Resultat KM i friidrott årskurs 5
Tingvalla IP
20150923
Pojkar 60m
1 Isac Rågård  Skattkärrsskolan 1 9,75
1 Ibrahim Türkan Orrholmsskolan 2 10,14
1 Anders Bolin Hultsbergsskolan 3 10,16
1 Arvid Granbom Kroppkärrsskolan 4 9,98
1 Linus Sköldstrand Rudsskolan 5 9,54
1 Ludvig Ekelund Kroppkärrsskolan 6 9,42
1 Kim Kling Västerstrandsskolan 7 10,44
   
2 Noel Edvinsson Hultsbergsskolan 1 9,83
2 Fredrik Berglund Orrholmsskolan 2 11,25
2 Fitim Krasniqi Frödingskolan 3 11,16
2 Anton Berglund Stodeneskolan 4 9,71
2 Alexander Labraaten Hultsbergsskolan 5 9,39
2 Emil Kallerdahl Kroppkärrsskolan 6 10,78
2 Erik Hane Västerstrandsskolan 7 9,72
   
3 Arbër Kajosevic Frödingskolan 1 9,93
3 Christian Österberg  Kvarnbergsskolan 2 dns
3 Alvar Westberg Herrhagsskolan 3 10,04
3 Lukas Kans Kroppkärrsskolan 4 10,05
3 Isak Äleklint Orrholmsskolan 5 dns
3 Joel Lander Kroppkärrsskolan 6 9,92
3 William Kihlstrand Skattkärrsskolan 7 10,63
   
4 Shiyaw Tiyoriniya Frödingskolan 1 10,35
4 Jonathan Björn Västerstrandsskolan 2 10,55
4 Mohammed Al-Hassan Orrholmsskolan 3 dns
4 Love Lindström Stodeneskolan 4 9,07
4 Isak Wahlström Hultsbergsskolan 5 10,31
4 Måns Olsson Hultsbergsskolan 6 11,24
4 Bass Sangmass Rudsskolan 7 11,12
         
5 Sean Fong Skåreskolan 1 10,1
5 Mehram Rostani Frödingskolan 2 11,15
5 Nils Wargren Kvarnbergsskolan 3 11,27
5 Hugo Norberg Pettersson Kroppkärrsskolan 4 10,9
5 Viggo Lilja Kroppkärrsskolan 5 10,87
5 Amir Hossain Ahmadi Västerstrandsskolan 6 10,45
5 Martin Johansson Vallargärdets skola 7 9,87
   
6 Oscar Langli Widén Hultsbergsskolan 1 10,42
6 Albin Forsman Kroppkärrsskolan 2 10,56
6 Gabriel Adelwapen Karlsson Skåreskolan 3 9,69
6 Lazar Jovancic Rudsskolan 4 11,02
6 Erik Lenhult Kroppkärrsskolan 5 10,77
6 Carl Arvedson Kroppkärrsskolan 6 9,86
6 Manne Skogar Hultsbergsskolan 7 10,35
   
7 Anton Johansson  Skattkärrsskolan 1 9,94
7 Killian Rotevatn Herrhagsskolan 2 10,42
7 Simon Pilkvist  Skattkärrsskolan 3 9,48
7 William Cervall Kroppkärrsskolan 4 9,47
7 Axel André Skåreskolan 5 9,85
7 Alexander Henningsson Stodeneskolan 6 9,95
7     7  
   
8 Gustav Brunsson Stodeneskolan 1 10,04
8 Herman Gummeson Norrstrandsskolan 2 9,63
8 David Falcon Västerstrandsskolan 3 10,16
8 Elias Ferm Kroppkärrsskolan 4 9,77
8 Melwin Holm Västerstrandsskolan 5 9,59
8 Hugo Kaiding Skåreskolan 6 9,79
8     7  
         
9 Filip Fredriksson Hultsbergsskolan 1 9,6
9 Isak Olsson  Skattkärrsskolan 2 10,01
9 Filip Sundin Bärstadsskolan 3 10.09
9 Arvid Grahn Kroppkärrsskolan 4 10,29
9 Theo Nilsson Rudsskolan 5 9,44
9 Erik Hensing Skattkärrsskolan 6 10,17
9 Herem Palani Frödingsskolan 7 10,83
Resultat kval
Pojkar 60 m års 5
Love Lindström Stodeneskolan 9,07 Q
Alexander Labraaten Hultsbergsskolan 9,39 Q
Ludvig Ekelund Kroppkärrsskolan 9,42 Q
Theo Nilsson Rudsskolan 9,44 Q
William Cervall Kroppkärrsskolan 9,47 Q
Simon Pilkvist  Skattkärrsskolan 9,48 Q
Linus Sköldstrand Rudsskolan 9,54 Q
Melwin Holm Västerstrandsskolan 9,59 Q
Filip Fredriksson Hultsbergsskolan 9,60 Q
Herman Gummeson Norrstrandsskolan 9,63 Q
Gabriel Adelwapen Karlsson Skåreskolan 9,69 Q
Anton Berglund Stodeneskolan 9,71 Q
Erik Hane Västerstrandsskolan 9,72 Q
Isac Rågård  Skattkärrsskolan 9,75 Q
   
