Kville 4

Finalheat 2 26 jan  
Linus Brunzell 99 IF Göta Karlstad 23.41 1
Mattias Heinemann 99 IF Göta Karlstad 24.20 2
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad ej start -


P15 1000m
Final 25 jan  
Linus Brunzell 99 IF Göta Karlstad 2:46.3m
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 2:56.6m
Simon Wiklund 99 IK Wilske 2:59.1m
Niklas Johansson 99 Sävedalens AIK ej start


P15 Häck 60m 84 cm
Final 26 jan  
Rey Yasui 99 IF Kville 9.49 1


P15 Höjd
26 jan  
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 175
Rey Yasui 99 IF Kville 155
Nils Havsmon 99 SOK Träff 150

120 128 135 140 145 150 155 160 163 166 169 172 175 178
N.Havsmon o o o o o xxo xxx
A.Ledell o o o xo xo xo xxo xxx
R.Yasui o xo o o xxx


P15 Längd
25 jan  
Linus Brunzell 99 IF Göta Karlstad 6,03
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 5,37

1   2   3   4   5   6  
A.Ledell 5,05 5,26 5,37 5,12 X X
L.Brunzell 5,67 5,90 5,87 5,88 5,81 6,03


P15 Kula 4.0 kg
25 jan  
Erik Vestlund 99 Kils AIK 15,40
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad 11,20
Rey Yasui 99 IF Kville 10,69

1   2   3   4   5   6  
E.Vestlund 14,00 14,45 14,01 X 14,74 15,40
H.Larsson 10,71 10,01 10,73 10,73 10,72 11,20
R.Yasui 10,69 10,60 10,69 X 10,00 X


P14 60m
Försök heat 1 26 jan  
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 8.35 q
Rikard Bergenarp 00 Glanshammars IF 8.52
Samuel Palenius 00 IF Göta Karlstad 8.90
David Staxler 00 IF Göta Karlstad 8.91
Adam Vestlund 00 Kils AIK 9.04

Försök heat 2 26 jan  
Rasmus Tidestad 00 IF Göta Karlstad 8.34 q
Olle Tyrsmo 00 Glanshammars IF 8.72
Christoffer Wockats 00 IF Kville 8.74
Linus Langer 00 IF Göta Karlstad 9.02
Samuel Greenberg 00 IF Göta Karlstad 9.10

Försök heat 3 26 jan  
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 7.98 q
David Nilsson 00 IF Göta Karlstad 8.05 q
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad 8.10 q
Oskar Palmén 00 Karlskoga FI 9.12

Final 26 jan  
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad 7.98
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 8.02
David Nilsson 00 IF Göta Karlstad 8.06
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 8.29
Rasmus Tidestad 00 IF Göta Karlstad 8.31


P14 200m
Finalheat 1 25 jan  
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad 26.39 2
Rasmus Tidestad 00 IF Göta Karlstad 26.89 3
Christoffer Wockats 00 IF Kville 27.83 6

Finalheat 2 25 jan  
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 26.23 1
Joel Gyldén 00 IF Kville 27.56 5
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 27.83 7

Finalheat 3 25 jan  
David Nilsson 00 IF Göta Karlstad 26.93 4
Olle Tyrsmo 00 Glanshammars IF 28.21 8
David Staxler 00 IF Göta Karlstad 29.53 9


P14 1000m
Final 26 jan  
Christoffer Wockats 00 IF Kville 3:19.11
Olle Tyrsmo 00 Glanshammars IF 3:30.23
Samuel Greenberg 00 IF Göta Karlstad 3:37.81


P14 Häck 60m 84 cm
Final 25 jan  
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad 9.32
Samuel Palenius 00 IF Göta Karlstad 10.43
Lukas Langer 00 IF Göta Karlstad 10.79


P14 Höjd
25 jan  
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 154
Rasmus Tidestad 00 IF Göta Karlstad 148 0 riv
Joel Gyldén 00 IF Kville 148 4 riv
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 145 0, riv
Lukas Langer 00 IF Göta Karlstad 145 1 riv
Linus Langer 00 IF Göta Karlstad 140 xo, 2 riv
Christoffer Wockats 00 IF Kville 140 xxo, 2 riv
Samuel Greenberg 00 IF Göta Karlstad 135
Simon Wiklund 99 IK Wilske 184 ut

110 118 125 130 135 140 145 148 151 154 157 160 170 175 180 184 186
J.Gyldén - - o o o xxo xxo xo xxx
R.Tidestad - - o o o o o o xxx
S.Greenberg o o o xxo xo xxx
S.Wiklund - - - - - - - - - - - - 0 0 0 0 xxx
V.Thunström - - - o o o o o o xo xxx
L.Langer - - o xo o xo xxx
M.Gustavsson - - o o o o o xxx
L.Langer - - o o o o xo xxx
C.Wockats - - o o o xxo xxx


P14 Längd
26 jan  
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad 5,22
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 4,76
Oskar Palmén 00 Karlskoga FI 4,64
Lukas Langer 00 IF Göta Karlstad 4,63
David Staxler 00 IF Göta Karlstad 4,29
Joel Gyldén 00 IF Kville 4,28
Samuel Greenberg 00 IF Göta Karlstad 4,20
Adam Vestlund 00 Kils AIK 0,00
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 0,00

1   2   3   4   5   6  
V.Thunström X X X
J.Gyldén 4,28 X X 4,24 4,14 X
O.Palmén 4,46 4,64 4,53 4,32 4,33 4,59
D.Grenegård 4,01 4,71 4,95 4,84 5,11 5,22
M.Gustavsson X X 3,31 4,59 X 4,76
S.Greenberg 4,20 X X X X X
A.Vestlund X X X
D.Staxler 4,29 X X 4,04 X X
L.Langer 4,18 4,51 4,44 4,30 4,52 4,63


P14 Kula 4.0 kg
26 jan  
Joel Gyldén 00 IF Kville 9,58
Adam Vestlund 00 Kils AIK 8,52
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 7,94
David Staxler 00 IF Göta Karlstad 7,73
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 6,48

1   2   3   4   5   6  
J.Gyldén 9,27 8,66 8,00 9,25 9,58 9,36
D.Staxler 7,73 6,98 7,19 7,50 6,35 7,31
V.Thunström 7,14 7,57 7,42 7,53 7,94 7,77
M.Gustavsson 6,48 6,32 5,84
A.Vestlund 8,52 8,50 8,10 8,03 7,88


P13 60m
Försök heat 1 25 jan  
Philip Ryding 01 IF Kville 8.56 q
Rikard Cederberg 01 IF Kville 8.89 q
Benjamin Nygren 01 Sävedalens AIK 9.07
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad ej start

Försök heat 2 25 jan  
Elias Brink 01 IF Kville 8.93 q
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville 9.07
Gustaf Otterhed 01 KFUM Örebro 9.30
Daniel Håkansson 01 SK Bore ej start

Försök heat 3 25 jan  
Maxim Nilsson 01 IF Göta Karlstad 8.69 q
Tom Berensson 01 IF Kville 8.84 q
Erik Braathen 01 SK Bore ej start

Final 25 jan  
Philip Ryding 01 IF Kville 8.61
Maxim Nilsson 01 IF Göta Karlstad 8.68
Tom Berensson 01 IF Kville 8.95
Rikard Cederberg 01 IF Kville 9.04
Elias Brink 01 IF Kville 9.12


P13 200m
Finalheat 1 26 jan  
Erik Braathen 01 SK Bore 29.85 5
Kasper Sundin 01 IF Göta Karlstad 29.92 6
Rikard Cederberg 01 IF Kville 29.96 7

Finalheat 2 26 jan  
Elias Brink 01 IF Kville 29.33 3
Melker Forsberg 01 Glanshammars IF 31.07 8
Daniel Håkansson 01 SK Bore 31.60 9

Finalheat 3 26 jan  
Philip Ryding 01 IF Kville 28.26 1
Tom Berensson 01 IF Kville 28.97 2
Albin Hedén 01 SK Bore 29.55 4


P13 800m
Final 25 jan  
Elias Brink 01 IF Kville 2:22.78
Albin Hedén 01 SK Bore 2:29.54
Tom Berensson 01 IF Kville 2:29.61
Melker Forsberg 01 Glanshammars IF 2:35.80
Erik Braathen 01 SK Bore 2:45.80
Daniel Håkansson 01 SK Bore bröt


P13 Höjd
26 jan  
Philip Ryding 01 IF Kville 146
Benjamin Nygren 01 Sävedalens AIK 146
Samuel Luth 01 SOK Träff 140
Fredrik Nilsson 01 IF Göta Karlstad 140
Albin Hedén 01 SK Bore 130
Kasper Sundin 01 IF Göta Karlstad 130
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville 120

105 113 120 125 130 135 140 143 146 149
F.Nilsson - o o o x0 o xo xxx
S.Luth o o o o xo xo o xxx
P.Ryding - - - - o o o o o xxx
A.Hedén - - o o o xxx
B.Nygren - - o o o o xo xxo o xx-
A.Mägi Theorin o xo o xxx
K.Sundin - o o xxo o xxx


P13 Längd zon
25 jan  
Benjamin Nygren 01 Sävedalens AIK 4,61
Philip Ryding 01 IF Kville 4,57
Elias Brink 01 IF Kville 4,53
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad 4,40
Rikard Cederberg 01 IF Kville 4,29
Gustaf Otterhed 01 KFUM Örebro 4,25
Kasper Sundin 01 IF Göta Karlstad 4,15
Tom Berensson 01 IF Kville 4,04
Melker Forsberg 01 Glanshammars IF 3,93
10  Daniel Håkansson 01 SK Bore 3,92
11  Erik Braathen 01 SK Bore 3,91
12  Samuel Luth 01 SOK Träff 3,82
13  Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville 3,74

1   2   3   4   5   6  
E.Brink 4,20 4,29 4,31 4,30 4,27 4,53
B.Nygren X X 4,61 X 4,37 X
K.Sundin 4,11 4,03 3,85 4,09 4,15 4,08
T.Berensson 4,02 3,75 3,73 4,04 3,75 3,90
G.Gunnarsson 4,22 4,40 4,25 4,10 4,18 4,14
R.Cederberg 4,29 4,06 4,13 4,00 3,94 3,80
S.Luth 3,82 3,64 3,62
M.Forsberg 3,93 3,75 3,88
E.Braathen 3,86 3,88 3,91
P.Ryding 4,28 4,32 4,39 4,32 4,49 4,57
D.Håkansson 3,91 3,91 3,92
G.Otterhed 3,83 4,14 4,09 4,09 4,25 4,14
A.Mägi Theorin 3,62 3,74 X


P13 Kula 3.0 kg
26 jan  
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville 10,58
Tom Berensson 01 IF Kville 7,54
Samuel Luth 01 SOK Träff 7,06
Philip Ryding 01 IF Kville 7,04

1   2   3   4   5   6  
S.Luth 6,28 6,06 6,47 7,06 6,35 6,75
A.Mägi Theorin 10,43 9,22 9,55 9,71 10,30 10,58
T.Berensson 7,54 7,15 7,17 7,54 6,94 7,15
P.Ryding 6,72 X 6,66 X 7,04 X


P12 60m
Försök heat 1 26 jan  
Axel Henriksson 02 IF Kville 8.90 q
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 9.15
Sven Hammarberg 02 IF Kville 9.52
Karl Ekshagen 02 Åsbro GoIF 9.77
Emanuel Peterson 02 IF Kville 10.96

Försök heat 2 26 jan  
Jesper Nordström 02 IF Kville 9.46
Alfred Aakre 02 IF Göta Karlstad 9.50
William Guttman 02 KFUM Arvika 10.49
Sebastian Bergfjord 02 KFUM Arvika 10.84
Isak Thilén 02 IF Kville 11.28

