Resultat KM i friidrott årskurs 6
Tingvalla IP
20150922
Pojkar 60m Årskurs 6
1 Harald Brelin Rudsskolan 1 9,92
1 Oliver Ellström Engelska Skolan 2 8,82
1 Fredrik Hane  Stodeneskolan 3 dns
1 Christian Legaspi Lumague Skattkärrsskolan 4 9,40
1 Åke Engelska Skolan 5 9,90
1 Christofer Engelska Skolan 6 10,20
1 Robin Widjeback Hultsbergsskolan 7 9,56
   
2 Pontus Ek Johansson Orrholmsskolan 1 dns
2 Anton Enlund Skåreskolan 2 10,17
2 Julius Urelid Kroppkärrsskolan 3 10,41
2 Hugo Svending Hultsbergsskolan 4 9.81
2 Daniel Sjöberg Skåreskolan 5 10,26
2 Emil Carlsson Skattkärrsskolan 6 11,30
2 Ludvig Sten Kroppkärrsskolan 7 9,63
   
3 Ludvig Nylén Frödingskolan 1 9,65
3 Jonatan Engelska Skolan 2 9,64
3 Görkem Saygim Frödingskolan 3 10,42
3 Albnor Boshnjak Rudsskolan 4 9,34
3 Jacob Friberg Hultsbergsskolan 5 9,64
3 Anton Höglund Stodeneskolan 6 9,61
3 Axel Aurbakken Skåreskolan 7 10,14
   
4 Erik Skarås Orrholmsskolan 1 10,75
4 Teodor Sewelen Hultsbergsskolan 2 9,40
4 Victor Ström Danielsson Kroppkärrsskolan 3 9,60
4 Leo Suskic Kvarnbergsskolan 4 9,87
4 Carl Engelska Skolan 5 12,99
4 Emma Björkman Rudsskolan 6 dns
4 Axel Hahne  Stodeneskolan 7 9,77
         
5 Joel Axelsson Västerstrandsskolan 1 9,65
5 Filip Västerstrandsskolan 2 10,77
5 Jacob Seffel Västerstrandsskolan 3 dns
5 Hambarcum Davtyan Rudsskolan 4 dns
5 Zakarie Anwar Frödingskolan 5 10,61
5 Felix Hedman Norrstrandsskolan 6 9,20
5 Linus Hellström Skåreskolan 7 9,71
   
6 Emil Augustsson Rudsskolan 1 10,24
6 Herrman Nilsson västerstrandsskolan 2 9,94
6 Wilhelm Sjöberg Kroppkärrsskolan 3 9,48
6 Hubert Janik Engelska Skolan 4 dns
6 Frits Engelska Skolan 5 9,76
6 Enes Ghafour Wahab Kroppkärrsskolan 6 9,62
6 Isak Ahlquist Väse skola 7 10,34
   
7 William Weeks Rudsskolan 1 10,20
7 Erik Sjölin Swahn Orrholmsskolan 2 11,98
7 Victor Holmén  Stodeneskolan 3 10,02
7 Karl Söderström Västerstrandsskolan 4 9,68
7 William Lyrstrand Hultsbergsskolan 5 9,85
7 Victor Hellsten Skattkärrsskolan 6 10,33
7 Loke samuelsson Kvarnbergsskolan 7 9,98
   
8 Fahmi Engelska Skolan 1 dns
8 Kenan cehajlic Kvarnbergsskolan 2 9,00
8 Adrian Engelska Skolan 3 10,18
8 Simon Månskog Väse skola 4 9,23
8 Anton Berglund Stodeneskolan 5 10,24
8 Mohamad Amro Engelska Skolan 6 9,99
8 Erik Jordell Stodeneskolan 7 9,65
         