Elias Ferm Kroppkärrsskolan 9,77 15
Hugo Kaiding Skåreskolan 9,79 16
Noel Edvinsson Hultsbergsskolan 9,83 17
Axel André Skåreskolan 9,85 18
Carl Arvedson Kroppkärrsskolan 9,86 19
Martin Johansson Vallargärdets skola 9,87 20
Joel Lander Kroppkärrsskolan 9,92 21
Arbër Kajosevic Frödingskolan 9,93 22
Anton Johansson  Skattkärrsskolan 9,94 23
Alexander Henningsson Stodeneskolan 9,95 24
Arvid Granbom Kroppkärrsskolan 9,98 25
Isak Olsson  Skattkärrsskolan 10,01 26
Alvar Westberg Herrhagsskolan 10,04 27
Gustav Brunsson Stodeneskolan 10,04 28
Lukas Kans Kroppkärrsskolan 10,05 29
Filip Sundin Bärstadsskolan 10,09 30
Sean Fong Skåreskolan 10,10 31
Ibrahim Türkan Orrholmsskolan 10,14 32
Anders Bolin Hultsbergsskolan 10,16 33
David Falcon Västerstrandsskolan 10,16 34
Erik Hensing Skattkärrsskolan 10,17 35
Arvid Grahn Kroppkärrsskolan 10,29 36
Isak Wahlström Hultsbergsskolan 10,31 37
Shiyaw Tiyoriniya Frödingskolan 10,35 38
Manne Skogar Hultsbergsskolan 10,35 39
Oscar Langli Widén Hultsbergsskolan 10,42 40
Killian Rotevatn Herrhagsskolan 10,42 41
Kim Kling Västerstrandsskolan 10,44 42
Amir Hossain Ahmadi Västerstrandsskolan 10,45 43
Jonathan Björn Västerstrandsskolan 10,55 44
Albin Forsman Kroppkärrsskolan 10,56 45
William Kihlstrand Skattkärrsskolan 10,63 46
Erik Lenhult Kroppkärrsskolan 10,77 47
Emil Kallerdahl Kroppkärrsskolan 10,78 48
Herem Palani Frödingsskolan 10,83 49
Viggo Lilja Kroppkärrsskolan 10,87 50
Hugo Norberg Pettersson Kroppkärrsskolan 10,90 51
Lazar Jovancic Rudsskolan 11,02 52
Bass Sangmass Rudsskolan 11,12 53
Mehram Rostani Frödingskolan 11,15 54
Fitim Krasniqi Frödingskolan 11,16 55
Måns Olsson Hultsbergsskolan 11,24 56
Fredrik Berglund Orrholmsskolan 11,25 57
Nils Wargren Kvarnbergsskolan 11,27 58
Christian Österberg  Kvarnbergsskolan dns
Isak Äleklint Orrholmsskolan dns
Mohammed Al-Hassan Orrholmsskolan dns
Semifinaler
1 Erik Hane Västerstrandsskolan 9,87 14
1 Filip Fredriksson Hultsbergsskolan 9,72 13
1 William Cervall Kroppkärrsskolan 9,43 Q
1 Love Lindström Stodeneskolan 9,12 Q
1 Ludvig Ekelund Kroppkärrsskolan 9,37 Q
1 Linus Sköldstrand Rudsskolan 9,48 9
1 Gabriel Adelwapen Karlsson Skåreskolan 9,57 10
         
