Inlines herrar
1 Daniel Friberg Inlines herrar S.A.T.S Inline 2 16:33.7
2 Johan Olsson Inlines herrar Postiljohan 16:47.1
3 Joakim Fernström Inlines herrar Varbergs RSK 18:16.4
4 Tjove Andersson Inlines herrar Team Rollerblade 18:31.0
5 Richard Olsson Inlines herrar S.A.T.S Inline 2 19:15.9
6 Mats Brus Inlines herrar S.A.T.S Inline 2 20:09.3
7 Alexander Nilsson Inlines herrar Karlstad Skridskoklubb 20:22.3
8 Lars Klinghagen Inlines herrar S.A.T.S Inline 2 20:22.5
9 Magnus Jonsson Inlines herrar Motala AIF 20:28.5
10 Björn Larsson Inlines herrar Dala Active Skaters 20:35.0
11 Magnus Eriksson Inlines herrar S.A.T.S Inline 2 20:49.8
12 Ove Lundberg Inlines herrar Team Rollerblade 20:53.4
13 Simon Hölsä Inlines herrar Varbergs RSK 21:01.9
14 Jan-Erik Byström Inlines herrar Zampart AB Lag 4 21:06.3
15 Petter Brohagen Inlines herrar Karlstad 21:07.5
16 Gerrit Middelkoop Inlines herrar Oslo Speedskaters 21:07.5
17 Roland Heden Inlines herrar S.A.T.S Inlines 21:07.8
18 Per Nilsson Inlines herrar SK Pollux 21:08.4
19 Carl-Magnus Lundberg Inlines herrar Stockholm Speedskaters 21:38.3
20 Dennis Bengtsson Inlines herrar Varbergs RSK 21:51.4
21 Mats Åkesson Inlines herrar Motala AIF 21:51.8
22 Niclas Wargren Inlines herrar Sunne Inlines 21:57.1
23 Lars-Göran Odheim Inlines herrar Kil 21:59.2
24 Fredrik Elström Inlines herrar Kil 21:59.6
25 Anders Solvin Inlines herrar IFK Ås 22:07.0
26 Mats-Ola Levein Inlines herrar Länsförsäkringar Värmland 2 22:07.8
27 Per-Olof Hallberg Inlines herrar Gävle 22:09.9
28 Olle Håkansson Inlines herrar KMTI Inlines 22:10.1
29 Stefan Nordéen Inlines herrar Länsförsäkringar Värmland 2 22:10.5
30 Patrik Birgander Inlines herrar Lag Gräsås 22:14.8
31 Peter Höög Inlines herrar Skanska 22:18.5
32 Jakob Sandin Inlines herrar Klaraborgs spo 22:19.7
33 Dag Eriksen Inlines herrar Oslo Speedskaters 22:22.8
34 Mikael Siljeskog Inlines herrar Garv 22:27.7
35 Rickard Prim Inlines herrar Prim Inline Club 22:27.9
36 Hans Kvalsøren Inlines herrar Lærdal IL. 22:28.1
37 Claes Hallquist Inlines herrar Karlstad 22:32.0
38 Kent Nilsson Inlines herrar Varbergs RSK 22:45.9
39 Peder Severinsson Inlines herrar Varbergs RSK 22:46.2
40 Karl Jonsson Inlines herrar S.A.T.S Inlines 22:56.7
41 Mikael Söder Inlines herrar Skoghall 22:58.5
42 Erik Olsson Inlines herrar Arnessons Betongborrning 22:59.2
43 Greger Hjärpe Inlines herrar Västerås 23:04.4
44 Per Johansson Inlines herrar Karlstads Energi Inlines 23:19.9
45 Jouni Hölsä Inlines herrar Varbergs RSK 23:20.1
46 Ahmad Heidari Inlines herrar Dala Active Skaters 23:33.8
47 Johan Fredriksson Inlines herrar Forshaga 23:36.2
48 Ulf Erdefeldt Inlines herrar Karlstad Kommun 23:37.1
49 Otto Thorensen Inlines herrar Siggerud NOR 23:46.4
50 Stefan Johansson Inlines herrar Konsum Inline 23:57.0