Försök heat 3 26 jan  
Jonas Nordlander 02 IF Göta Karlstad 8.77 q
Erik Isaksson 02 IF Kville 8.97 q
Gustav Tartu 02 IF Kville 9.66
Viktor Järnekull 02 IF Kville 9.79

Försök heat 4 26 jan  
Samuel Melin 02 IF Kville 9.11 q
Albin Engqvist 02 IF Hagen FK 9.12 q
Fredrik Grund 02 IF Kville 9.38
Albin Löfving 02 IF Kville 10.16

Final 26 jan  
Axel Henriksson 02 IF Kville 8.84
Erik Isaksson 02 IF Kville 8.87 8.861
Jonas Nordlander 02 IF Göta Karlstad 8.87 8.867
Albin Engqvist 02 IF Hagen FK 9.18
Samuel Melin 02 IF Kville 9.57


P12 200m
Finalheat 1 25 jan  
Albin Engqvist 02 IF Hagen FK 31.41 4
Jesper Nordström 02 IF Kville 32.25 9
Samuel Melin 02 IF Kville 32.39 10
Emanuel Peterson 02 IF Kville 37.37 14

Finalheat 2 25 jan  
Jonas Nordlander 02 IF Göta Karlstad 30.10 1
Fredrik Grund 02 IF Kville 31.74 8
Viktor Järnekull 02 IF Kville 32.87 11
Albin Löfving 02 IF Kville 34.79 13

Finalheat 3 25 jan  
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 30.38 3
Gustav Tartu 02 IF Kville 31.54 5
Erik Isaksson 02 IF Kville 31.63 6

Finalheat 4 25 jan  
Axel Henriksson 02 IF Kville 30.28 2
Sven Hammarberg 02 IF Kville 31.69 7
Karl Ekshagen 02 Åsbro GoIF 33.63 12


P12 800m
Final 26 jan  
Axel Henriksson 02 IF Kville 2:44.92
Alfred Aakre 02 IF Göta Karlstad 2:46.50
Sven Hammarberg 02 IF Kville 2:48.66
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 2:49.71
Gustav Tartu 02 IF Kville 2:50.84
Jesper Nordström 02 IF Kville 2:51.60
Emanuel Peterson 02 IF Kville 2:54.93
Viktor Järnekull 02 IF Kville 3:00.68
Fredrik Grund 02 IF Kville 3:03.46
10  Samuel Melin 02 IF Kville 3:26.4m


P12 Höjd
25 jan  
Gustav Tartu 02 IF Kville 125
Fredrik Grund 02 IF Kville 125
Erik Isaksson 02 IF Kville 120
Axel Henriksson 02 IF Kville 120
William Guttman 02 KFUM Arvika 120
Sven Hammarberg 02 IF Kville 120
Samuel Melin 02 IF Kville 120
Viktor Järnekull 02 IF Kville 108
Emanuel Peterson 02 IF Kville 108
Sebastian Bergfjord 02 KFUM Arvika 108
11  Jesper Nordström 02 IF Kville 100
11  Albin Löfving 02 IF Kville 100
13  Isak Thilén 02 IF Kville 100

100 108 115 120 125 130 133 136 139
G.Tartu o o o xxo xo xxx
A.Löfving o xxx
I.Thilén xo xxx
S.Bergfjord o xxo xxx
S.Hammarberg o o o xo xxx
W.Guttman o o xo o xxx
V.Järnekull o xo xxx
A.Henriksson o o o o xxx
F.Grund o o o o xxo xxx
J.Nordström o xxx
E.Peterson o xxo xxx
S.Melin o o xxo xo xxx
E.Isaksson o o o o xxx


P12 Längd zon
26 jan  
Axel Henriksson 02 IF Kville 4,64
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 4,34
Fredrik Grund 02 IF Kville 4,31
Jonas Nordlander 02 IF Göta Karlstad 4,30
Alfred Aakre 02 IF Göta Karlstad 4,25
Gustav Tartu 02 IF Kville 4,16
Erik Isaksson 02 IF Kville 4,10
Samuel Melin 02 IF Kville 4,02
Sven Hammarberg 02 IF Kville 3,87
10  Jesper Nordström 02 IF Kville 3,83
11  Karl Ekshagen 02 Åsbro GoIF 3,82
12  William Guttman 02 KFUM Arvika 3,32
13  Albin Löfving 02 IF Kville 3,30
14  Sebastian Bergfjord 02 KFUM Arvika 3,07
15  Isak Thilén 02 IF Kville 3,00
16  Emanuel Peterson 02 IF Kville 2,88

1   2   3   4   5   6  
I.Thilén X 3,00 2,70
K.Ekshagen 3,82 3,75 3,75
W.Guttman X 3,32 3,19
J.Nordlander 4,28 4,30 3,96 4,11 4,15 4,22
S.Melin 3,75 X 3,97 3,93 3,91 4,02
E.Peterson X 2,69 2,88
E.Isaksson 3,97 3,93 3,74 3,82 4,10 3,91
A.Aakre 4,25 4,22 4,03 4,09 4,19 4,07
G.Tartu 3,95 3,85 4,07 3,86 4,05 4,16
A.Henriksson 4,49 4,55 4,64 4,49 4,25 4,51
S.Bergfjord 3,04 2,92 3,07
K.Einarson 4,20 4,27 4,32 4,19 4,34 4,31
A.Löfving 3,29 3,30 2,92
J.Nordström 3,74 3,83 3,77
F.Grund 3,91 4,02 3,92 4,31 4,17 4,08
S.Hammarberg 3,66 3,87


P12 Kula 3.0 kg
25 jan  
Fredrik Grund 02 IF Kville 8,02
Axel Henriksson 02 IF Kville 7,12
Samuel Melin 02 IF Kville 6,97
Gustav Tartu 02 IF Kville 6,74
Sven Hammarberg 02 IF Kville 6,53
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 6,17
Gustav Bertilsson 02 IF Göta Karlstad 6,12
Emanuel Peterson 02 IF Kville 5,83
William Guttman 02 KFUM Arvika 5,58
10  Isak Thilén 02 IF Kville 5,39
11  Albin Löfving 02 IF Kville 5,14
12  Jesper Nordström 02 IF Kville 4,98
13  Sebastian Bergfjord 02 KFUM Arvika 4,95

1   2   3   4   5   6  
W.Guttman 4,93 5,58 4,50
G.Bertilsson 5,79 5,56 5,60 6,12 5,72 5,88
J.Nordström X 4,98 4,97
I.Thilén 5,39 4,75 4,80
A.Henriksson X 6,95 6,91 6,41 6,89 7,12
E.Peterson 5,70 5,62 5,56 5,83 5,11 5,57
K.Einarson 6,05 5,96 5,67 X 6,17 5,83
S.Bergfjord 4,43 4,12 4,95
A.Löfving 4,85 5,14 4,59
S.Melin 6,65 6,56 6,42 6,97 6,56 X
G.Tartu 5,90 6,04 5,83 5,97 6,74 X
S.Hammarberg 5,93 6,01 6,19 6,30 6,53 5,38
F.Grund 7,62 7,25 7,25 7,53 8,02 X


P11 60m
Försök heat 1 25 jan  
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 9.21 q
Freddie Kamlin 03 Karlskoga FI 9.48 q
Frits Moström 03 IF Göta Karlstad 9.83 q
Åke Hägerdal 03 IF Göta Karlstad 10.11

Försök heat 2 25 jan  
Theo Lindqvist 03 IF Göta Karlstad 9.47 q
Sander Bergqvist 03 SK Bore 9.92 q
Oliver Olsson 03 IF Göta Karlstad 10.20
Benjamin Lövgren 03 IF Göta Karlstad 10.57

Försök heat 3 25 jan  
Jakob Friberg 03 IF Göta Karlstad 9.96
Ludvig Enander Ahlstrand 03 KFUM Arvika 9.97
Emil Gustafsson 03 IF Göta Karlstad 10.16

Final 25 jan  
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 9.14
Freddie Kamlin 03 Karlskoga FI 9.32
Theo Lindqvist 03 IF Göta Karlstad 9.35
Sander Bergqvist 03 SK Bore 9.79
Frits Moström 03 IF Göta Karlstad 10.27


P11 200m
Finalheat 1 26 jan  
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 31.70 1
Ludvig Enander Ahlstrand 03 KFUM Arvika 34.02 4
Åke Hägerdal 03 IF Göta Karlstad 34.93 5
Oliver Olsson 03 IF Göta Karlstad 36.01 7

Finalheat 2 26 jan  
Theo Lindqvist 03 IF Göta Karlstad 32.62 2
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 32.68 3
Lukas Ellström 03 IF Göta Karlstad 35.94 6
William Thunström 03 IF Göta Karlstad 36.44 8


P11 600m
Final 25 jan  
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 2:04.47
Theo Lindqvist 03 IF Göta Karlstad 2:06.03
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 2:06.36
Åke Hägerdal 03 IF Göta Karlstad 2:09.81
Benjamin Lövgren 03 IF Göta Karlstad 2:12.80
Jakob Friberg 03 IF Göta Karlstad 2:16.75
Carl Jaldell 03 IF Göta Karlstad 2:18.41
William Thunström 03 IF Göta Karlstad 2:21.70


P11 Höjd
26 jan  
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 128
Jakob Friberg 03 IF Göta Karlstad 128
Theo Lindqvist 03 IF Göta Karlstad 125
Ludvig Enander Ahlstrand 03 KFUM Arvika 115
Frits Moström 03 IF Göta Karlstad 103
Simon Gunnarsson 03 IF Göta Karlstad 0

95 103 110 115 120 125 128 131
T.Lindqvist - o o xo xxo xo x
L.Enander Ahlstra - o o o xxx
S.Gunnarsson - xxx
C.Erixon - o o o o xxo o xxx
J.Friberg - o o o o xo xo xxx
F.Moström - o xxx


P11 Längd zon
25 jan  
Theo Lindqvist 03 IF Göta Karlstad 4,28
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 4,26
Frits Moström 03 IF Göta Karlstad 3,76
Ludvig Enander Ahlstrand 03 KFUM Arvika 3,65
Freddie Kamlin 03 Karlskoga FI 3,65
Oliver Olsson 03 IF Göta Karlstad 3,56
Jakob Friberg 03 IF Göta Karlstad 3,47
Sander Bergqvist 03 SK Bore 3,45
Petter Ohlsson Bjerke 03 IF Göta Karlstad 3,38
10  Åke Hägerdal 03 IF Göta Karlstad 3,15

1   2   3   4   5   6  
F.Moström 3,76 3,68 3,45 3,60 X 3,49
P.Ohlsson Bjerke 3,38 3,20 3,22
O.Olsson 3,56 3,50 3,44 X 3,14 X
S.Bergqvist 3,40 3,31 3,45 3,22 3,43 3,26
J.Friberg 3,46 3,40 3,47 3,43 3,47 X
F.Kamlin 3,58 3,45 3,65 3,58 X 3,45
T.Lindqvist 4,16 4,12 4,18 4,03 4,28 4,26
Å.Hägerdal 3,01 2,93 3,15
L.Enander Ahlstra 3,64 3,65 3,60 3,52 3,45 3,33
O.Ellström 4,12 4,00 3,87 3,96 4,03 4,26


P11 Kula 2.0 kg
26 jan  
Theo Lindqvist 03 IF Göta Karlstad 7,28
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 7,10
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 6,62
William Thunström 03 IF Göta Karlstad 6,41
Jakob Friberg 03 IF Göta Karlstad 6,26
Simon Gunnarsson 03 IF Göta Karlstad 5,90