9 Simon Peteri Orrholmsskolan 1 9,94
9 Filip Enebacker Orrholmsskolan 2 10,02
9 Abduhalik Abdulmelik Frödingskolan 3 11,13
9 Jacob Lindqvist Rudsskolan 4 10,66
9 Hassan afra  Kvarnbergsskolan 5 10,42
9 Liam Vidman Herrhagsskolan 6 9,85
9 Malcom Munte Herrhagsskolan 7 10,68
Resultat kval
pojkar 60 m års 6  
Oliver Ellström Engelska Skolan 8,82 Q  
Kenan cehajlic Kvarnbergsskolan 9,00 Q  
Felix Hedman Norrstrandsskolan 9,20 Q  
Simon Månskog Väse skola 9,23 Q  
Albnor Boshnjak Rudsskolan 9,34 Q  
Christian Legaspi Lumague Skattkärrsskolan 9,40 Q  
Teodor Sewelen Hultsbergsskolan 9,40 Q  
Wilhelm Sjöberg Kroppkärrsskolan 9,48 Q  
Robin Widjeback Hultsbergsskolan 9,56 Q  
Victor Ström Danielsson Kroppkärrsskolan 9,60 Q  
Anton Höglund Stodeneskolan 9,61 Q  
Enes Ghafour Wahab Kroppkärrsskolan 9,62 Q  
Ludvig Sten Kroppkärrsskolan 9,63 Q  
Jonatan Engelska Skolan 9,64 (9,636) Q  
         
Jacob Friberg Hultsbergsskolan 9,64 (9,638) 15
Ludvig Nylén Frödingskolan 9,65 16
Joel Axelsson Västerstrandsskolan 9,65 17
Erik Jordell Stodeneskolan 9,65 18
Karl Söderström Västerstrandsskolan 9,68 19
Linus Hellström Skåreskolan 9,71 20
Frits Engelska Skolan 9,76 21
Axel Hahne  Stodeneskolan 9,77 22
Hugo Svending Hultsbergsskolan 9,81 23
William Lyrstrand Hultsbergsskolan 9,85 24
Liam Vidman Herrhagsskolan 9,85 25
Leo Suskic Kvarnbergsskolan 9,87 26
Åke Engelska Skolan 9,90 27
Harald Brelin Rudsskolan 9,92 28
Herrman Nilsson västerstrandsskolan 9,94 29
Simon Peteri Orrholmsskolan 9,94 30
Loke samuelsson Kvarnbergsskolan 9,98 31
Mohamad Amro Engelska Skolan 9,99 32
Victor Holmén  Stodeneskolan 10,02 33
Filip Enebacker Orrholmsskolan 10,02 34
Axel Aurbakken Skåreskolan 10,14 35
Anton Enlund Skåreskolan 10,17 36
Adrian Engelska Skolan 10,18 37
Christofer Engelska Skolan 10,20 38
William Weeks Rudsskolan 10,20 39
Emil Augustsson Rudsskolan 10,24 40
Anton Berglund Stodeneskolan 10,24 41
Daniel Sjöberg Skåreskolan 10,26 42
Victor Hellsten Skattkärrsskolan 10,33 43
Isak Ahlquist Väse skola 10,34 44
Julius Urelid Kroppkärrsskolan 10,41 45
Görkem Saygim Frödingskolan 10,42 46
Hassan afra  Kvarnbergsskolan 10,42 47
Zakarie Anwar Frödingskolan 10,61 48
Jacob Lindqvist Rudsskolan 10,66 49
Malcom Munte Herrhagsskolan 10,68 50
Erik Skarås Orrholmsskolan 10,75 51
Filip Västerstrandsskolan 10,77 52
Abduhalik Abdulmelik Frödingskolan 11,13 53
Emil Carlsson Skattkärrsskolan 11,30 54
Erik Sjölin Swahn Orrholmsskolan 11,98 55
Carl Engelska Skolan 12,99 56
Fredrik Hane  Stodeneskolan dns 57
Pontus Ek Johansson Orrholmsskolan dns 58
Emma Björkman Rudsskolan dns 59
Jacob Seffel Västerstrandsskolan dns 60
Hambarcum Davtyan Rudsskolan dns 61
Hubert Janik Engelska Skolan dns 62
Fahmi Engelska Skolan dns 63
Semifinaler
pojkar 60 m års 6
1 Anton Höglund Stodeneskolan 9,49 8
1 Teodor Sewelen Hultsbergsskolan 9,46 Q
1 Felix Hedman Norrstrandsskolan 9,17 Q
1 Oliver Ellström Engelska Skolan 8,74 Q
1 Albnor Boshnjak Rudsskolan 9,33 Q
1 Robin Widjeback Hultsbergsskolan 9,78 11
1 Ludvig Sten Kroppkärrsskolan 9,38 Q
         