2 Isac Rågård  Skattkärrsskolan 9,6 12
2 Herman Gummeson Norrstrandsskolan 9,57 10
2 Simon Pilkvist  Skattkärrsskolan 9,3 Q
2 Alexander Labraaten Hultsbergsskolan 9,23 Q
2 Theo Nilsson Rudsskolan 9,34 Q
2 Melwin Holm Västerstrandsskolan 9,43 8
2 Anton Berglund Stodeneskolan 9,26 Q
Final pojkar 60m
års 5
1 Love Lindström Stodeneskolan 8,97
2 Simon Pilkvist  Skattkärrsskolan 9,19
3 Anton Berglund Stodeneskolan 9,28
4 Alexander Labraaten Hultsbergsskolan 9,29
5 Ludvig Ekelund Kroppkärrsskolan 9,36
6 William Cervall Kroppkärrsskolan 9,51
7 Theo Nilsson Rudsskolan 9,65
800m Pojkar
1 Theo Nilsson Rudsskolan 2 2:41.70
2 Love Lindström Stodeneskolan 3 2:43.78
3 William Cervall Kroppkärrsskolan 3 2:43.81
4 Anton Berglund Stodeneskolan 2 2:51.65
5 Filip Sundin Bärstadsskolan 2 2:54.00
6 Hugo Kaiding Skåreskolan 1 2:54.80
7 Isac Rågård  Skattkärrsskolan 1 2:57.22
8 Filip Fredriksson Hultsbergsskolan 2 2:57.70
9 Olof Beckman Skåreskolan 1 2:57.95
10 David Falcon Västerstrandsskolan 2 2:58.72
11 Isak Wahlström Hultsbergsskolan 2 2:58.74
12 Martin Johansson Vallargärdets skola 1 3:00.61
13 Arber Kajosevia Frödingskolan 4 3:00.97
14 Neo Bäckstrand Skåreskolan 3 3:01.45
15 Linus Sköldstrand Rudsskolan 1 3:03.11
16 Isac Brunzell Skåreskolan 4 3:03.65
17 Manne Skogar Hultsbergsskolan 1 3:06.01
18 Isak Olsson  Skattkärrsskolan 4 3:06.15
19 Anton Johansson  Skattkärrsskolan 2 3:07.26
20 Noel Edvinsson Hultsbergsskolan 4 3:08.47
21 Isak Äleklint Orrholmsskolan 2 3:11.41
22 Lukas Olsson Skattkärrsskolan 3 3:12.30
23 Herem Palanijafi Frödingskolan 3 3:12.63
24 Josef Tarander Vallargärdets skola 3 3:13.72
25 Erik Lenhult Kroppkärrsskolan 1 3:15.16
26 Erik Hensing Skattkärrsskolan 1 3:15.30
27 Måns Olsson Hultsbergsskolan 4 3:19.05
28 Axel André Skåreskolan 4 3:21.96
29 Sean Fong Skåreskolan 1 3:22.98
30 Tobias Holmgård Rudsskolan 3 3:23.38
31 Emil Kallerdahl Kroppkärrsskolan 2 3:29.46
32 Fredrik Berglund Orrholmsskolan 4 3:29.75
33 Arvid Grahn Kroppkärrsskolan 4 3:30.80
34 Linus Gällman Skattkärrsskolan 4 3:31.85
35 Viggo Lilja Kroppkärrsskolan 4 4:01.28
36 Linus Sylvander Vallargärdets skola 4 4:19.07
  Vidar Karlton Skåreskolan 4 DNF
  Anders Bolin Hultsbergsskolan 1 DNS
  Alexander Labraaten Hultsbergsskolan 1 DNS
  Simon Pilkvist  Skattkärrsskolan 1 DNS
  Nils Wargren Kvarnbergsskolan 2 DNS
  Elias Ferm Kroppkärrsskolan 2 DNS
  Mohammed Al-Hassan Orrholmsskolan 2 DNS
  Algot Bachmeier Kvarnbergsskolan 3 DNS
  David Ekelund Kroppkärrsskolan 3 DNS
  Ibrahim Türkan Orrholmsskolan 3 DNS
  Joel Lander Kroppkärrsskolan 3 DNS
  Lukas Kans Kroppkärrsskolan 3 DNS
  Hugo Norberg Pettersson Kroppkärrsskolan 4 DNS
  Carl Arvedson Kroppkärrsskolan 4 DNS
  Christian Österberg  Kvarnbergsskolan 4 DNS
  Ludvig Ekelund Kroppkärrsskolan 4 DNS
  David Falcon Västerstrandsskolan 4 DNS
  Höjd pojkar års 5 Resultat
1 Melwin Holm Västerstrandsskolan 143
2 Filip Sundin Bärstadsskolan 131
3 Killian Rotevatn Herrhagsskolan 125
4 Alexander Henningsson Stodeneskolan 120
4 Martin Johansson Vallargärdets skola 120
4 Konstantinos Assimakis Frödingskolan 120
7 Lukas Kans Kroppkärrsskolan 115
7 Isak Äleklint Orrholmsskolan 115
7 Herman Gummeson Norrstrandsskolan 115
7 Elias Ferm Kroppkärrsskolan 115
7 Arvid Grahn Kroppkärrsskolan 115
7 Wilhelm Gullhav Rudsskolan 115
13 Ludvig Ekelund Kroppkärrsskolan 110
13 Linus Sylvander Vallargärdets skola 110
13 Vidar Karltun Skåreskolan 110
13 Carl Arvedson Kroppkärrsskolan 110
13 Fredrik Berglund Orrholmsskolan 110
13 Viggo Braunerheim Kroppkärrsskolan 110
19 Theo Nilsson Rudsskolan 105
19 Joel Lander Kroppkärrsskolan 105
19 Shyaw Teovinya Frödingskolan 105
22 Tobias Holmgård Rudsskolan 100
22 Ibrahim Türkan Orrholmsskolan 100
22 Gabriel Adelwapen Karlsson Skåreskolan 100
22 Arvid Granbom Kroppkärrsskolan 100
22 Heriem Palani Frödingskolan 100
  Marcus Knutsson Vallargärdets skola x
  Anders Bolin Hultsbergsskolan x
  Freddy Norrman Vallargärdets skola x
  Noel Henningson Kvarnbergsskolan x
  David Ekelund Kroppkärrsskolan x
  Fitim Kragniqi Frödingskolan x
  Mehran Rostami Frödingskolan x
  Mohammed Al-Hassan Orrholmsskolan DNS
  Erik Hensing Skattkärrsskolan DNS
  William Kihlstrand Skattkärrsskolan DNS
  Algot Bachmeier Kvarnbergsskolan DNS
  Casper widell Kvarnbergsskolan DNS
  Erik Hane Västerstrandsskolan DNS
  Arbër Kajosevic Frödingskolan DNS
  Alvar Westberg Herrhagsskolan DNS
Längd pojkar års 5        
Plac Namn Skola hopp 1 hopp 2 Resultat
1 Love Lindström Stodeneskolan 4,47 4,10 4,47
2 Alexander Labraaten Hultsbergsskolan 4,09 3,95 4,09
3 Filip Fredriksson Hultsbergsskolan 4,08 3,96 4,08
4 Filip Sundin Bärstadsskolan 3,98 3,98 3,98
5 Arvid Grahn Kroppkärrsskolan 3,84 3,57 3,84
6 Killian Rotevatn Herrhagsskolan 3,71 3,49 3,71