1   2   3   4   5   6  
T.Lindqvist 6,67 7,28 6,72 6,71 6,87 6,55
C.Erixon 5,74 4,99 5,64 6,30 6,62 6,58
O.Ellström 6,77 6,10 6,91 6,70 7,10 6,36
J.Friberg 6,23 5,84 6,01 6,19 6,26
S.Gunnarsson 4,61 5,10 5,34 4,98 5,90 5,87
W.Thunström 5,61 6,41 5,90 5,70 6,15 6,25


P10 60m
Försök heat 1 26 jan  
Love Lindström 04 KFUM Arvika 9.20 q
Arvid Bertilsson 04 IF Göta Karlstad 9.98 q
Max Fröberg 04 Karlskoga FI 10.68

Försök heat 2 26 jan  
Emil Hedén 04 SK Bore 9.99 q
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 10.03 q
Markus Danielsson 04 Ransäters AIS 10.20 q
Anton Högkvist 04 Åsbro GoIF 10.44

Final 26 jan  
Love Lindström 04 KFUM Arvika 9.27
Arvid Bertilsson 04 IF Göta Karlstad 10.01
Emil Hedén 04 SK Bore 10.04
Markus Danielsson 04 Ransäters AIS 10.13
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 10.15


P10 600m
Final 26 jan  
Love Lindström 04 KFUM Arvika 2:15.43
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 2:16.42
Anton Högkvist 04 Åsbro GoIF 2:32.87


P10 Höjd
26 jan  
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 120
Emil Hedén 04 SK Bore 110
Anton Högkvist 04 Åsbro GoIF 100

85 93 100 105 110 115 120 125
A.Högkvist o o o xxx
F.Sundin - o o o xo o xo xxx
E.Hedén - o o o xxo xxx


P10 Längd zon
26 jan  
Love Lindström 04 KFUM Arvika 3,96
Emil Hedén 04 SK Bore 3,62
Arvid Bertilsson 04 IF Göta Karlstad 3,52
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 3,52
Markus Danielsson 04 Ransäters AIS 3,31
Max Fröberg 04 Karlskoga FI 3,14
Anton Högkvist 04 Åsbro GoIF 3,04

1   2   3   4   5   6  
L.Lindström 2,95 3,95 3,96 X 3,80 X
M.Danielsson 3,31 2,99 3,00 3,15 3,11 3,26
A.Högkvist 2,83 2,86 2,71 2,91 3,04 2,84
E.Hedén 3,61 3,62 3,52 2,20 3,61 3,48
F.Sundin 3,52 3,44 3,34 3,47 3,46 3,39
M.Fröberg 3,14 2,87 2,77 X 2,78 2,48
A.Bertilsson 3,33 3,52 3,50 3,44 3,39 3,52


P10 Kula 2.0 kg
26 jan  
Arvid Bertilsson 04 IF Göta Karlstad 7,02
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 6,98
Markus Danielsson 04 Ransäters AIS 6,09
Anton Högkvist 04 Åsbro GoIF 4,73

1   2   3   4   5   6  
M.Danielsson 5,20 5,94 6,09 5,31
F.Sundin 5,93 6,98 6,90 6,88 6,80
A.Högkvist 4,20 4,14 4,47 4,55 4,23 4,73
A.Bertilsson 6,24 6,73 6,92 7,02 6,88 6,97


P9 60m
Försök heat 1 25 jan  
Edvin Brunvall 05 Upsala IF 10.13 q
Amadeus Frankert 05 Säffle FIK 10.59 q
Linus Nilsson 05 IF Göta Karlstad 11.15 q
Elias Lundin 05 Kils AIK 11.34

Försök heat 2 25 jan  
Albin Alfredsson 05 KFUM Arvika 10.12 q
Albin Lindqvist 05 IF Göta Karlstad 10.87 q
Hugo Blomqvist 05 Kils AIK 12.09

Final 25 jan  
Edvin Brunvall 05 Upsala IF 10.12
Albin Alfredsson 05 KFUM Arvika 10.15
Amadeus Frankert 05 Säffle FIK 10.57
Linus Nilsson 05 IF Göta Karlstad 10.79
Albin Lindqvist 05 IF Göta Karlstad 11.01


P9 600m
Final 25 jan  
Amadeus Frankert 05 Säffle FIK 2:24.36
Albin Alfredsson 05 KFUM Arvika 2:28.62
Linus Nilsson 05 IF Göta Karlstad 2:31.40
Elias Lundin 05 Kils AIK 2:47.59


P9 Höjd
25 jan  
Albin Lindqvist 05 IF Göta Karlstad 100
Hugo Blomqvist 05 Kils AIK 85
Elias Lundin 05 Kils AIK 85

77 85 93 100 105 110
A.Lindqvist xo o o xo xxx
H.Blomqvist o o xxx
E.Lundin o xo xxx


P9 Längd
25 jan  
Albin Alfredsson 05 KFUM Arvika 3,05
Edvin Brunvall 05 Upsala IF 2,94
Amadeus Frankert 05 Säffle FIK 2,89
Albin Lindqvist 05 IF Göta Karlstad 2,75
Linus Nilsson 05 IF Göta Karlstad 2,67
Elias Lundin 05 Kils AIK 2,66

1   2   3   4   5   6  
A.Alfredsson 2,80 2,74 2,52 2,25 3,05 X
L.Nilsson 2,09 2,58 2,56 2,67 2,47 2,67
A.Lindqvist 2,75 2,00 X
A.Frankert 2,72 2,77 2,80 2,70 2,70 2,89
E.Brunvall 2,94 2,51 2,68 2,27 2,22 2,41
E.Lundin 2,30 2,26 2,59 2,66 1,86 2,56


P9 Kula
25 jan  
Amadeus Frankert 05 Säffle FIK 5,78
Albin Alfredsson 05 KFUM Arvika 5,21
Linus Nilsson 05 IF Göta Karlstad 5,09
Hugo Blomqvist 05 Kils AIK 4,22
Elias Lundin 05 Kils AIK 4,08
Albin Lindqvist 05 IF Göta Karlstad 3,78

1   2   3   4   5   6  
H.Blomqvist 3,70 3,32 4,13 4,22 3,58 4,13
L.Nilsson 4,97 5,01 3,51 5,09 4,94 4,65
A.Frankert 5,33 5,04 X 5,36 4,92 5,78
A.Alfredsson 4,56 4,15 4,38 4,91 5,17 5,21
A.Lindqvist 3,24 3,78 3,12 3,50 3,35 3,74
E.Lundin 3,30 3,38 4,04 X X 4,08


P8 60m
Försök heat 1 25 jan  
Stefan Janicijevic 06 IF Göta Karlstad 10.66 q
Teddy Rådström 06 SK Bore 10.69 q
Sigvard Einarson 07 Wedevågs IF 12.11
Daniel Holöien 06 SK Bore 12.53
Linus Ljungdahl 07 Kils AIK 12.62

Försök heat 2 25 jan  
Lucas Mackin 06 Kils AIK 10.77 q
Erik Danielsson 06 SK Bore 10.93 q
Liam Haili 06 Wedevågs IF 11.25 q
Ivan Thomas 06 Åsbro GoIF 11.76

Final 25 jan  
Teddy Rådström 06 SK Bore 10.50
Lucas Mackin 06 Kils AIK 10.58
Stefan Janicijevic 06 IF Göta Karlstad 10.63
Erik Danielsson 06 SK Bore 10.72
Liam Haili 06 Wedevågs IF 11.46


P8 600m
Final 25 jan  
Erik Danielsson 06 SK Bore 2:20.78
Buster Runheim 06 KFUM Örebro 2:22.89
Lucas Mackin 06 Kils AIK 2:24.06
Teddy Rådström 06 SK Bore 2:26.61
Julius Wiklund 06 IK Wilske 2:28.35
Sigvard Einarson 07 Wedevågs IF 2:30.44


P8 Höjd
25 jan  
Julius Wiklund 06 IK Wilske 100
Stefan Janicijevic 06 IF Göta Karlstad 93
Lucas Mackin 06 Kils AIK 85
Wilmer Larsson 07 IK Wilske 77
Teddy Rådström 06 SK Bore 77

77 85 93 100 105 110 115
L.Mackin o xo xxx
T.Rådström o
W.Larsson o xxx
S.Janicijevic o o xxo xxx
J.Wiklund o o o o xxx


P8 Längd
25 jan  
Teddy Rådström 06 SK Bore 3,05
Lucas Mackin 06 Kils AIK 2,90
Julius Wiklund 06 IK Wilske 2,81
Erik Danielsson 06 SK Bore 2,80
Ivan Thomas 06 Åsbro GoIF 2,69
Liam Haili 06 Wedevågs IF 2,62
Sigvard Einarson 07 Wedevågs IF 2,58
Wilmer Larsson 07 IK Wilske 2,26
Daniel Holöien 06 SK Bore 2,18
10  Linus Ljungdahl 07 Kils AIK 1,95

1   2   3   4   5   6  
I.Thomas 2,63 2,51 2,44 2,67 X 2,69
T.Rådström 2,89 2,97 2,91 2,95 2,94 3,05
W.Larsson 2,18 2,26 1,99 X 1,96 2,15
L.Haili 2,51 2,62 2,50 2,56 2,51 2,59
S.Einarson 2,51 2,55 2,58 2,47 2,58 2,43
D.Holöien 2,18 2,07 2,17
E.Danielsson 2,62 2,45 2,61 2,27 2,80 2,55
L.Ljungdahl 1,87 1,48 1,95
J.Wiklund 2,81 2,70 2,79 2,61 2,78 2,78
L.Mackin 2,84 2,74 2,88 2,78 2,90 2,57


P8 Kula
25 jan  
Erik Danielsson 06 SK Bore 5,27
Liam Haili 06 Wedevågs IF 5,13
Lucas Mackin 06 Kils AIK 5,03
Julius Wiklund 06 IK Wilske 4,68
Stefan Janicijevic 06 IF Göta Karlstad 4,12
Wilmer Larsson 07 IK Wilske 3,84
Sigvard Einarson 07 Wedevågs IF 3,30
Linus Ljungdahl 07 Kils AIK 3,28

1   2   3   4   5   6  
W.Larsson 3,29 3,17 3,84 3,75 3,48 X
L.Ljungdahl 3,28 2,66 2,46 2,87 2,96 2,93
S.Einarson 3,15 3,30 X 3,19 X 2,57
E.Danielsson 5,01 4,96 4,42 4,92 5,01 5,27
L.Mackin 3,93 3,70 4,46 4,55 X 5,03
J.Wiklund 4,68 4,56 4,08 4,57 4,14 3,86
L.Haili 4,18 4,87 4,75 5,02 4,94 5,13
S.Janicijevic X 4,12 2,91 3,74 2,97 3,02


K 60m
Försök heat 1 26 jan  
Maja Rogemyr 91 IF Göta Karlstad 7.74 q
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad 7.92 q
Carolin Larsson 93 IK Orient 7.97
Stina Gustafsson 96 Ärla IF 8.16
Kristin Andersson 92 IF Göta Karlstad 8.66

Försök heat 2 26 jan  
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 7.60 q
Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Karlstad 7.73 q
Maryann Andreasson 92 IF Göta Karlstad 7.78 q
Susanne Schüssler 95 IF Göta Karlstad 8.05
Anine Glaadh 94 SOK Träff 10.83

Final 26 jan  
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 7.56
Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Karlstad 7.67
Maryann Andreasson 92 IF Göta Karlstad 7.76
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad 7.95
Maja Rogemyr 91 IF Göta Karlstad ej start


K 200m
Final 25 jan  
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad 25.86
Kristin Andersson 92 IF Göta Karlstad 28.39