2 Enes Ghafour Wahab Kroppkärrsskolan 9,9 12
2 Wilhelm Sjöberg Kroppkärrsskolan 9,66 9
2 Simon Månskog Väse skola 9,42 Q
2 Kenan Cehajlic Kvarnbergsskolan 9,31 Q
2 Christian Legaspi Lumague Skattkärrsskolan 9,68 10
2 Victor Ström Danielsson Kroppkärrsskolan 9,96 13
2 Jonatan Engelska Skolan 10,17 14
Final pojkar 60m    
års 6    
Oliver Ellström Engelska Skolan 8,71 1
Felix Hedman Norrstrandsskolan 8,93 2
Kenan cehajlic Kvarnbergsskolan 9,05 3
Albnor Boshnjak Rudsskolan 9,23 4
Simon Månskog Väse skola 9,25 5
Ludvig Sten Kroppkärrsskolan 9,25 6
Teodor Sewelen Hultsbergsskolan 9,31 7
800m pojkar Årskurs 6
1 Albin Bolinder Hultsbergsskolan 4 2:39.75
2 Hugo Svending Hultsbergsskolan 5 2:47.64
3 Axel Aurbakken Skåreskolan 2 2:48.64
4 Leo Suskic Kvarnbergsskolan 2 2:49.00
5 Harald Brelin Rudsskolan 5 2:50.53
6 Johan Andersson Skåreskolan 2 2:51.65
7 Liam Vidman Herrhagsskolan 4 2:52.73
8 Fredrik Hane  Stodeneskolan 3 2:53.35
9 Mohamad Amro Engelska Skolan 2 2:54.73
10 Abdirahman Ibrahim Frödingskolan 3 2:55.59
11 Filip Enebacker Orrholmsskolan 1 2:55.96
12 Carl Jaldell Rudsskolan 3 2:56.46
13 Abdull Abdulmelk Frödingskolan 3 2:56.59
14 Jacob Gustafsson  Skåreskolan 1 2:56.71
15 Christian Legaspi Lumague Skattkärrsskolan 4 3.09.07
16 Benjamin lövgren Kvarnbergsskolan 5 3:00.66
17 Åke Engelska Skolan 4 3:02.02
18 Isak Ahlquist Väse skola 5 3:03.12
19 Emil Augustsson Rudsskolan 3 3:04.10
20 Liam Wickström Rudsskolan 3 3:04.82
21 Måns Olsen Kroppkärrsskolan 5 3:10.15
22 Josef K Skåreskolan 1 3:11.13
23 Adrian Engelska Skolan 2 3:16.26
24 Görgen S Frödingskolan 2 3:17.65
25 Victor Hellsten Skattkärrsskolan 5 3:22.53
26 Emil Carlsson Skattkärrsskolan 1 3:31.78
27 Erik Skarås Orrholmsskolan 1 3:41.67
28 Carl Engelska Skolan 1 4:21.33
  Oliver Ellström Engelska Skolan 3 dnf
  Edi Hazbic Västerstrandsskolan 4 dnf
  Joel Axelsson Västerstrandsskolan 1 dns
  Jacob Seffel Västerstrandsskolan 1 dns
  Theodor Lindqvist  Engelska Skolan 1 dns
  Ludvig Elander Andersson Engelska Skolan 1 dns
  Erik Bäcklin Rudsskolan 1 dns
  Pontus Ek Johansson Orrholmsskolan 2 dns
  Robin Widjeback Hultsbergsskolan 2 dns
  Daniel Ali Butt Engelska Skolan 2 dns
  Simon Peteri Orrholmsskolan 2 dns
  Oliver Kihlman Skattkärrsskolan 3 dns
  Teodor Sewelen Hultsbergsskolan 3 dns