7 Ibrahim Türkan Orrholmsskolan 3,70 3,37 3,70
8 Anton Johansson  Skattkärrsskolan 3,68 3,37 3,68
9 Anton Berglund Stodeneskolan 3,68 x 3,68
10 Arber Kajosevic Frödingskolan 3,64 x 3,64
11 Elias Ferm Kroppkärrsskolan 3,62 3,63 3,63
12 Anders Bolin Hultsbergsskolan 3,61 x 3,61
13 Olof Beckman Skåreskolan 3,22 3,59 3,59
14 Theo Nilsson Rudsskolan 3,49 3,55 3,55
15 Linus Sköldstrand Rudsskolan 3,55 3,28 3,55
16 Algot Bachmeier Kvarnbergsskolan 3,54 3,47 3,54
17 Noel Edvinsson Hultsbergsskolan 3,53   3,53
18 Isac Rågård  Skattkärrsskolan 3,40 3,52 3,52
19 Gabriel Adelwapen Karlsson Skåreskolan 3,49 3,06 3,49
20 Herman Gummeson Norrstrandsskolan 3,48 x 3,48
21 Isak Äleklint Orrholmsskolan 3,41 3,47 3,47
22 Amir Hossain Ahmadi Västerstrandsskolan 3,46 3,42 3,46
23 Carl Alvers Stodeneskolan 3,39 3,44 3,44
24 Viggo Braunerhielm Kroppkärrsskolan 3,18 3,43 3,43
25 Joel Lander Kroppkärrsskolan 3,34 3,42 3,42
26 Isak Wahlström Hultsbergsskolan 3,38 3,27 3,38
27 Emil Larsson Skåreskolan 3,38 x 3,38
28 Erik Hane Västerstrandsskolan 3,34 3,13 3,34
29 Lukas Kans Kroppkärrsskolan 3,33 3,19 3,33
30 Shiyaw Tiyoriniya Frödingskolan 3,23 3,30 3,30
31 Erik Hensing Skattkärrsskolan 3,02 3,29 3,29
32 Martin Johansson Vallargärdets skola 2,60 3,29 3,29
33 Alvar Westberg Herrhagsskolan 3,27 3,08 3,27
34 Erik Lenhult Kroppkärrsskolan x 3,23 3,23
35 Oscar Langli Widén Hultsbergsskolan 3,13 3,20 3,20
36 Neo Bäckstrand Skåreskolan 3,14 3,04 3,14
37 Fredrik Berglund Orrholmsskolan 2,97 3,14 3,14
38 Måns Olsson Hultsbergsskolan 3,02 2,76 3,02
39 Bass Sangmass Rudsskolan 2,76 3,01 3,01
40 Linus Silvander Vallargärdet 3,00 2,78 3,00
41 Viggo Lilja Kroppkärrsskolan 2,79 2,42 2,79
42 Casper widell Kvarnbergsskolan   2,62 2,62
43 Mehram Rostamy Frödingskolan 2,58 2,42 2,58
44 Noel Henningson Kvarnbergsskolan 2,50 2,56 2,56
45 Nils Wargren Kvarnbergsskolan 2,31 2,22 2,31
  Måns Carlén Skåreskolan     DNS
  Mohammed Al-Hassan Orrholmsskolan     DNS
  Christian Österberg  Kvarnbergsskolan     DNS
  Gustav Brunsson Stodeneskolan     DNS
  Bollkast pojkar års 5  
Plac Namn Skola Resultat
1 Love Lindström Stodeneskolan 35,48
2 Filip Sundin Bärstadsskolan 35,47
3 Arbën Kajosevic Frödingskolan 34,92
4 Albin Forsman Kroppkärrsskolan 32,97
5 Alexander Labraaten Hultsbergsskolan 32,54
6 Carl Alvers Stodeneskolan 29,72
7 Amir Hossain Ahmadi Västerstrandsskolan 29,01
8 Hugo Norberg Pettersson Kroppkärrsskolan 28,68
9 Linus Sköldstrand Rudsskolan 27,89
10 Isac Brunzell Skåreskolan 27,52
11 Kim Kling Västerstrandsskolan 26,78
12 Viggo Braunerhielm Kroppkärrsskolan 26,61
13 Arvid Grahn Kroppkärrsskolan 25,97
14 Ibrahim Türkan Orrholmsskolan 25,82
15 Filip Fredriksson Hultsbergsskolan 25,78
16 Isac Rågård  Skattkärrsskolan 25,41
17 William Schaffernak Frödingskolan 25,22
18 Isak Äleklint Orrholmsskolan 25,20
19 Hugo Kaiding Skåreskolan 24,00
20 Lazar Jovancic Rudsskolan 23,95
21 Erik Andersson Skattkärrsskolan 23,93
22 Wille Modig Skåreskolan 23,34
23 Isak Wahlström Hultsbergsskolan 22,93
24 David Falcon Västerstrandsskolan 22,83
25 Axel André Skåreskolan 22,73
26 Anton Johansson  Skattkärrsskolan 22,70
27 Shiyaw Tiorinya Frödingskolan 22,31
28 Manne Skogar Hultsbergsskolan 22,26
29 Gustav Brunsson Stodeneskolan 21,75
30 Alvar Westberg Herrhagsskolan 21,73
31 Oscar Langli Widén Hultsbergsskolan 21,68
32 Carl Arvedson Kroppkärrsskolan 21,65
33 Alexander Henningsson Stodeneskolan 21,64
34 Erik Lenhult Kroppkärrsskolan 21,44
35 Lukas Olsson Skattkärrsskolan 21,39
36 Anders Bolin Hultsbergsskolan 21,10
37 Herem Palanijafi Frödingskolan 20,78
38 Viggo Lilja Kroppkärrsskolan 20,38
39 Bass Chanikung Rudsskolan 19,59
40 Jonathan Björn Västerstrandsskolan 19,55
41 William Kihlstrand Skattkärrsskolan 19,47
42 Fitim Krasniqi Frödingskolan 19,47
43 Joel Lander Kroppkärrsskolan 18,44
44 Noel Henningson Kvarnbergsskolan 18,38
45 Casper widell Kvarnbergsskolan 17,88
46 Linus Gällman Skattkärrsskolan 14,38
47 Nils Wargren Kvarnbergsskolan 12,99
48 Mehram Rostani Frödingskolan 12,81
49 Måns Olsson Hultsbergsskolan 10,78
  Måns Carlén Skåreskolan DNS
  Linus Andersson Skåreskolan DNS
  Jacob Rudsskolan DNS
  Killian Rotevatn Herrhagsskolan DNS
  Erik Hane Västerstrandsskolan DNS
  Mohammed Al-Hassan Orrholmsskolan DNS
  Christian Österberg  Kvarnbergsskolan DNS
  Lukas Kans Kroppkärrsskolan DNS
  Erik Hensing Skattkärrsskolan DNS
  Fredrik Berglund Orrholmsskolan DNS
Flickor 60m
1 Tilde Äleklint Orrholmsskolan 1 10,78
1 Ella Nygren Skåreskolan 2 9,90
1 Elin Samuelsson Kroppkärrsskolan 3 10,76
1 Ellen Johansson  Skattkärrsskolan 4 10,30
1 Chro Hemati Frödingskolan 5 11,29
1 Emilia Åslund Andersson Orrholmsskolan 6 10,32
1 Alva Lund Skåreskolan 7 10,07
   