K 1500m
Final 25 jan  
Linda Take 73 IF Göta Karlstad 5:05.73
Sigrid Josefsson 85 Nilivaara IS 5:26.65


K Häck 60m 84 cm
Final 25 jan  
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad 8.92


K Höjd
25 jan  
Victoria Dronsfield 91 IF Göta Karlstad 179 o, 1 riv
Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad 179 xxo, 2 riv
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 168 0 riv
Evelina Erlandsson 94 Nyköpings BIS 168 2 riv
Elin Johansson 98 IFK Kristinehamn 160
Linda Nilsson 91 SOK Träff 135

130 135 140 155 160 164 168 172 176 179 182 185
S.Skoog - - - - - - - o o xxo xxx
V.Dronsfield - - - - - - - xo o o xxx
E.Erlandsson - - - - - xo xo xxx
E.Johansson - - - o o x xx
L.Nilsson o o xxx
E.Kjellberg - - - - o o o xxx


K Längd
26 jan  
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad 6,08
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 5,97
Elvira Richardsson 96 IFK Kristinehamn 5,67
Johanna Aalto 89 IF Kville 5,54
Linda Nilsson 91 SOK Träff 4,02
Anine Glaadh 94 SOK Träff 3,01

1   2   3   4   5   6  
I.Hansen 6,08 4,12 5,84 X X 5,46
A.Glaadh 2,97 X X 3,01 3,00 X
E.Richardsson 5,49 X 5,56 5,57 5,33 5,67
L.Nilsson 4,02 3,91 3,98 3,71 3,92 X
J.Aalto 5,33 5,38 5,18 5,49 5,48 5,54
E.Kjellberg 5,80 5,76 X X 5,97 5,89


K Tresteg
25 jan  
Elvira Richardsson 96 IFK Kristinehamn 12,01
Martina Appel 96 IF Göta Karlstad 10,58
Hanne Karlsson 97 IFK Kristinehamn 10,42
Sarah Larsson 95 IF Göta Karlstad 10,30
Anna Fransson 97 IK Wilske 9,91
Linda Nilsson 91 SOK Träff 9,07

1   2   3   4   5   6  
H.Karlsson X 10,24 10,26 10,03 10,42 10,41
S.Larsson X X 10,11 10,30 10,25 10,30
L.Nilsson 8,77 9,00 8,85 9,00 9,07 9,03
A.Fransson 9,64 9,91 9,70 X 9,91 9,75
M.Appel 10,58 X X 10,41 10,43 10,29
E.Richardsson 11,86 X 11,96 11,76 12,01 X


K Kula 4.0 kg
26 jan  
Agnes Larsson 97 IF Göta Karlstad 13,58
Johanna Larsson 92 Hässelby SK 13,18
Maria Nilsson 95 IK Orient 12,40
Ida Stenbäck 99 SK Bore 10,94

1   2   3   4   5   6  
A.Larsson 13,11 13,58 12,88 12,62 12,39 12,33
I.Stenbäck 7,95 10,94 10,44 10,71 10,93 10,59
M.Nilsson 11,72 11,91 12,01 12,39 X 12,40
J.Larsson X 13,01 X 12,98 13,18 X


F17 60m
Försök heat 1 26 jan  
Victoria Sandsjoe 98 IF Göta Karlstad 8.19 q
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 8.36 q
Hanne Karlsson 97 IFK Kristinehamn 8.46 q

Försök heat 2 26 jan  
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 8.22 q
Alexandra Larsson 98 IF Göta Karlstad 8.24 q
Elin Johansson 98 IFK Kristinehamn 8.53
Sabine Steen 97 IFK Kristinehamn 8.65

Final 26 jan  
Victoria Sandsjoe 98 IF Göta Karlstad 8.16
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 8.21
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 8.42
Hanne Karlsson 97 IFK Kristinehamn 8.59
Alexandra Larsson 98 IF Göta Karlstad ej start


F17 200m
Försök heat 1 25 jan  
Isabelle Melin 98 IF Kville 28.75 5
Sabine Steen 97 IFK Kristinehamn 28.88 6

Försök heat 2 25 jan  
Victoria Sandsjoe 98 IF Göta Karlstad 26.90 2
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 27.35 3
Anna Fransson 97 IK Wilske 30.17 7

Final 25 jan  
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 25.77 1
Maja Sörebro 97 IFK Kristinehamn 27.82 4


F17 800m
Final 26 jan  
Lovisa Martinsson 98 IF Göta Karlstad 2:28.76
Isabelle Melin 98 IF Kville 2:31.79


F17 1500m
Final 25 jan  
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 5:04.28
Julia Nilsson 98 IK Orient 5:34.20


F17 Häck 60m 76 cm
Finalheat 1 25 jan  
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 9.09 1
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 9.14 2
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI 9.63 4
Sabine Steen 97 IFK Kristinehamn 11.20 7

Finalheat 2 25 jan  
Elin Johansson 98 IFK Kristinehamn 9.51 3
Maja Sörebro 97 IFK Kristinehamn 9.65 5
Anna Fransson 97 IK Wilske 10.19 6
Melinda Hedstig 97 Luleå Friidrott ej start -


F17 Höjd
25 jan  
Melinda Hedstig 97 Luleå Friidrott 158
Hanne Karlsson 97 IFK Kristinehamn 155 0 riv
Anna Karlsson Tufuga 97 SK Bore 155 0 riv
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI 150 xo
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 150 xxo

140 145 150 155 158 160 164
A.Karlsson Tufuga - o o o xxx
L.Piscator - o xxo xxx
F.Hansson o o xo xxx
M.Hedstig - - o xo o xxx
H.Karlsson - o o o xxx


F17 Stav
25 jan  
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 331
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 311

281 291 301 311 321 331 341
M.Svärd - o o o o o xxx
L.Piscator xo o o o xxx


F17 Längd
26 jan  
Fanny Runheim 99 KFUM Örebro 5,80
Kaiza Karlén 98 KFUM Arvika 5,45
Elin Johansson 98 IFK Kristinehamn 5,11
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 5,06
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 4,84
Melinda Hedstig 97 Luleå Friidrott 4,41
Isabelle Melin 98 IF Kville 4,34

1   2   3   4   5   6  
F.Runheim 5,43 X 5,61 X X 5,80
K.Karlén 5,44 X 5,45 X X X
E.Johansson 4,63 5,11 5,08 5,01 5,03 4,98
M.Hedstig 4,41 X
I.Melin 4,34 4,11 X 3,98 4,28 4,19
L.Piscator 4,84 4,62 4,69 4,69 4,63 4,69
M.Svärd 4,82 5,06 4,91 5,01 5,04 4,96


F17 Kula 3.0 kg
26 jan  
Agnes Larsson 97 IF Göta Karlstad 16,12
Amanda Malmehed 98 Linköpings GIF 13,08
Sandra Vestlund 99 Kils AIK 11,67
Melinda Hedstig 97 Luleå Friidrott 11,62
Sabine Steen 97 IFK Kristinehamn 9,25
Victoria Sandsjoe 98 IF Göta Karlstad 7,94

1   2   3   4   5   6  
A.Malmehed X X 13,08 X X 12,95
V.Sandsjoe 7,65 7,64 7,32 7,57 7,94 7,63
M.Hedstig 11,62 X X X 11,53
A.Larsson 16,12 15,84 15,49 15,96 X X
S.Steen 8,35 9,10 8,85 9,11 X 9,25
S.Vestlund 11,00 11,19 11,45 10,89 11,06 11,67


F15 60m
Försök heat 1 26 jan  
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 8.08 q
Klara Hallgren 99 IF Göta Karlstad 8.35 q
Ida Callenvik 99 Karlskoga FI 8.59 q
Tilda Nordin 99 IF Kville 9.55

Försök heat 2 26 jan  
Julia Arlestrand 99 IFK Sunne FK 8.70
Beatrice Brink 99 IF Kville 8.81
Sandra Vesterling 99 IF Göta Karlstad 9.02
Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad 9.05

Försök heat 3 26 jan  
Fanny Runheim 99 KFUM Örebro 7.85 q
Moa Seger 99 Glanshammars IF 8.35 q
Camilla Appel 99 IF Göta Karlstad 9.01
Tilda Berensson 99 IF Kville ej start

Final 26 jan  
Fanny Runheim 99 KFUM Örebro 7.86
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 8.06
Moa Seger 99 Glanshammars IF 8.17
Klara Hallgren 99 IF Göta Karlstad 8.38
Ida Callenvik 99 Karlskoga FI 8.56


F15 200m
Finalheat 1 25 jan  
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 26.28 1
Beatrice Brink 99 IF Kville 28.65 5
Ida Holmberg 99 IF Göta Karlstad 30.44 8

Finalheat 2 25 jan  
Erika Blomqvist 99 IFK Sunne FK 29.94 6
Camilla Appel 99 IF Göta Karlstad 30.17 7

Finalheat 3 25 jan  
Klara Hallgren 99 IF Göta Karlstad 28.02 3
Linnéa Mossberg 99 Håfreströms IF 28.18 4
Sandra Vesterling 99 IF Göta Karlstad 30.58 9

Finalheat 4 25 jan  
Moa Seger 99 Glanshammars IF 27.04 2
Martina Bergqvist 99 IF Göta Karlstad DQ - F4.2.9


F15 1000m
Final 26 jan  
Beatrice Brink 99 IF Kville 3:04.73
Cornelia Storm-Karlén 99 IF Hagen FK 3:38.59


F15 Häck 60m 76 cm
Finalheat 1 25 jan  
Fanny Runheim 99 KFUM Örebro 8.75 1
Ingrid Holmquist 00 KFUM Örebro 9.67 3
Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad 10.06 4
Sandra Vesterling 99 IF Göta Karlstad 10.23 6

Finalheat 2 25 jan  
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 9.61 2
Martina Bergqvist 99 IF Göta Karlstad 10.21 5
Camilla Appel 99 IF Göta Karlstad 10.38 7

Finalheat 3 25 jan  
Linn Östling 99 SOK Träff 10.39 8
Ebba Löfholm 00 KFUM Örebro 10.88 9


F15 Höjd
25 jan  
Linnéa Bodin 00 KFUM Örebro 153 0 riv
Clara Bergström 99 IFK Sunne FK 153 0 riv
Ingrid Holmquist 00 KFUM Örebro 153 xxo, 3 riv
Linn Östling 99 SOK Träff 145 0 riv
Sandra Vesterling 99 IF Göta Karlstad 145 0 riv
Ebba Löfholm 00 KFUM Örebro 140 0 riv
Hanna Olsson 99 Säffle FIK 140 0 riv
Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad 135

130 135 140 145 150 153 156
J.Uttman o o xxx
E.Löfholm o o o xxx
I.Holmquist - o o o xo xxo xxx
L.Bodin - o o o o o xxx
S.Vesterling - o o o xxx
L.Östling - o o o xxx
H.Olsson - o o xxx
C.Bergström - - o o o o xxx


F15 Stav
25 jan  
Amanda Bollmann 00 KFUM Örebro 231
Nathalie Lemark 00 IF Kville 221

191 201 211 221 231 241
N.Lemark o o xo xxo xxx
A.Bollmann - o o o o xxx


F15 Längd
26 jan  
Erika Blomqvist 99 IFK Sunne FK 5,01
Camilla Appel 99 IF Göta Karlstad 4,73
Julia Arlestrand 99 IFK Sunne FK 4,70
Sandra Vesterling 99 IF Göta Karlstad 4,61
Ida Holmberg 99 IF Göta Karlstad 4,37
Tilda Nordin 99 IF Kville 3,46