  Wilhelm Sjöberg Kroppkärrsskolan 3 dns
  Fahmi Engelska Skolan 4 dns
  Victor Holmén  Stodeneskolan 4 dns
  Emil Kraft Kroppkärrsskolan 4 dns
  Daniel Sjöberg Skåreskolan 4 dns
  Ludvig Sten Kroppkärrsskolan 4 dns
  Hassan afra  Kvarnbergsskolan 5 dns
  Erik Sjölin Swahn Orrholmsskolan 5 dns
  Anton Enlund Skåreskolan 5 dns
Höjd pojkar års 6    
Plac Namn Skola Resultat
1 Felix Hedman Norrstrandsskolan 134
1 Jacob Friberg Hultsbergsskolan 134
3 Harald Brelin Rudsskolan 125
3 David Svensson Västerstrandsskolan 125
5 Joel Axelsson Västerstrandsskolan 120
5 Karl Söderström Västerstrandsskolan 120
5 Isak Ahlquist Väse skola 120
10 Victor Ström Danielsson Kroppkärrsskolan 115
10 Teodor Sewelen Hultsbergsskolan 115
10 Filip Näslund Rudsskolan 115
10 Frits Moström Engelska Skolan 115
10 Ludvig Nylén Frödingskolan 115
10 Hugo Svending Hultsbergskolan 115
16 William Thunell  Rudsskolan 110
16 Rasmus Eriksson Rudsskolan 110
16 Liam Wickström Rudsskolan 110
16 Erik Sjölin Swahn Orrholmsskolan 110
16 Linus Hellström Skåreskolan 110
16 Liam Vidman Herrhagsskolan 110
16 Herman Nilsson Västerstrandsskolan 110
23 Anton Berglund Stodeneskolan 105
23 Jacob Lindqvist Rudsskolan 105
23 Daniel Sjöberg Skåreskolan 105
23 Victor Holmén  Stodeneskolan 105
23 Görkem Sajgin Frödingskolan 105
23 Malcom Munthe Herrhagsskolan 105
23 Hassan Afrah Kvarnbergsskolan 105
  Oliver Ellström Engelska Skolan DNS
  Albin Rundqvist  Götetorps skola DNS
  Karl Vangstad Engelska Skolan DNS
  Filip Enebacker Orrholmsskolan DNS
  Jacob Seffel Västerstrandsskolan DNS
  Erik Skarås Orrholmsskolan DNS
  Pontus Ek Johansson Orrholmsskolan DNS
  Simon Peteri Orrholmsskolan DNS
  Simon Månskog Väse skola DNS
  Albnor Boshnjak Rudsskolan DNS
  Love Rundberget Engelska Skolan DNS
  Mohammed Anvo Engelska Skolan DNS
  Carl Glavå Engelska Skolan DNS
  Adrian Kjellen Engelska Skolan DNS
Längd pojkar års 6        
Namn Skola hopp 1 hopp 2 Resultat
1 Oliver Ellström Engelska Skolan 4,20 4,42 4,42
2 Felix Hedman Norrstrandsskolan 4,17 4,18 4,18
3 Frits Moström Engelska Skolan 3,93 4,05 4,05
4 Emil Augustin Rudsskolan 4,00 3,58 4,00
5 Ludvig Nylén   3,91 3,71 3,91
6 Wilhelm Sjöberg Kroppkärrsskolan 3,90 3,84 3,90
7 Jon Dubova Rudsskolan 3,87 3,75 3,87
8 Viktor Ström   3,79 3,85 3,85
9 Oliver Kihlman Skattkärrsskolan 3,84 3,34 3,84