51 Per Inge Båtnes Inlines herrar Oslo Speedskaters 24:02.8
52 Bengt Salomonsson Inlines herrar Alunda 24:15.2
53 Rolf Mörn Inlines herrar Molkom 24:17.2
54 Nils Fredriksson Inlines herrar Malungs IF 24:19.5
55 Anders Englund Inlines herrar Karlstad 24:21.0
56 Simon Fredriksson Inlines herrar Redväg SK 24:59.5
57 Per Maxstadh Inlines herrar IF Göta Karlstad 25:01.3
58 Patrik Persson Inlines herrar De Omutbara 25:04.8
59 Mattias Brandt Inlines herrar Kristinehamn 25:07.1
60 Håkan Örtqvist Inlines herrar Semcon 25:08.7
61 Conny Sandberg Inlines herrar Tidningstjänst AB lag 5 25:09.5
62 Jan Gyllström Inlines herrar Ebab 25:12.0
63 Stig Josephson Inlines herrar Metso Paper Lag 5 25:16.8
64 Linus Epperlein Inlines herrar S.A.T.S Inlines 25:17.6
65 Henrik Sandberg Inlines herrar Tidningstjänst AB lag 5 25:27.9
66 Patric Andersson Inlines herrar Karlstad 25:28.9
67 Bengt Efraimsson Inlines herrar Alingsås 25:32.9
68 Ståle Möller Inlines herrar Norma 3 25:34.6
69 Andreas Johansson Inlines herrar Stockholm 25:34.9
70 Martin Sjöholm Inlines herrar Räddningsverket MSB 25:35.0
71 Kjell-Åke Eriksson Inlines herrar NCC 3 25:35.4
72 Patric Ekegren Inlines herrar Metso Paper 25:36.1
73 Torbjörn C Johansson Inlines herrar Metso Paper Lag 2 25:36.5
74 Håkan Franklin Inlines herrar IF Friskis&Svettis Inline Karlstad 25:36.8
75 Hans-Olov Evensson Inlines herrar KMTI Inlines 25:37.0
76 Anders Carlsson Inlines herrar Karlstads Energi Inlines 25:37.1
77 David Mattson Inlines herrar Hammarö 25:44.4
78 Lars Ekeberg Inlines herrar Filipstad 25:49.7
79 Gustav Åkesson Inlines herrar Motala AIF 26:09.7
80 Daniel Arkbro Inlines herrar Karlstad 26:11.0
81 Hans Arkbro Inlines herrar Postens IF Lag 2 26:11.9
82 Roland Nordin Inlines herrar Karlstad 26:12.2
83 Robin Eriksson Inlines herrar Miller Graphics Scandinavia AB 4 26:15.9
84 Daniel Schutzer Inlines herrar De Omutbara 26:20.8
85 Magnus Björk Inlines herrar Södermalms IK 26:36.4
86 Johan Ekberg Inlines herrar Filipstad 26:38.4
87 Jörgen Larsson Inlines herrar Tieto Inline 26:40.1
88 Jakob Birgersson Inlines herrar Sunne 26:40.1
89 Roger Karlsson Inlines herrar IF Friskis&Svettis Inline Karlstad 26:42.5
90 Johan Haglund Inlines herrar De Omutbara 26:43.5
91 Daniel Johansson Inlines herrar Gruvöns bruk 27:01.0
92 Hans Moberg Inlines herrar NCC 3 27:02.2
93 Erik Ekeberg Inlines herrar Filipstad 27:06.5
94 Arto Karjalainen Inlines herrar Karlskoga 27:12.7
95 Johan Skogman Inlines herrar Elektroskandia 3 27:12.9
96 Christoffer Berglöf Inlines herrar Elektroskandia 3 27:13.2
97 Fredrik Skogman Inlines herrar Elektroskandia 3 27:19.5
98 Leif Carlsson Inlines herrar Borlänge 27:19.7
99 Lars-Erik Eriksson Inlines herrar Skövde 27:19.9
100 Olle Lundbäck Inlines herrar Molkom 27:20.1