1   2   3   4   5   6  
I.Holmberg 3,99 4,24 4,29 X X 4,37
S.Vesterling X X 4,52 4,61 4,61 3,44
E.Blomqvist 4,93 5,01 4,93 4,95 4,86 X
C.Appel X 4,45 4,73 4,64 4,45 4,43
T.Nordin X X X X 3,46 X
J.Arlestrand X 4,70 X X 4,39 4,46


F15 Kula 3.0 kg
26 jan  
Ida Stenbäck 99 SK Bore 12,95
Sandra Vestlund 99 Kils AIK 11,79

1   2   3   4   5   6  
I.Stenbäck 11,91 11,63 10,20 11,36 12,25 12,95
S.Vestlund 10,63 10,73 10,81 11,45 11,44 11,79


F14 60m
Försök heat 1 25 jan  
Elin Fredriksson 00 IF Kville 8.71 q
Tilde Alm 00 KFUM Örebro 9.15
Julia Sanden 00 IF Kville 9.31
Elin Blomkvist 00 IF Göta Karlstad 9.35
Märta Ekvall 00 IF Kville 9.43

Försök heat 2 25 jan  
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 8.25 q
Hedvig Pettersson 00 Kils AIK 8.29 q
Kristelle Schepens 00 IF Kville 9.06
Nicole Mathiasson 00 IF Kville 9.40
Elsa Karlsson 00 KFUM Örebro 9.79

Försök heat 3 25 jan  
Julia Björkman 00 IF Kville 8.40 q
Therese Knutsson 00 Glanshammars IF 8.76 q
Elin Thorsson 00 IF Kville 9.02
Elin Eriksson 00 IF Kville 9.06
Maja Jernetz 00 SOK Träff ej start

Final 25 jan  
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 8.23
Hedvig Pettersson 00 Kils AIK 8.24
Julia Björkman 00 IF Kville 8.48
Elin Fredriksson 00 IF Kville 8.62
Therese Knutsson 00 Glanshammars IF 8.65


F14 200m
Finalheat 1 26 jan  
Julia Björkman 00 IF Kville 27.69 2
Therese Knutsson 00 Glanshammars IF 28.90 5
Kristelle Schepens 00 IF Kville 30.88 7

Finalheat 2 26 jan  
Elin Eriksson 00 IF Kville 29.92 6
Nicole Mathiasson 00 IF Kville 32.43 8

Finalheat 3 26 jan  
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 27.40 1
Ebba Blomstrand 00 Åsbro GoIF 27.93 3
Elin Fredriksson 00 IF Kville 28.34 4


F14 Häck 60m 76 cm
Finalheat 1 26 jan  
Elin Fredriksson 00 IF Kville 9.56 1
Elin Thorsson 00 IF Kville 11.12 3
Maja Jernetz 00 SOK Träff 12.05 5

Finalheat 2 26 jan  
Elin Blomkvist 00 IF Göta Karlstad 10.87 2
Elin Eriksson 00 IF Kville 11.14 4


F14 Höjd
26 jan  
Elin Fredriksson 00 IF Kville 143
Maja Jernetz 00 SOK Träff 130
Johanna Sköldborg 00 IF Kville 130
Märta Ekvall 00 IF Kville 130
Julia Sanden 00 IF Kville 125
Nathalie Lemark 00 IF Kville 125

110 118 125 130 135 140 143 147
N.Lemark - o xo xxx
M.Ekvall - o o xxo xxx
J.Sanden o o xo xxx
M.Jernetz - o o o xxx
J.Sköldborg - o o o xxx
E.Fredriksson - - - o o xo xo xxx


F14 Längd
25 jan  
Julia Björkman 00 IF Kville 4,79
Elin Fredriksson 00 IF Kville 4,65
Therese Knutsson 00 Glanshammars IF 4,50
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 4,37
Mathilda Lawner 00 IFK Sunne FK 4,33
Elin Eriksson 00 IF Kville 4,22
Johanna Sköldborg 00 IF Kville 4,13
Märta Ekvall 00 IF Kville 4,04
Tilde Alm 00 KFUM Örebro 4,02
10  Elin Thorsson 00 IF Kville 4,00
11  Julia Sanden 00 IF Kville 3,96
12  Elsa Karlsson 00 KFUM Örebro 3,95 3,84
13  Emma Kling 00 IF Kville 3,95 3,80
14  Maja Jernetz 00 SOK Träff 3,84
15  Nicole Mathiasson 00 IF Kville 3,67
16  Kristelle Schepens 00 IF Kville 3,30

1   2   3   4   5   6  
E.Fredriksson 4,60 4,65 4,61 4,51 4,42 4,59
J.Sanden 3,90 3,96 3,87
K.Schepens X 3,30
J.Björkman 4,55 4,70 X 4,75 4,79 4,71
M.Lawner X 4,33 4,16 X X 4,27
E.Thorsson X 4,00 X
E.Gustavsson X X 4,37 4,31 X X
M.Jernetz X 3,84 3,79
E.Kling 3,80 3,95 3,67
T.Alm 4,02 3,90 3,78
N.Mathiasson 3,67 X 3,62
M.Ekvall 4,03 4,04 3,84 3,88 4,03 3,64
E.Karlsson 3,95 3,84 3,66
J.Sköldborg X 3,94 4,13 3,87 X 4,06
E.Eriksson 4,14 4,15 4,18 4,12 4,22 4,14
T.Knutsson 4,49 4,42 4,42 4,48 4,45 4,50


F14 Kula 3.0 kg
25 jan  
Hedvig Pettersson 00 Kils AIK 9,87
Ebba Medin 00 IF Hagen FK 9,53
Johanna Sköldborg 00 IF Kville 8,99
Elsa Karlsson 00 KFUM Örebro 8,68
Linnéa Bodin 00 KFUM Örebro 8,57
Amanda Bollmann 00 KFUM Örebro 8,23
Elin Blomkvist 00 IF Göta Karlstad 8,10
Emma Kling 00 IF Kville 6,98

1   2   3   4   5   6  
E.Karlsson 8,48 8,01 8,68 8,56 8,17 7,96
H.Pettersson 9,57 9,50 9,24 9,87 9,43 9,66
E.Kling X 6,52 6,70 6,76 6,83 6,98
J.Sköldborg X 8,99 8,56 8,53 8,24 8,95
E.Medin X 8,79 9,27 X 9,53 8,79
L.Bodin 8,17 8,57 X X X
A.Bollmann X 8,07 X X 8,23 7,98
E.Blomkvist 7,65 X 7,65 7,74 7,56 8,10


F13 60m
Försök heat 1 26 jan  
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK 8.39 q
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro 8.67 q
Vanessa Eklund 01 IF Göta Karlstad 9.20
Ebba Järnekull 01 IF Kville 9.42
Moa Laurila 01 KFUM Arvika 9.58

Försök heat 2 26 jan  
Alfrida Kilvik 01 IF Kville 9.05
Elin Weiland 01 Eds SK 9.26
Alva Masth-Larsson 01 IF Göta Karlstad 9.40
Elin Nermark 01 IFK Sunne FK 9.42

Försök heat 3 26 jan  
Hilda Gyldén 01 IF Kville 8.86 q
Olivia Strömstedt Österling IF Göta Karlstad 8.93 q
Emelie Greby 01 IF Kville 9.38
Alma Skoog 01 Karlskoga FI 9.52
Emilia Breiling 01 IF Göta Karlstad 10.82

Försök heat 4 26 jan  
Filippa Nero 01 IF Göta Karlstad 8.89 q
Minna Seger 01 Glanshammars IF 9.02
Linn Vernersson 01 KFUM Arvika 9.73
Karolina Ilic 01 IF Kville 10.29

Final 26 jan  
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK 8.56
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro 8.64
Filippa Nero 01 IF Göta Karlstad 8.87
Olivia Strömstedt Österling IF Göta Karlstad 8.99
Hilda Gyldén 01 IF Kville 9.01


F13 200m
Finalheat 1 25 jan  
Elin Weiland 01 Eds SK 31.00 7
Malin Östling 01 SOK Träff 32.33 17
Ebba Henriksson 01 Karlskoga FI DQ - F4.3.11.2

Finalheat 2 25 jan  
Emelie Greby 01 IF Kville 31.65 13
Elin Nermark 01 IFK Sunne FK 31.87 14
Moa Laurila 01 KFUM Arvika 32.27 16

Finalheat 3 25 jan  
Emelie Moberg 01 IF Göta Karlstad 31.08 8
Alva Masth-Larsson 01 IF Göta Karlstad 31.53 11

Finalheat 4 25 jan  
Minna Seger 01 Glanshammars IF 29.97 5
Wilma Wiidh Lundgren 01 SOK Träff 32.93 18
Emilia Breiling 01 IF Göta Karlstad 37.37 21

Finalheat 5 25 jan  
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK 28.45 1
Hilda Gyldén 01 IF Kville 31.12 9
Malin Lundmark 01 IF Göta Karlstad 31.57 12

Finalheat 6 25 jan  
Vanessa Eklund 01 IF Göta Karlstad 30.86 6
Alice Karlsson 01 IF Göta Karlstad 33.18 19

Finalheat 7 25 jan  
Alfrida Kilvik 01 IF Kville 29.45 4
Ebba Brunvall 02 Upsala IF 32.05 15
Karolina Ilic 01 IF Kville 35.63 20

Finalheat 8 25 jan  
Olivia Strömstedt Österling IF Göta Karlstad 28.69 2
Filippa Nero 01 IF Göta Karlstad 29.11 3
Amanda Nilsson 01 KFUM Arvika 31.32 10


F13 800m
Final 26 jan  
Alma Skoog 01 Karlskoga FI 2:49.34
Emelie Moberg 01 IF Göta Karlstad 2:51.55
Malin Lundmark 01 IF Göta Karlstad 2:54.12
Moa Laurila 01 KFUM Arvika 3:03.01


F13 Höjd
25 jan  
Hilda Gyldén 01 IF Kville 146
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK 146
Olivia Strömstedt Österling IF Göta Karlstad 146
Elin Nermark 01 IFK Sunne FK 135
Amanda Nilsson 01 KFUM Arvika 135
Wilma Wiidh Lundgren 01 SOK Träff 135
Malin Östling 01 SOK Träff 130
Alfrida Kilvik 01 IF Kville 130
Moa Laurila 01 KFUM Arvika 130
10  Elin Weiland 01 Eds SK 125
11  Ebba Järnekull 01 IF Kville 113

105 113 120 125 130 135 140 143 146 149 152
E.Nermark - o o o o xo xxx
H.Gyldén - - - o o o o o o xxx
A.Nilsson - - o o o xo xxx
W.Wiidh Lundgren - - - o xo xxo xxx
M.Laurila - o o o xo xxx
E.Järnekull - o xxx
M.Östling - - o o o xxx
E.Weiland o o o xo xxx
F.Jansson - - - o o o o o xo xxx
A.Kilvik - o xo o o xxx
O.Strömstedt Öste - - o o o xo o xxo xo xxx


F13 Längd zon
26 jan  
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK 5,14
Elin Weiland 01 Eds SK 4,50
Minna Seger 01 Glanshammars IF 4,38
Vanessa Eklund 01 IF Göta Karlstad 4,34
Hilda Gyldén 01 IF Kville 4,32
Filippa Nero 01 IF Göta Karlstad 4,32
Alfrida Kilvik 01 IF Kville 4,20
Emelie Greby 01 IF Kville 4,06
Ebba Järnekull 01 IF Kville 3,96
10  Elin Nermark 01 IFK Sunne FK 3,96
11  Alice Karlsson 01 IF Göta Karlstad 3,89
12  Moa Laurila 01 KFUM Arvika 3,87
13  Malin Lundmark 01 IF Göta Karlstad 3,87
14  Linn Vernersson 01 KFUM Arvika 3,85
15  Karolina Ilic 01 IF Kville 3,58
16  Nicole Sjöberg 01 IF Göta Karlstad 3,57