2 Ida Strömberg Västerstrandsskolan 1 10,23
2 Clara Berner Kroppkärrsskolan 2 10,64
2 Hanna skogström Kvarnbergsskolan 3 11,05
2 Lova Andersson Kroppkärrsskolan 4 10,86
2 Alma ullman Kvarnbergsskolan 5 dns
2 Saga Lavinius Herrhagsskolan 6 dns
2 Bano Lokman Rudsskolan 7  
   
3 Emma Nilsson Stodeneskolan 1 10,16
3 Hanna Ahlstrand Stodeneskolan 2 10,68
3 Najat Haseem Palani Västerstrandsskolan 3 10,18
3 Stina Lehn Herrhagsskolan 4 10,53
3 Frida Zetterlund Kroppkärrsskolan 5 10,18
3 Amanda Sundell Orrholmsskolan 6 10,95
3 Olivia Hahne Stodeneskolan 7 11,18
   
4 Evin Alipour Frödingskolan 1 10,28
4 Cecilia Lindahl Hultsbergsskolan 2 10,10
4 Alma Nordh Skattkärrsskolan 3 10,56
4 Felicia Nyström Västerstrandsskolan 4 10,34
4 Ronja Persson Herrhagsskolan 5 10,24
4 Sandra Lundqvist Kroppkärrsskolan 6 9,96
4 Tilde Jakobssen Rudsskolan 7 10,39
         
5 Agnes Rönnquist Västerstrandsskolan 1 10,44
5 Evelina Nyrén Orrholmsskolan 2 10,80
5 Ghazal Paivandi Västerstrandsskolan 3 10,90
5 Elsa Brolinsson  Kvarnbergsskolan 4 9,69
5 Michelle Padel Stodeneskolan 5 10,15
5 Amelia Persson Stodeneskolan 6 10,44
5 Vongrasmey Po Frödingskolan 7 dns
   
6 Ella Gaynor  Skattkärrsskolan 1 10,55
6 Moa Ljungqvist Kroppkärrsskolan 2 10,66
6 Emilia Ortfelt Skåreskolan 3 9,51
6 Sara Karlsson Rudsskolan 4 9,81
6 Klara Lindholm  Skattkärrsskolan 5 9,35
6 Selma Lindgren Hultsbergsskolan 6 11,37
6 Sagah Andersson Skåreskolan 7 10,61
   
7 Ellie Risfalk Västerstrandsskolan 1 10,07
7 Ella Bengtsson Västerstrandsskolan 2 10,96
7 Ylva Åberg Kroppkärrsskolan 3 9,91
7 Elsa Matthed Hultsbergsskolan 4 10,24
7 Ida Olsson Kroppkärrsskolan 5 10,21
7 Hannah Regosa Kroppkärrsskolan 6 9,98
7     7  
   
8 Lovis Lindquist Skattkärrsskolan 1 11,08
8 Stella Wilde  Skattkärrsskolan 2 11,01
8 Elvira Lidman Vallargärdets skola 3 10,16
8 Lovisa Eder Vallargärdets skola 4 10,58
8 Tindra Bergdahl  Skattkärrsskolan 5 10,62
8 Clara Dagobert Skattkärrsskolan 6 10,19
8     7  
   