101 Pär Johansson Inlines herrar Karlstad 27:20.1
102 Markus Epperlein Inlines herrar Karlstad 27:27.6
103 Perra Jonsson Inlines herrar De Omutbara 27:30.3
104 Benny Eklöf Inlines herrar IF Wenmec Lag 1 27:39.8
105 Urban Magnil Inlines herrar De Omutbara 27:39.8
106 Andreas Rixer Inlines herrar Rixdata 27:48.0
107 Christian Danielsson Inlines herrar IF Wenmec Lag 2 27:48.7
108 Anders Magnil Inlines herrar De Omutbara 27:48.7
109 Christer Pålsson Inlines herrar Karlstads Energi Inlines 27:51.3
110 Johan Holm Inlines herrar Lag Gräsås 27:55.5
111 Charlie Bäckstrand Inlines herrar Lag Gräsås 27:55.6
112 Magnus Mellquist Inlines herrar LRF Konsult AB, ekonomi. 27:56.3
113 Robert Prim Inlines herrar Prim Inline Club 27:57.4
114 Fredrik Johansson Inlines herrar LBC Frakt 5 27:59.1
115 Björn Hertin Inlines herrar Helmia 1 28:04.0
116 Alexander Glavsjö Holm Inlines herrar Forshaga 28:05.3
117 Thomas Larsson Inlines herrar KBAB 2 28:06.1
118 Leif Persson Inlines herrar Postens IF Lag 3 28:07.3
119 karl-henrik Naarttijärvi Inlines herrar Dala Active Skaters 28:07.8
120 Kenneth Johansson Inlines herrar Karlstad 28:10.6
121 Jan Forsman Inlines herrar Forsmans Återvinning 28:24.1
122 Bengt Svensson Inlines herrar CK Dainon 28:25.2
123 Rasmus Nilsson Inlines herrar Kil 28:45.6
124 Krister Alteros Inlines herrar Vallentuna 28:47.6
125 Sebastian Karlsson Inlines herrar Kil 28:51.4
126 Peter Carlson Inlines herrar Kil 28:51.5
127 Jan Svanegård Inlines herrar Karlstad 29:03.2
128 David Flygar Inlines herrar Karlstad 29:07.9
129 Anders Sundberg Inlines herrar Forshaga 29:13.7
130 Rasmus Lindgren Inlines herrar Karlstad 29:14.8
131 Pontus Boman Inlines herrar Skattkärr 29:18.1
132 Rickard Miller Inlines herrar Karlstad 29:24.0
133 Bo Södergren Inlines herrar Thermo Power 29:24.2
134 Michael Berggren Inlines herrar Lag Gräsås 29:51.9
135 Thomas Daggert Inlines herrar Zampart AB Lag 4 29:54.1
136 Anton Weiberg Inlines herrar Skoghall 29:56.0
137 Krister Larsson Inlines herrar IF Wenmec Lag 1 30:12.7
138 Jörgen Nordström Inlines herrar Tidningstjänst AB Inline 30:15.3
139 Hans Linnman Inlines herrar Karlstads Energi Inlines 30:26.4
140 Anton Larsson Inlines herrar IF Wenmec Lag 1 30:32.7
141 Oliver Eriksson Inlines herrar Skoghalls Bruk FF 6 30:40.8
142 Tommie Eriksson Inlines herrar Skoghalls Bruk FF 6 30:41.1
143 Jonny Åsvik Inlines herrar Chuck Norris Army 30:41.7
144 Christian Eiler Inlines herrar Chuck Norris Army 30:42.1
145 Mats Nilsson Inlines herrar Karlstad 30:48.6
146 Rolf Enkel Inlines herrar Vesterbro rullskojterklubb VRK 30:53.2
147 Bengt Larsson Inlines herrar Team Bara 30:57.2
148 Marcus Hedelin Inlines herrar Miller Graphics Scandinavia AB 4 31:10.6
149 Jan Magnusson Inlines herrar S.A.T.S Inlines 31:14.0