1   2   3   4   5   6  
E.Weiland 4,49 4,50 4,31 4,08 4,40 4,10
H.Gyldén 4,32 4,24 4,23 4,31 4,04 4,23
A.Kilvik 4,04 4,20 4,13 4,17 4,09 4,02
E.Nermark 3,96 3,93 3,91
M.Seger 4,21 4,14 4,22 4,01 4,34 4,38
L.Vernersson 3,85 3,79 3,61
A.Karlsson 3,89 3,63 3,60
E.Järnekull 3,95 3,84 3,96
F.Nero 4,32 4,19 4,26 4,25 4,30 4,24
K.Ilic 3,34 3,58 3,42
V.Eklund 4,23 X 4,34 4,13 4,11 4,29
F.Jansson 5,14 5,00 4,98 3,49 4,66 5,11
M.Laurila 3,87 3,84 3,85
E.Greby 4,06 3,98 3,84 3,94 3,83 3,97
N.Sjöberg 3,27 3,57 3,53
M.Lundmark 3,69 3,69 3,87


F13 Kula 2.0 kg
25 jan  
Alma Gustafsson 01 IF Göta Karlstad 13,27
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 11,28
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK 10,92
Moa Laurila 01 KFUM Arvika 8,91
Elin Karlsson 01 Karlskoga FI 8,47
Ebba Henriksson 01 Karlskoga FI 8,33
Alfrida Kilvik 01 IF Kville 7,99
Karolina Ilic 01 IF Kville 7,88
Malin Östling 01 SOK Träff 7,76
10  Maja Persson 01 SK Bore 7,47
11  Hanna Hauri 01 SK Bore 7,37
12  Hilda Gyldén 01 IF Kville 7,29
13  Ebba Järnekull 01 IF Kville 7,27
14  Malin Lundmark 01 IF Göta Karlstad 7,07
15  Wilma Wiidh Lundgren 01 SOK Träff 6,99
16  Emilia Breiling 01 IF Göta Karlstad 5,08
Alice Karlsson 01 IF Göta Karlstad 0,00

1   2   3   4   5   6  
H.Gyldén 7,29 6,57 X
M.Laurila 7,97 8,78 8,91 7,70 8,11 7,81
E.Karlsson 8,03 8,47 8,01 7,98 8,35 8,37
K.Ilic 6,83 7,88 7,65 7,28 6,95 7,23
F.Jansson 10,40 10,92 10,60 10,02 9,61 10,24
M.Lundmark 6,32 5,93 7,07
A.Fridberg 10,89 11,28 11,13 X 10,83 10,14
M.Persson 6,96 7,47 6,88
A.Kilvik X 7,99 6,77 7,87 7,23 7,88
A.Gustafsson 12,93 12,72 12,26 12,77 12,32 13,27
E.Järnekull 6,80 7,27 6,96
M.Östling 7,76 7,33 6,78
E.Henriksson 7,85 8,33 8,17 7,71 7,43 8,20
A.Karlsson
H.Hauri 6,96 6,61 7,37
E.Breiling 5,08 4,19 3,84
W.Wiidh Lundgren 6,63 6,66 6,99


F12 60m
Försök heat 1 25 jan  
Minna Qvarnström 02 Kils AIK 8.88 q
Hanna Elfström 02 Lerum Friidrott 9.28 q
Ebba Brunvall 02 Upsala IF 9.52
Ema Mirkovic 02 IF Göta Karlstad 11.13
Erin Kringlund 02 IFK Sunne FK ej start

Försök heat 2 25 jan  
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn 8.89 q
Emmy Lindström 02 Kils AIK 8.89 q
Sofie Bengtsson 02 IF Hagen FK 9.73
Tilda Bergström 02 IFK Sunne FK 9.74
Mathilda Ragnarsson 02 IF Göta Karlstad 9.76

Försök heat 3 25 jan  
Alma Svanberg 02 IF Kville 8.95 q
Emilia Alfredsson 02 KFUM Arvika 9.14 q
Agnes Brunnsgård 02 IFK Kristinehamn 9.19 q
Elvira Forsberg 02 Glanshammars IF 9.96
IFK Sunne FK 1 00 IFK Sunne FK ej start

Försök heat 4 25 jan  
Petra Bäckström 02 Säffle FIK 9.24 q
Tilde Inelind 02 Kils AIK 9.36
Andrine Olsson Bjerke 02 IF Göta Karlstad 9.85
Lisa Hjerpe 02 IF Kville 10.02
Vendela Högkvist 02 Åsbro GoIF 10.55

Försök heat 5 25 jan  
Sofia Runge 02 IF Kville 9.59
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 9.62
Linnea Gyllensvaan 02 IF Kville 9.73
Moa Bjällfalk 02 IF Göta Karlstad 9.84

Försök heat 6 25 jan  
Klara Fridh 02 Åsbro GoIF 9.01 q
Cecilia Eriksson 02 Eds SK 9.18 q
Filippa Bergheim 02 IF Göta Karlstad 9.60
Hilma Wikström 02 Kils AIK 9.62
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 10.22

Finalheat 1 25 jan  
Minna Qvarnström 02 Kils AIK 8.94
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn 8.97
Klara Fridh 02 Åsbro GoIF 9.07
Alma Svanberg 02 IF Kville 9.10
Emmy Lindström 02 Kils AIK 9.12

Finalheat 2 25 jan  
Hanna Elfström 02 Lerum Friidrott 9.21
Cecilia Eriksson 02 Eds SK 9.24
Agnes Brunnsgård 02 IFK Kristinehamn 9.38
Emilia Alfredsson 02 KFUM Arvika 9.47
Petra Bäckström 02 Säffle FIK 9.52


F12 200m
Finalheat 1 26 jan  
Alma Svanberg 02 IF Kville 30.33 3
Emmy Lindström 02 Kils AIK 30.59 4
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 33.61 14

Finalheat 2 26 jan  
Mathilda Ragnarsson 02 IF Göta Karlstad 31.87 7
Petra Bäckström 02 Säffle FIK 32.32 9
Sofia Runge 02 IF Kville 32.64 11

Finalheat 3 26 jan  
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn 29.66 1
Klara Fridh 02 Åsbro GoIF 30.09 2
Emilia Alfredsson 02 KFUM Arvika 32.03 8
Filippa Bergheim 02 IF Göta Karlstad 32.48 10

Finalheat 4 26 jan  
Tilde Inelind 02 Kils AIK 31.83 6
Linnea Gyllensvaan 02 IF Kville 33.97 15
Lisa Hjerpe 02 IF Kville 34.74 16

Finalheat 5 26 jan  
Minna Qvarnström 02 Kils AIK 31.45 5
saga Blomquist 02 IF Göta Karlstad 33.44 12
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 33.55 13
Vendela Högkvist 02 Åsbro GoIF 37.29 17


F12 800m
25 jan  
Klara Fridh 02 Åsbro GoIF 2:40.41
Alma Svanberg 02 IF Kville 2:51.55
Sofie Bengtsson 02 IF Hagen FK
Nellie Nygren 03 Sävedalens AIK
Nora Holmgård 02 Kils OK 2:58.22
Ebba Brunvall 02 Upsala IF 3:01.85
Vendela Högkvist 02 Åsbro GoIF 3:02.78
Hilma Hauri 02 SK Bore 3:04.64
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 3:08.48
Mathilda Ragnarsson 02 IF Göta Karlstad bröt


F12 Höjd
26 jan  
Sofia Runge 02 IF Kville 142
Tilda Bergström 02 IFK Sunne FK 139
Tilde Inelind 02 Kils AIK 136
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn 130
Sofie Bengtsson 02 IF Hagen FK 125
Elvira Forsberg 02 Glanshammars IF 125
Emilia Alfredsson 02 KFUM Arvika 120
Hanna Elfström 02 Lerum Friidrott 120
Lisa Hjerpe 02 IF Kville 120
10  Saga Blomqvist 02 IF Göta Karlstad 120
11  Petra Bäckström 02 Säffle FIK 115
12  Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 115
12  Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 115
14  Alma Svanberg 02 IF Kville 115
15  Vendela Högkvist 02 Åsbro GoIF 108
15  Mathilda Ragnarsson 02 IF Göta Karlstad 108
17  Maja Hellekant 02 IF Göta Karlstad 108
18  Linnea Gyllensvaan 02 IF Kville 100

100 108 115 120 125 130 133 136 139 142 144
E.Lönnqvist o o xo xxx
H.Elfström o o o xo xxx
M.Ragnarsson o o xxx
A.Svanberg o o xxo xxx
M.Hellekant o xxo xxx
S.Blomqvist o o xxo xxo xxx
V.Högkvist o o xxx
L.Gyllensvaan o xxx
P.Bäckström o o o xxx
S.Bengtsson - o o o xo xxx
E.Alfredsson o o o ox xxx
A.Fridberg o o xo xxx
F.Dedorsson - - o o o o xxx
S.Runge o o o o o o o o o xxo xxx
T.Bergström - - - o o o o xo xxo xxx
E.Forsberg - o o o xo xxx
T.Inelind - o o o o o xxo xo xxx
L.Hjerpe o o xo xxo xxx


F12 Längd zon
25 jan  
Klara Fridh 02 Åsbro GoIF 4,74
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn 4,48
Tilde Inelind 02 Kils AIK 4,30
Hanna Elfström 02 Lerum Friidrott 4,26 4,25
Emmy Lindström 02 Kils AIK 4,26 4,24
Agnes Brunnsgård 02 IFK Kristinehamn 4,15
Emilia Alfredsson 02 KFUM Arvika 4,13
Sofia Runge 02 IF Kville 4,12
Tilda Bergström 02 IFK Sunne FK 3,91
10  Elvira Forsberg 02 Glanshammars IF 3,89
11  Saga Blomqvist 02 IF Göta Karlstad 3,80
12  Hilma Wikström 02 Kils AIK 3,77 3,77
13  Sofie Bengtsson 02 IF Hagen FK 3,77 3,60
14  Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 3,74
15  Alma Svanberg 02 IF Kville 3,70
16  Lisa Hjerpe 02 IF Kville 3,69
17  Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 3,66 3,66
18  Moa Bjällfalk 02 IF Göta Karlstad 3,66 3,59
19  Cecilia Eriksson 02 Eds SK 3,60
20  Petra Bäckström 02 Säffle FIK 3,57
21  Andrine Olsson Bjerke 02 IF Göta Karlstad 3,48
22  Linnea Gyllensvaan 02 IF Kville 3,46
23  Mathilda Ragnarsson 02 IF Göta Karlstad 3,43
24  Nora Holmgård 02 Kils OK 3,35
25  Maja Hellekant 02 IF Göta Karlstad 3,17
26  Elin Hagström 02 IF Kville 3,14
27  Ema Mirkovic 02 IF Göta Karlstad 2,87