9 Karin Eriksson Hultsbergsskolan 1 10,28
9 Stina Ivarsson Stodeneskolan 2 9,81
9 Elin Moya Kilman Frödingskolan 3 10,90
9 Tuva Lill Lindhe Herrhagsskolan 4 11,29
9 Rokaja A Rudsskolan 5 10,78
9 Isabella Lundqvist Skattkärrsskolan 6 9,83
9 Bano Lokman Rudsskolan 7 11,35
Resultat kval
Flickor 60 m års 5
Klara Lindholm  Skattkärrsskolan 9,35 Q
Emilia Ortfelt Skåreskolan 9,51 Q
Elsa Brolinsson  Kvarnbergsskolan 9,69 Q
Sara Karlsson Rudsskolan 9,81 Q
Stina Ivarsson Stodeneskolan 9,81 Q
Isabella Lundqvist Skattkärrsskolan 9,83 Q
Ella Nygren Skåreskolan 9,90 Q
Ylva Åberg Kroppkärrsskolan 9,91 Q
Sandra Lundqvist Kroppkärrsskolan 9,96 Q
Hannah Regosa Kroppkärrsskolan 9,98 Q
Alva Lund Skåreskolan 10,07 Q
Ellie Risfalk Västerstrandsskolan 10,07 Q
Cecilia Lindahl Hultsbergsskolan 10,10 Q
Michelle Padel Stodeneskolan 10,15 Q
   
Emma Nilsson Stodeneskolan 10,16 15
Elvira Lidman Vallargärdets skola 10,16 16
Najat Haseem Palani Västerstrandsskolan 10,18 17
Frida Zetterlund Kroppkärrsskolan 10,18 18
Clara Dagobert Skattkärrsskolan 10,19 19
Ida Olsson Kroppkärrsskolan 10,21 20
Ida Strömberg Västerstrandsskolan 10,23 21
Ronja Persson Herrhagsskolan 10,24 22
Elsa Matthed Hultsbergsskolan 10,24 23
Evin Alipour Frödingskolan 10,28 24
Karin Eriksson Hultsbergsskolan 10,28 25
Ellen Johansson  Skattkärrsskolan 10,30 26
Emilia Åslund Andersson Orrholmsskolan 10,32 27
Felicia Nyström Västerstrandsskolan 10,34 28
Tilde Jakobssen Rudsskolan 10,39 29
Agnes Rönnquist Västerstrandsskolan 10,44 30
Amelia Persson Stodeneskolan 10,44 31
Stina Lehn Herrhagsskolan 10,53 32
Ella Gaynor  Skattkärrsskolan 10,55 33
Alma Nordh Skattkärrsskolan 10,56 34
Lovisa Eder Vallargärdets skola 10,58 35
Sagah Andersson Skåreskolan 10,61 36
Tindra Bergdahl  Skattkärrsskolan 10,62 37
Clara Berner Kroppkärrsskolan 10,64 38
Moa Ljungqvist Kroppkärrsskolan 10,66 39
Hanna Ahlstrand Stodeneskolan 10,68 40
Elin Samuelsson Kroppkärrsskolan 10,76 41
Tilde Äleklint Orrholmsskolan 10,78 42
Rokaja A Rudsskolan 10,78 43
Evelina Nyrén Orrholmsskolan 10,80 44
Lova Andersson Kroppkärrsskolan 10,86 45
Ghazal Paivandi Västerstrandsskolan 10,90 46
Elin Moya Kilman Frödingskolan 10,90 47
Amanda Sundell Orrholmsskolan 10,95 48
Ella Bengtsson Västerstrandsskolan 10,96 49
Stella Wilde  Skattkärrsskolan 11,01 50
Hanna skogström Kvarnbergsskolan 11,05 51
Lovis Lindquist Skattkärrsskolan 11,08 52
Olivia Hahne Stodeneskolan 11,18 53
Chro Hemati Frödingskolan 11,29 54
Tuva Lill Lindhe Herrhagsskolan 11,29 55
Bano Lokman Rudsskolan 11,35 56
Selma Lindgren Hultsbergsskolan 11,37 57
Alma ullman Kvarnbergsskolan dns
Saga Lavinius Herrhagsskolan dns
Vongrasmey Po Frödingskolan dns
Semifinaler
Flickor 60 m års 5
1 Cecilia Lindahl Hultsbergsskolan 10,29 14
1 Sandra Lundqvist Kroppkärrsskolan 9,73 Q
1 Stina Ivarsson Stodeneskolan 9,53 Q
1 Klara Lindholm  Skattkärrsskolan 9,35 Q
1 Elsa Brolinsson  Kvarnbergsskolan 9,53 Q
1 Ella Nygren Skåreskolan 9,95 11
1 Alva Lund Skåreskolan 9,94 10
         