150 Jonas Ekman Inlines herrar LBC Frakt 5 31:26.3
151 Andreas Andersson Inlines herrar Team Bara 31:29.4
152 Samuel Holst Inlines herrar Karlstad 31:31.6
153 Lars Segerman Inlines herrar ABB 31:35.9
154 Johan Evensson Inlines herrar KMTI Inlines 31:37.4
155 Klas Persson Inlines herrar Team BBM 2 31:45.0
156 Joakim Sthyr Inlines herrar Molkom 31:45.1
157 Patrik Henriksson Inlines herrar Karlstad 31:45.9
158 Kenneth Johansson Inlines herrar Karlstad 31:54.0
159 Oskar Nilsson Inlines herrar Pollux Speedskaters 32:02.8
160 Mats Andersson Inlines herrar IF Göta Karlstad 32:35.0
161 Andreas Afvenberg Inlines herrar Gunnarskog 32:58.3
162 Klas Norborg Inlines herrar Skoghalls Bruk FF 6 33:04.5
163 Robert Ladreh´n Inlines herrar Team Bara 33:13.3
164 Kim Lång Inlines herrar Karlstad 33:19.8
165 Oskar Vilhelmsson Inlines herrar Karlstad 33:21.4
166 Kjell Flodqvist Inlines herrar Karlstad 34:02.3
167 Fredrik Holm Inlines herrar Lag Gräsås 34:16.5
168 Kevin Jacobsson Inlines herrar Motala AIF 34:28.7
169 Sebastian Karlsson Inlines herrar Motala AIF 34:33.0
170 Jakob Nordqvist Inlines herrar Karlstad 35:29.5
171 Mikael Vilhelmsson Inlines herrar Karlstad 35:33.6
172 Henning Hartung Inlines herrar Karlstad 35:38.6
173 Robert Andersson Inlines herrar Åmål 36:28.8
174 Jakob Hedborg Inlines herrar Åmål 36:29.5
175 Anton Magnusson Inlines herrar IFK Skövde 36:38.2
176 Jonas Magnusson Inlines herrar Varnhem 36:38.7
177 Henrik Magnusson Inlines herrar Kil 36:39.4
178 Marcus Svensson Inlines herrar Miller Graphics Scandinavia AB 4 36:49.8
179 Fredrik Fredholm Inlines herrar Zampart AB Lag 4 37:57.9
180 Joakim Johansson Inlines herrar 38:30.5
181 Rolf Sandberg Inlines herrar Karlstad 38:51.0
182 Ove Wiberg Inlines herrar Ivans vänner 39:12.3
183 Joel Viborg Inlines herrar Karlstad 39:12.9
184 Daniel Chöler Inlines herrar Miller Graphics Scandinavia AB 4 39:23.1
185 Bernt Fagrell Inlines herrar Deje 39:44.3
186 Richard Hall Inlines herrar IFK Unnflöde 39:50.8
187 Oliver Bohm Inlines herrar IFK Unnflöde 39:50.8
188 Peter Hell Inlines herrar Forshaga 40:53.8
189 Rasmus Lundberg Hell Inlines herrar Forshaga 40:54.0
190 Eric Göransson Inlines herrar Sunne 40:59.6
191 Anders Braneby Inlines herrar Sunne 42:03.3
192 Johan Gustavsson Inlines herrar IFK Mora Friidrott 42:09.3
193 Mathias Ekström Inlines herrar Teknik och fastighetförv. 42:43.3
194 Rex Andersson Inlines herrar IF Wenmec Lag 2 43:00.9
195 Niclas Andersson Inlines herrar IF Wenmec Lag 2 43:01.2
196 Michael Andersson Inlines herrar Karlstad 44:30.5
197 Mikael Andersson Inlines herrar IF Wenmec Lag 2 45:21.8
198 Torbjörn Nilsson Inlines herrar Karlstad 51:21.5
199 Edvin Kristiansson Inlines herrar Vänerexpressen 55:13.2
200 Per Kristiansson Inlines herrar Vänerexpressen 55:13.4