1   2   3   4   5   6  
T.Bergström X 3,91 3,90
P.Bäckström 3,57 3,15 3,36
M.Ragnarsson 3,32 3,38 3,43
E.Alfredsson 3,93 4,13 3,90 3,80 3,70 3,90
T.Inelind 4,30 4,27 4,23 4,13 4,16 4,22
L.Gyllensvaan 3,46 3,37 X
E.Hagström 2,87 3,14 2,87
F.Dedorsson 4,04 4,20 4,20 4,44 4,46 4,48
L.Hjerpe 3,54 X 3,69
A.Olsson Bjerke 3,30 3,39 3,48
M.Hellekant 3,17 3,08 3,15
N.Holmgård 3,29 3,35 2,85
E.Forsberg 3,74 3,70 3,89
A.Svanberg 3,70 X 3,62
E.Lönnqvist X 3,74 3,28
A.Fridberg 3,66 3,66 3,52
E.Mirkovic X 2,87 X
S.Runge 3,70 4,12 3,70 3,96 3,87 3,95
E.Lindström 4,07 4,09 4,26 4,16 4,24 4,21
K.Fridh 4,33 4,40 4,27 4,44 4,45 4,74
H.Wikström 3,76 3,77 3,77
H.Elfström 4,06 4,09 4,07 4,16 4,26 4,25
A.Brunnsgård 4,13 4,09 4,10 4,15 4,13 3,86
M.Bjällfalk 3,66 3,54 3,59
S.Blomqvist 3,80 3,42 3,53
S.Bengtsson X 3,60 3,77
C.Eriksson 3,60 3,39 3,27


F12 Kula 2.0 kg
26 jan  
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 11,33
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn 9,87
Tilda Bergström 02 IFK Sunne FK 8,36
Sofie Bengtsson 02 IF Hagen FK 8,33
Petra Bäckström 02 Säffle FIK 8,24
Emma Hedin 02 Kils AIK 8,08
Elvira Forsberg 02 Glanshammars IF 7,90
Sofia Runge 02 IF Kville 7,51
Linnea Gyllensvaan 02 IF Kville 7,01
10  Hanna Elfström 02 Lerum Friidrott 6,72
11  Minna Qvarnström 02 Kils AIK 5,91
12  Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 5,70
13  Elin Hagström 02 IF Kville 5,67
14  Mathilda Ragnarsson 02 IF Göta Karlstad 4,69

1   2   3   4   5   6  
E.Hedin 7,70 7,39 5,95 7,92 7,09 8,08
S.Bengtsson 8,12 8,33 7,51 8,13 8,18 8,21
M.Ragnarsson 4,53 3,94 4,69
M.Qvarnström 5,91 5,37 4,84
L.Gyllensvaan 6,55 7,01 7,01
E.Hagström 5,13 4,76 5,67
S.Runge 7,03 6,21 7,18 7,42 7,51 5,65
A.Fridberg 11,33 10,02 11,07 10,53 9,53 10,71
F.Dedorsson 8,77 9,59 9,87 9,20 9,20 X
P.Bäckström 7,40 8,05 8,05 8,08 8,16 8,24
E.Lönnqvist 5,70 4,48 5,46
H.Elfström 6,72 6,42 6,46
T.Bergström 8,20 8,36 8,30 X X 8,08
E.Forsberg 7,86 6,91 7,04 7,88 7,47 7,90


F11 60m
Försök heat 1 26 jan  
Klara Mårtensson 03 Kils AIK 9.60
Nellie Henriksson 03 KFUM Arvika 10.24
Cornelia Kennerstad 03 Kils AIK 10.38
Klara Gustavsson 03 IF Göta Karlstad 10.39
Smilla Höök 03 IF Göta Karlstad 10.48

Försök heat 2 26 jan  
Jennifer Axelsson 03 Wedevågs IF 9.44 q
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS 9.70
Tuva Wikman 03 KFUM Arvika 10.21
Gabriella Tarstedt 03 IF Göta Karlstad 10.42
Anna-Clara Bengtsson 03 IF Göta Karlstad 11.12

Försök heat 3 26 jan  
Tuva Dahlgren 03 Lerum Friidrott 9.40 q
Elina Andersson 03 IF Göta Karlstad 9.47 q
Tyra Nordlander 03 Åsbro GoIF 9.74
Elin Petersen 03 IF Göta Karlstad 9.78
Naa Adjeley Mensah 03 IF Göta Karlstad 10.20

Försök heat 4 26 jan  
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK 9.26 q
Camilla Sjöberg 03 IF Göta Karlstad 9.27 q
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 9.63
Ellen Ade 03 IF Göta Karlstad 9.70
Linnea Nermark 04 IFK Sunne FK 9.79

Final 26 jan  
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK 9.18
Jennifer Axelsson 03 Wedevågs IF 9.24
Camilla Sjöberg 03 IF Göta Karlstad 9.30
Tuva Dahlgren 03 Lerum Friidrott 9.53
Elina Andersson 03 IF Göta Karlstad 9.57


F11 200m
Finalheat 1 25 jan  
Camilla Sjöberg 03 IF Göta Karlstad 32.84 7
Tyra Nordlander 03 Åsbro GoIF 33.21 9
Smilla Höök 03 IF Göta Karlstad 38.16 15

Finalheat 2 25 jan  
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF 31.85 1
Tuva Dahlgren 03 Lerum Friidrott 32.33 4
Gabriella Tarstedt 03 IF Göta Karlstad 36.04 14

Finalheat 3 25 jan  
Klara Mårtensson 03 Kils AIK 31.86 2
Elin Petersen 03 IF Göta Karlstad 32.75 5
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS 32.79 6

Finalheat 4 25 jan  
Jennifer Axelsson 03 Wedevågs IF 32.05 3
Naa Adjeley Mensah 03 IF Göta Karlstad 34.49 11
Tess Nilsson 03 Ransäters AIS 35.50 12

Finalheat 5 25 jan  
Nellie Nygren 03 Sävedalens AIK 33.11 8
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 33.42 10
Alva Persson 03 Kils AIK 35.93 13


F11 600m
Finalheat 1 26 jan  
Nellie Nygren 03 Sävedalens AIK 2:05.64
Elin Petersen 03 IF Göta Karlstad 2:06.74
Felicia Storm-Karlén 03 Lidköpings IS 2:07.80
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 2:09.89
Naa Adjeley Mensah 03 IF Göta Karlstad 2:11.02
Rebecca Take 03 IF Göta Karlstad 2:12.34

Finalheat 2 26 jan  
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS 2:02.16
Camilla Sjöberg 03 IF Göta Karlstad 2:05.72
Tuva Wikman 03 KFUM Arvika 2:07.85
Tyra Nordlander 03 Åsbro GoIF 2:10.57
Gabriella Tarstedt 03 IF Göta Karlstad 2:14.62
Smilla Höök 03 IF Göta Karlstad 2:40.70
Sandra Larsson 03 Kils AIK ej start


F11 Höjd
25 jan  
Klara Mårtensson 03 Kils AIK 120
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF 120 omhopp 125
Tuva Dahlgren 03 Lerum Friidrott 120
Elin Petersen 03 IF Göta Karlstad 115
Gabriella Luth 03 SOK Träff 110
Camilla Sjöberg 03 IF Göta Karlstad 110
Nellie Nygren 03 Sävedalens AIK 110
Cornelia Kennerstad 03 Kils AIK 103
Alva Persson 03 Kils AIK 103
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 103
Gabriella Tarstedt 03 IF Göta Karlstad 103
Tindra Frykholm 03 Glanshammars IF 103
13  Tess Nilsson 03 Ransäters AIS 103

95 103 110 115 120 125 125
H.Karlsson o o xxx
T.Nilsson o xo xxx
K.Frykholm - o o o o xxx
C.Sjöberg o o xo xxx
E.Petersen o o o xo xxx
K.Mårtensson o o o o o xxx
T.Frykholm - o - -
G.Tarstedt o o xxx
C.Kennerstad o o xxx
A.Persson o o xxx
N.Nygren o o xxo xxx
T.Dahlgren o o o o xxo xxx
G.Luth o o o xxx


F11 Längd zon
26 jan  
Tuva Dahlgren 03 Lerum Friidrott 4,09
Jennifer Axelsson 03 Wedevågs IF 3,96
Klara Mårtensson 03 Kils AIK 3,92
Elin Petersen 03 IF Göta Karlstad 3,90
Tuva Wikman 03 KFUM Arvika 3,88
Ellen Ade 03 IF Göta Karlstad 3,83
Camilla Sjöberg 03 IF Göta Karlstad 3,83
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK 3,57
Elina Andersson 03 IF Göta Karlstad 3,55
10  Nellie Nygren 03 Sävedalens AIK 3,51
11  Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS 3,50
12  Linnea Nermark 04 IFK Sunne FK 3,48
13  Cornelia Kennerstad 03 Kils AIK 3,48
14  Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 3,33
15  Tyra Nordlander 03 Åsbro GoIF 3,31
16  Felicia Storm-Karlén 03 Lidköpings IS 3,29
17  Klara Gustavsson 03 IF Göta Karlstad 3,24
18  Nellie Henriksson 03 KFUM Arvika 3,24
19  Saga Trulsson 03 IF Göta Karlstad 3,19
20  Naa Adjeley Mensah 03 IF Göta Karlstad 3,13
21  Anna-Clara Bengtsson 03 IF Göta Karlstad 3,02
22  Gabriella Luth 03 SOK Träff 3,00
23  Gabriella Tarstedt 03 IF Göta Karlstad 2,81
24  Sandra Larsson 03 Kils AIK 2,80
25  Smilla Höök 03 IF Göta Karlstad 2,79

1   2   3   4   5   6  
F.Storm-Karlén 3,29 3,17 3,27
J.Axelsson 3,45 3,81 3,96 3,95 3,89 3,95
T.Wikman 3,88 3,61 3,52 3,68 X 3,81
E.Wulcan 3,57 3,28 3,16 3,42 3,40 3,56
C.Kennerstad 3,48 3,45 3,40
N.Henriksson 3,02 3,13 3,24
L.Nermark 3,47 3,42 3,48
T.Nordlander 3,31 3,15 3,00
G.Tarstedt 2,66 2,81 2,50
H.Karlsson 3,28 3,33 2,94
E.Petersen 3,69 3,57 3,73 3,53 3,66 3,90
K.Gustavsson 3,13 3,24 3,22
K.Mårtensson 3,67 3,67 3,77 3,71 3,84 3,92
S.Trulsson 3,16 2,83 3,19
S.Larsson 2,79 2,71 2,80
T.Dahlgren 3,92 3,87 4,05 4,09 3,90 3,99
L.Pettersson 3,50 3,43 3,50
C.Sjöberg 3,46 3,74 3,83 3,48 3,70 3,63
N.Nygren X 3,51 3,48
E.Ade 3,70 3,59 3,59 2,89 3,83 3,83
G.Luth 2,79 3,00 2,75
N.Adjeley Mensah 2,90 3,06 3,13
S.Höök 2,58 2,58 2,79
E.Andersson 3,24 3,55 3,54
A.Bengtsson 2,76 3,02


F11 Kula 2.0 kg
25 jan  
Klara Mårtensson 03 Kils AIK 8,33
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS 7,59
Elin Petersen 03 IF Göta Karlstad 6,32
Maria Grenegård 03 IF Göta Karlstad 6,15
Gabriella Luth 03 SOK Träff 5,98
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 5,22
Alva Persson 03 Kils AIK 5,07
Sandra Larsson 03 Kils AIK 4,74
Cornelia Kennerstad 03 Kils AIK 4,27
10  Klara Gustavsson 03 IF Göta Karlstad 4,03

1   2   3   4   5   6  
C.Kennerstad 3,25 4,13 4,27
K.Mårtensson 8,33 7,82 8,16 8,10 7,69 8,01
S.Larsson 4,26 4,74 4,33 4,49 4,09 4,08
G.Luth 5,51 4,16 5,54 5,05 5,23 5,98
M.Grenegård 6,15 6,08 5,98 5,92 5,75 X
A.Persson 4,27 4,61 5,07 4,29 4,06 4,87
H.Karlsson 4,15 X 4,87 4,54 5,22 5,07
L.Pettersson 6,62 7,29 7,49 7,59 7,35 7,15
E.Petersen 6,32 X 6,06 5,77 6,29 6,05
K.Gustavsson 3,68 4,03 3,82