2 Michelle Padel Stodeneskolan 10,06 13
2 Hannah Regosa Kroppkärrsskolan 9,83 8
2 Isabella Lundqvist Skattkärrsskolan 9,78 Q
2 Emilia Ortfelt Skåreskolan 9,4 Q
2 Sara Karlsson Rudsskolan 9,68 Q
2 Ylva Åberg Kroppkärrsskolan 9,92 9
2 Ellie Risfalk Västerstrandsskolan 10,03 12
Final flickor 60m
års 5
1 Klara Lindholm  Skattkärrsskolan 9,25
2 Emilia Ortfelt Skåreskolan 9,54
3 Elsa Brolinsson  Kvarnbergsskolan 9,64
4 Isabella Lundqvist Skattkärrsskolan 9,77
5 Stina Ivarsson Stodeneskolan 9,79
6 Sara Karlsson Rudsskolan 9,95
7 Sandra Lundqvist Kroppkärrsskolan 10,20
800 m Flickor
1 Stina Ivarsson Stodeneskolan 1 02:55,0
2 Cecilia Lindahl Hultsbergsskolan 1 02:57,4
3 Hannah Regosa Kroppkärrsskolan 1 03:00,8
4 Cornelia Kindlund Vallargärdets skola 2 03:01,9
5 Elsa Brolinsson  Kvarnbergsskolan 1 03:03,2
6 Ida Strömberg Västerstrandsskolan 1 03:06,3
7 Hanna Ahlstrand Stodeneskolan 2 03:13,6
8 Ida Olsson Kroppkärrsskolan 2 03:17,6
9 Tilde Äleklint Orrholmsskolan 2 03:18,2
10 Agnes Rönnquist Västerstrandsskolan 2 03:18,6
11 Karin Eriksson Hultsbergsskolan 2 03:19,2
12 Elvira Lidman Vallargärdets skola 2 03:19,8
13 Michelle Padel Stodeneskolan 2 03:21,2
14 Amelia Persson Stodeneskolan 1 03:24,8
15 Felicia Nyström Västerstrandsskolan 1 03:26,1
16 Elin Roija Kilman Frödingskolan 2 03:35,4
17 Evin Alipoor Frödingskolan 2 04:47,7
  Daniela Castano Frödingskolan 1 DNF
  Stina L Herrhagsskolan 2 DNF
  Clara Berner Kroppkärrsskolan 1 DNS
  Moa Ljungqvist Kroppkärrsskolan 1 DNS
  Emilia Åslund Andersson Orrholmsskolan 1 DNS
  Evelina Nyrén Orrholmsskolan 1 DNS
  Hanna skogström Kvarnbergsskolan 2 DNS
  Amanda Sundell Orrholmsskolan 2 DNS
  Ylva Åberg Kroppkärrsskolan 2 DNS
Höjd flickor års 5 Resultat Resultat
Plac Namn Skola Res. 3,66
1 Stina Ivarsson Stodeneskolan 127 3,65
1 Sara Karlsson Rudsskolan 127 3,60
3 Hanna skogström Kvarnbergsskolan 124 3,42
4 Emilia Åslund Andersson Orrholmsskolan 121 3,40
5 Emilia Ortfelt Skåreskolan 118 3,40
6 Michelle Padel Stodeneskolan 115 3,30
6 Cornelia Kindlund Vallargärdets skola 115 3,30
8 Ronja Persson Herrhagsskolan 110 3,30
8 Isabelle Meijer Skåreskolan 110 3,28
10 Olivia Hahne Stodeneskolan 105 3,25
10 Tilde Jakobsen Rudsskolan 105 3,20
10 Frida Thalin Vallargärdets skola 105 3,19
10 Rokaya Al-Zean Rudsskolan 105 3,19
10 Elvira Lidman Vallargärdets skola 105 3,19
15 Stina Lehn Herrhagsskolan 100 3,19
15 Lovisa Eder Vallargärdets skola 100 3,18
15 Elsa Matthed Hultsbergsskolan 100 3,17
15 Agnes Gustavsson Rudsskolan 100 3,16
15 Alma Ullman Kvarnbergsskolan 100 3,14
20 Amanda Sundell Orrholmsskolan 95 3,14
21 Evelina Nyrén Orrholmsskolan 90 3,10
21 Daniela Castano Frödingskolan 90 3,06
21 Tilde Äleklint Orrholmsskolan 90 3,04
21 Ajla Karaga Rudsskolan 90 3,03
22 Bano Lokman Rudsskolan x 3,01
  Saga Lavinius Herrhagsskolan DNS 3,00
  Tuva Lill Lindhe Herrhagsskolan DNS 2,98
  Längd flickor års 5       2,98
Plac Namn Skola hopp 1 hopp 2 2,97
1 Elsa Brolinsson  Kvarnbergsskolan 3,66 3,14 2,93
2 Ylva Åberg Kroppkärrsskolan 3,62 3,65 2,93
3 Ronja Persson Herrhagsskolan 3,60 2,88 2,90
4 Sara Karlsson Rudsskolan 3,42 3,38 2,87
5 Stina Ivarsson Stodeneskolan 3,40 3,38 2,83
6 Clara Dagobert Skattkärrsskolan 3,09 3,40 2,83
7 Tilde Äleklint Orrholmsskolan 3,25 3,30 2,79
8 Ella Nygren Skåreskolan 3,30 3,21 2,75
9 Amelia Persson Stodeneskolan 3,30 3,04 2,74
10 Moa Ljungqvist Kroppkärrsskolan 3,17 3,28 2,70
11 Clara Berner Kroppkärrsskolan 3,01 3,25 2,70
12 Isabella Lundquist Skattkärrsskolan 3,20 3,09 2,60
13 Cecilia Lindahl Hultsbergsskolan 3,19 3,10 2,52
13 Hanna Ahlstrand Stodeneskolan 3,19 3,10 2,49
15 Tindra Bergdahl  Skattkärrsskolan 3,06 3,19 2,49
16 Emma Nilsson Stodeneskolan 3,19 2,95 2,43
17 Klara Lindholm  Skattkärrsskolan 3,18 2,94 2,37
18 Ellie Risfalk Västerstrandsskolan 3,17 2,83 2,10