201 Roland Bystedt Inlines herrar Uppsala Handikapp Idrott 1:03:02.3
202 Carl Henrik Persson Inlines herrar Försvarsmakten 1:05:06.3
 
Inlines damer
1 Annette Arvidsson Inlines damer Team Rollerblade 20:52.1
2 Ida Hallberg Inlines damer Gävle 21:59.1
3 Elisabeth Bjurenhed Inlines damer Team Rollerblade Club Karlstad 22:09.8
4 Ragnhild Andresen Inlines damer Oslo Speedskaters Rulleskøyteklubb 23:08.6
5 Therese Jonasson Inlines damer Karlstad Kommun 23:54.2
6 Lena Craméus Inlines damer Lag Gräsås 24:02.6
7 Heléne Nilsson Inlines damer Bore Biathlon 24:15.5
8 Catharina Erlich Inlines damer Stockholm Speedskaters 25:36.5
9 Maria Lundmark Inlines damer Skoghalls Bruk FF 6 26:39.8
10 Anja Thernström Inlines damer Karlstad 26:40.6
11 Marie Kinell Inlines damer Karlstad Kommun 27:01.5
12 Gunilla Nilsson Inlines damer KMTI Inlines 27:12.8
13 Lisa Malmborg Inlines damer Göteborg 27:13.0
14 Annika Nilsson Inlines damer Filipstads IF 27:53.9
15 Petra Forsman Inlines damer Forsmans Återvinning 28:23.7
16 Elida Kleine Inlines damer Karlstad 29:24.1
17 Linda Ek Nilsson Inlines damer Torsby 29:49.8
18 Sandra Myhrén Inlines damer Chuck Norris Army 30:41.9
19 Hanna Byström Inlines damer Karlstad 30:48.4
20 Elisabeth Törnqvist Inlines damer Karlstad Kommun 31:07.1
21 Berit Danielsson Inlines damer DHL Fritid 31:08.2
22 Malin Karlsson Inlines damer LBC Frakt 5 31:37.7
23 Ulrika Gustavsson Inlines damer Skogsbackeskolan 2 31:47.0
24 Anna Persson Inlines damer Säffle 31:47.7
25 Emma Åkesson Inlines damer Motala AIF 32:10.2
26 Teresia Röjder Inlines damer Torsby 32:25.2
27 Cia Rannberg Inlines damer IF Wenmec Lag 1 32:33.5
28 Linnea Kåwe Inlines damer Karlstad 32:50.6
29 Sanne Jansson Inlines damer Karlstad 32:50.9
30 Pia Andersson Inlines damer Almi Företagspartner Värmland AB 4 33:41.1
31 Maria Hofstedt Inlines damer Stockholm 33:43.7
32 Anna-Stina Karlsson Inlines damer Karlstad Kommun 33:48.4
33 Astrid Ekeberg Inlines damer Filipstad 33:49.9
34 Ulrika Bingsten Inlines damer Karlstad 34:00.8
35 Anette Wästlund Inlines damer Karlstads Energi Inlines 34:23.5
36 Maria Johansson Inlines damer Konsumentverket 34:30.7
37 Jenny Andersson Inlines damer Karlstad 34:37.1
38 Pernilla Wigren Inlines damer Uddeholm 34:37.3
39 Britt-Mari Birgander Inlines damer Lag Gräsås 2 34:49.2
40 Felicia Mickelsson Inlines damer Skattkärr 37:17.0
41 Lovisa Westberg Inlines damer Skattkärr 37:17.0
42 Amanda Lundberg Inlines damer Karlstad 37:27.9
43 Ida Engström Inlines damer Karlstad 38:13.6
44 Pernilla Keino Inlines damer KMTI Inlines 38:30.7
45 Annabelle Granat Inlines damer Karlstad Kommun 40:46.3
46 Thea Braneby Inlines damer Sunne 42:04.2
47 Malin Turesson Inlines damer Årjäng 44:30.0
48 Maria Åkerkman Inlines damer S.A.T.S Inlines 53:34.1