F10 60m
Försök heat 1 25 jan  
Linnea Nermark 04 IFK Sunne FK 9.60 q
Sophie Säwe 04 Kils AIK 10.01 q
Moa Törnqvist 04 Åsbro GoIF 10.26 q
Nanna Fridh 04 Åsbro GoIF 10.32
Astrid Andersson 04 IF Göta Karlstad 10.67

Försök heat 2 25 jan  
Stina Larsson 04 IK Wilske 10.04 q
Alexandra Norberg-Eriksson 04 Kils AIK 10.16 q
Wilma Gäverth 04 Åsbro GoIF 10.36
Tilde Ljungdahl 04 Kils AIK 10.40

Final 25 jan  
Linnea Nermark 04 IFK Sunne FK 9.74
Moa Törnqvist 04 Åsbro GoIF 10.11
Sophie Säwe 04 Kils AIK 10.12
Stina Larsson 04 IK Wilske 10.13
Alexandra Norberg-Eriksson 04 Kils AIK 10.16


F10 600m
Final 25 jan  
Linn Danielsson 04 SK Bore 2:15.21
Stina Larsson 04 IK Wilske 2:15.85
Sophie Säwe 04 Kils AIK 2:18.99


F10 Höjd
25 jan  
Stina Larsson 04 IK Wilske 120
Sophie Säwe 04 Kils AIK 110
Alexandra Norberg-Eriksson 04 Kils AIK 105
Wilma Gäverth 04 Åsbro GoIF 100 0 riv
Nanna Fridh 04 Åsbro GoIF 100 1 riv

85 93 100 105 110 115 118 120 122
S.Säwe o o o xo o xxx
S.Larsson o o o o xxo xo o xo xxx
N.Fridh o o xo xxx
A.Norberg-Eriksso - o o xxo xxx
W.Gäverth o o o xx-


F10 Längd zon
25 jan  
Stina Larsson 04 IK Wilske 3,66
Linnea Nermark 04 IFK Sunne FK 3,65
Alexandra Norberg-Eriksson 04 Kils AIK 3,53
Sophie Säwe 04 Kils AIK 3,48
Wilma Gäverth 04 Åsbro GoIF 3,46
Nanna Fridh 04 Åsbro GoIF 3,23
Tilde Ljungdahl 04 Kils AIK 3,20
Moa Törnqvist 04 Åsbro GoIF 3,09
Alva Persson 04 Åsbro GoIF 2,92

1   2   3   4   5   6  
A.Norberg-Eriksso 3,48 3,51 3,53 3,50 3,22 3,50
T.Ljungdahl 3,20 2,79 3,18 2,95 3,16 2,95
M.Törnqvist 3,03 2,93 3,09 2,80 3,02 3,09
S.Säwe 3,33 3,48 3,47 3,43 3,27 3,12
S.Larsson 3,49 3,49 3,66 3,55 3,51 3,60
A.Persson 2,65 X 2,92 X X 2,89
L.Nermark 3,59 3,52 3,58 3,48 3,47 3,65
N.Fridh 3,15 3,20 3,23 3,10 3,07 3,03
W.Gäverth 3,30 3,43 3,46 3,41 3,39 3,44


F10 Kula 2.0 kg
25 jan  
Wilma Gäverth 04 Åsbro GoIF 6,74
Linnea Nermark 04 IFK Sunne FK 5,80
Sophie Säwe 04 Kils AIK 5,58
Alexandra Norberg-Eriksson 04 Kils AIK 4,82
Alva Persson 04 Åsbro GoIF 4,66
Stina Larsson 04 IK Wilske 4,57
Tilde Ljungdahl 04 Kils AIK 4,31

1   2   3   4   5   6  
A.Persson 4,33 4,58 4,66 3,90 4,35 4,39
W.Gäverth 5,97 6,16 6,50 6,10 6,74 6,73
S.Säwe 5,08 5,21 5,00 5,58 5,49 5,31
T.Ljungdahl 2,80 3,18 2,85 3,19 4,31 3,24
S.Larsson 4,13 4,41 4,57 4,03 4,06 4,07
A.Norberg-Eriksso 0,44 4,82 4,39 4,70 4,58 4,73
L.Nermark 5,00 5,69 5,80 5,64 5,55 5,36


F9 60m
Försök heat 1 26 jan  
Meja Törnqvist 05 Åsbro GoIF 9.74 q
Linda Staxler 05 IF Göta Karlstad 10.56 q
Sara Larsson 05 Kils AIK 10.83 q
Agnes Friberg 05 IF Göta Karlstad 10.98

Försök heat 2 26 jan  
Edvina Norberg 05 Ransäters AIS 10.66 q
Lathifa Afrah 05 IF Göta Karlstad 10.70 q
Edit Laurila 05 KFUM Arvika 12.24
Signe Bolund 05 IF Göta Karlstad 12.32

Final 26 jan  
Meja Törnqvist 05 Åsbro GoIF 9.84
Lathifa Afrah 05 IF Göta Karlstad 10.42
Linda Staxler 05 IF Göta Karlstad 10.62
Edvina Norberg 05 Ransäters AIS 10.91
Sara Larsson 05 Kils AIK 10.99


F9 600m
Final 26 jan  
Meja Törnqvist 05 Åsbro GoIF 2:20.59
Emma Larsson 05 Kils AIK 2:46.04
Edit Laurila 05 KFUM Arvika 2:51.55


F9 Höjd
26 jan  
Meja Törnqvist 05 Åsbro GoIF 105
Sara Larsson 05 Kils AIK 100
Agnes Friberg 05 IF Göta Karlstad 100
Emma Larsson 05 Kils AIK 100
Edvina Norberg 05 Ransäters AIS 85
Edit Laurila 05 KFUM Arvika 77

77 85 93 100 105 110
S.Larsson o o o xo xxx
A.Friberg o xxo o xo xxx
E.Norberg o o xxx
E.Larsson xo o xo xxo xxx
M.Törnqvist o o o o o xxx
E.Laurila o


F9 Längd
26 jan  
Meja Törnqvist 05 Åsbro GoIF 3,34
Lathifa Afrah 05 IF Göta Karlstad 3,08
Sara Larsson 05 Kils AIK 2,95
Emma Elfström 05 Lerum Friidrott 2,88
Edvina Norberg 05 Ransäters AIS 2,80
Linda Staxler 05 IF Göta Karlstad 2,72
Emma Larsson 05 Kils AIK 2,72
Edit Laurila 05 KFUM Arvika 2,65
Signe Bolund 05 IF Göta Karlstad 2,21

1   2   3   4   5   6  
E.Elfström 2,70 2,60 2,82 2,88 2,84 2,77
E.Laurila 2,56 2,48 2,31 2,35 2,31 2,65
E.Norberg 2,76 2,80 2,76 2,41 2,63 2,71
E.Larsson X 2,59 2,72 2,60 2,64 2,57
M.Törnqvist 3,14 3,19 3,30 3,30 3,28 3,34
L.Afrah 2,74 2,71 2,54 3,08 2,90 2,96
L.Staxler 2,65 2,62 2,55 2,63 2,67 2,72
S.Bolund 2,10 2,06 2,21
S.Larsson 2,76 2,71 X 2,80 2,86 2,95


F9 Kula
26 jan  
Meja Törnqvist 05 Åsbro GoIF 5,69
Agnes Friberg 05 IF Göta Karlstad 4,96
Emma Larsson 05 Kils AIK 4,59
Edvina Norberg 05 Ransäters AIS 4,46
Edit Laurila 05 KFUM Arvika 3,78
Emma Elfström 05 Lerum Friidrott 3,52
Sara Larsson 05 Kils AIK 3,48
Signe Bolund 05 IF Göta Karlstad 2,57

1   2   3   4   5   6  
E.Laurila 3,33 3,78 3,49 3,32 3,49 3,27
M.Törnqvist 5,43 5,69 5,38 4,58 4,08 5,30
A.Friberg 4,90 4,49 4,49 X 4,96 X
E.Elfström 3,48 3,52 3,30 2,97 3,20 3,24
S.Larsson 3,48 3,39 3,08 3,28 3,11 3,20
S.Bolund X 1,91 2,57 X 2,29 2,00
E.Larsson 4,35 4,14 4,13 4,15 4,40 4,59
E.Norberg 4,16 X 3,96 4,46 3,30 4,38


F8 60m
Försök heat 1 26 jan  
Linnea Weiland 06 Eds SK 10.53 q
Elsa Petersen 06 IF Göta Karlstad 11.12 q
Thyra Lundström 06 Kils AIK 11.28

Försök heat 2 26 jan  
Maja Johansson 06 Kils AIK 10.67 q
Lina Persson 06 Åsbro GoIF 11.13 q
Agnes Amneteg 06 IF Göta Karlstad 11.21 q
Estelle Dunger 06 SK Bore 12.53

Final 26 jan  
Linnea Weiland 06 Eds SK 10.30
Maja Johansson 06 Kils AIK 10.81
Agnes Amneteg 06 IF Göta Karlstad 11.09
Elsa Petersen 06 IF Göta Karlstad 11.19
Lina Persson 06 Åsbro GoIF 11.23


F8 600m
Final 26 jan  
Elsa Petersen 06 IF Göta Karlstad 2:30.58
Agnes Amneteg 06 IF Göta Karlstad 2:32.70
Linnea Weiland 06 Eds SK 2:35.90
Maja Johansson 06 Kils AIK 2:50.02
Thyra Lundström 06 Kils AIK 2:56.36


F8 Höjd
26 jan  
Linnea Weiland 06 Eds SK 95
Elsa Petersen 06 IF Göta Karlstad 95
Agnes Amneteg 06 IF Göta Karlstad 85
Thyra Lundström 06 Kils AIK 77
Maja Johansson 06 Kils AIK 0

77 85 95 100 105
M.Johansson xxx
T.Lundström o xxx
A.Amneteg o o xxx
L.Weiland o o xo xxx
E.Petersen o xo xxo xxx


F8 Längd
26 jan  
Linnea Weiland 06 Eds SK 3,05
Agnes Amneteg 06 IF Göta Karlstad 2,93
Thyra Lundström 06 Kils AIK 2,93
Elsa Petersen 06 IF Göta Karlstad 2,89
Maja Johansson 06 Kils AIK 2,81
Therese Pettersson 07 Lidköpings IS 2,66
Lina Persson 06 Åsbro GoIF 2,60
Saga Jensen 06 SK Bore 1,85

1   2   3   4   5   6  
T.Lundström 2,93 2,80 2,78 X 2,39 2,47
A.Amneteg 2,84 2,93 2,86 2,66 2,76 2,80
S.Jensen X 1,66 1,85 X 1,65
T.Pettersson 2,55 2,66 2,52 2,54 2,55 X
L.Persson 2,55 2,20 2,60 2,43 1,97 2,34
L.Weiland 3,05 2,76 2,90 2,68 3,03 3,05
E.Petersen 2,77 2,89 2,61 X 2,68 X
M.Johansson 2,76 2,81


F8 Kula
26 jan  
Agnes Amneteg 06 IF Göta Karlstad 4,01
Linnea Weiland 06 Eds SK 3,72
Thyra Lundström 06 Kils AIK 3,28
Elsa Petersen 06 IF Göta Karlstad 3,18

1   2   3   4   5   6  
T.Lundström 2,45 X 2,66 3,08 3,28 2,89
L.Weiland 3,72 3,27 2,83 3,06 2,89 3,31
E.Petersen 3,14 3,05 2,88 3,18 2,94 2,84
A.Amneteg 3,45 3,19 3,59 3,62 4,01 3,31



© Track & Field, Christer Falk