19 Lovisa Eder Vallargärdets skola 3,00 3,16 DNS
20 Michelle Padel Stodeneskolan 3,14 2,97 DNS
21 Karin Eriksson Hultsbergsskolan 3,14 2,93 DNS
22 Selma Lindgren Hultsbergsskolan 3,10 2,87 DNS
23 Elsa Matthed Hultsbergsskolan 2,90 3,06 DNS
24 Amanda Sundell Orrholmsskolan 2,80 3,04 DNS
25 Emilia Åslund Andersson Orrholmsskolan 3,03 2,98 DNS
26 Evelina Nyrén Orrholmsskolan 3,01 2,75 DNS
27 Isabelle Meijer Skåreskolan 2,80 3,00 DNS
28 Evin Alipour Frödingskolan 2,98 2,92 DNS
29 Elin Samuelsson Kroppkärrsskolan 2,98 2,27
30 Frida Zetterlund Kroppkärrsskolan 2,97 2,80
31 Ajla Karaga Rudsskolan 2,90 2,93
32 Sagah Andersson Skåreskolan 2,93 x
33 Sandra Lundqvist Kroppkärrsskolan 2,90 2,82
34 Alva Stoor Skattkärrsskolan 2,46 2,87
35 Tilde Jakobssen Rudsskolan 2,83 2,76
36 Alma Nordh Skattkärrsskolan 2,75 2,83
37 Alva Lund Skåreskolan 2,78 2,79
38 Agnes Thomson Kroppkärrsskolan 2,75 2,61
39 Daniela Castano Frödingskolan 2,74 2,39
40 Louis Lindqvist Skattkärrsskolan 2,62 2,70
41 Ella Gaynor Skattkärrsskolan 2,46 2,70
42 Stina Lehn Herrhagsskolan 2,50 2,60
43 Rokaya Al-Zean Rudsskolan 2,52 x
44 Elin Moya Kilman Frödingskolan 2,47 2,49
45 Olivia Hahne Stodeneskolan 2,49 2,18
46 Bano Lokman Rudsskolan 2,43 x
47 Ellen Johansson Skattkärrsskolan 2,13 2,37
48 Ghazal Paivandi Västerstrandsskolan 2,10 2,00
99 Tuva Lill Lindhe Herrhagsskolan    
99 Julia Bersico Skattkärrsskolan    
99 Gry Korp Orebjörk Skattkärrsskolan    
99 Saga Lavinius Herrhagsskolan    
99 Agnes Havimäki Kroppkärrsskolan    
99 Alma ullman Kvarnbergsskolan    
99 Agnes Gustavsson Rudsskolan    
99 Cecilia Lindahl Hultsbergsskolan    
99 Hanna skogström Kvarnbergsskolan    
99 Stella Wilde  Skattkärrsskolan    
Bollkast flickor års 5  
Plac Namn Skola Resultat
1 Madeleine Rehnberg Skåreskolan 43,60
2 Ella Nygren Skåreskolan 27,54
3 Elvira Lidman Vallargärdets skola 27,37
4 Sara Karlsson Rudsskolan 26,44
5 Ronja Persson Herrhagsskolan 25,80
6 Emma Nilsson Stodeneskolan 25,47
7 Hannah Regosa Kroppkärrsskolan 24,92
8 Frida Zetterlund Kroppkärrsskolan 24,83
9 Tilde Äleklint Orrholmsskolan 24,55
10 Sandra Lundqvist Kroppkärrsskolan 23,54
11 Lovisa Eder Vallargärdets skola 23,29
12 Karin Eriksson Hultsbergsskolan 23,11
13 Ellen Johansson  Skattkärrsskolan 21,55
14 Agnes Gustavsson Rudsskolan 21,46
15 Evin Alipour Frödingskolan 21,37
16 Ellie Risfalk Västerstrandsskolan 20,68
17 Alva Stoor Skattkärrsskolan 20,51
18 Najat Haseem Palani Västerstrandsskolan 20,45
19 Evelina Nyrén Orrholmsskolan 20,35
20 Stina Lehn Herrhagsskolan 20,32
21 Bano Lokman Rudsskolan 19,63
22 Emilia Åslund Andersson Orrholmsskolan 19,37
23 Ella Bengtsson Västerstrandsskolan 18,82
24 Clara Dagobert Skattkärrsskolan 18,65
25 Hanna skogström Kvarnbergsskolan 18,26
26 Saga Andersson Skåreskolan 18,06
27 Lovis Lindquist Skattkärrsskolan 17,22
28 Elin Moya Kilman Frödingskolan 17,18
29 Lova Andersson Kroppkärrsskolan 17,11
30 Alva Lund Skåreskolan 16,50
31 Isabella Lundkvist Skattkärrsskolan 16,14
32 Alma ullman Kvarnbergsskolan 15,65
33 Selma Lindgren Hultsbergsskolan 15,49
34 Agnes Thompsson Kroppkärrsskolan 14,50
35 Ghazal Paivandi Västerstrandsskolan 14,07
36 Clara Berner Kroppkärrsskolan 13,69
37 Rokaya Al-Zean Rudsskolan 12,81
38 Gry Korp Orebjörk Skattkärrsskolan 11,29
39 Amanda Sundell Orrholmsskolan 10,93
40 Agnes Rönnquist Västerstrandsskolan 9,02
  Crysly Mallari Rudsskolan x
  Amelia Persson Stodeneskolan DNS
  Tuva Lill Lindhe Herrhagsskolan DNS
  Saga Lavinius Herrhagsskolan DNS
  Agnes Havimäki Kroppkärrsskolan DNS
  Julia Bersico Skattkärrsskolan DNS
Kurirstafett Årskurs 5
1 Stodeneskolan   1.12.30
2 Västerstrandsskolan   1.13.90
3 Skåreskolan   1.14,03
4 Kroppkärr A   1.16,21
5 Kroppkärr BC   1.16,58
6 Hultsberg   1.17,02
7 Fröding   1.21,10
8 Skattkärr B   1.21,13
9 Skattkärr A   1.21,19
10 Vallagärdet   1.23,75