10 Simon Månskog Väse skola 2,84 3,84 3,84
11 Hugo Svending Hultsbergsskolan X 3,75 3,75
12 Axel Forsman Stodeneskolan 3,68 X 3,68
13 Lukas Ellström Väse skola 3,55 3,68 3,68
14 Anton Höglund Stodeneskolan 3,60 3,36 3,60
15 William Weeks Rudsskolan 3,28 3,56 3,56
16 Julius Urelid Kroppkärrsskolan 3,55 3,40 3,55
17 Loke samuelsson Kvarnbergsskolan 3,31 3,51 3,51
18 Gabriel Finnson Skåreskolan 3,45 3,50 3,50
19 Teodor Sewelen Hultsbergsskolan 3,33 3,48 3,48
20 Karl Söderström Västerstrandsskolan 3,42 3,47 3,47
21 Fredrik Hane  Stodeneskolan 3,46 3,43 3,46
22 Eric Jordell Stodeneskolan 3,44 3,21 3,44
23 Liam Widman   3,41 3,44 3,44
24 Hassan afra  Kvarnbergsskolan 3,42 3,20 3,42
25 Anton Enlund Skåreskolan 3,39 3,35 3,39
26 Simon Peteri Orrholmsskolan 3,18 3,39 3,39
27 Victor Holmén  Stodeneskolan 3,32 3,39 3,39
28 Anton Berglund Stodeneskolan 3,21 3,36 3,36
29 Johan Andersson Skåreskolan 3,09 3,34 3,34
30 Axel Hahne  Stodeneskolan 3,10 3,27 3,27
31 Erik Skarås Orrholmsskolan 3,14 3,27 3,27
32 Isak Ahlquist Väse skola 3,27 3,02 3,27
33 Theodor Ruud Tietze Norrstrandsskolan 3,23 3,25 3,25
34 Filip Hedin   3,23 3,24 3,24
35 Axel Aurbakken Skåreskolan 3,22 3,17 3,22
36 Herman Nilsson Västerstrandsskolan 3,14 3,19 3,19
37 Emil Augustsson   3,10 3,18 3,18
38 Mohamad Amro Engelska Skolan 3,04 3,16 3,16
39 Filip Enebacker Orrholmsskolan 3,05 3,13 3,13
40 Filip Grehn Skattkärrsskolan 3,09 X 3,09
41 Noah Bared Engelska Skolan 3,09 X 3,09
42 Per Melin Stodeneskolan 2,83 3,08 3,08
43 Måns Olsen Kroppkärrsskolan 3,05 3,03 3,05
44 Hannes Olsen   3,02 X 3,02
45 Jacob Lindqvist Rudsskolan 2,95 2,49 2,95
46 Victor Hellsten Skattkärrsskolan 2,74 2,95 2,95
47 Jakob Björklund Skattkärrsskolan 2,94 2,57 2,94
48 Melker  Berthelsson Kvarnbergsskolan 2,84 2,53 2,84
49 Malcolm Munter   2,80 2,60 2,80
50 Vincent Hobbins Kvarnbergsskolan 2,78 2,48 2,78
51 Görken Saygin   2,73 2,64 2,73
52 Erik Sjölin Swahn Orrholmsskolan 2,14 2,02 2,14
Love Rundberget Engelska Skolan     DNS
Manne segerström Kvarnbergsskolan     DNS
Pontus Ek Johansson Orrholmsskolan     DNS
Theodor Lindqvist  Engelska Skolan     DNS
Daniel Ali Butt Engelska Skolan     DNS
Emil Kraft Kroppkärrsskolan     DNS
Enes Ghafour Wahab Kroppkärrsskolan     DNS
Hubert Janik Engelska Skolan     DNS
Rasmus Eriksson Rudsskolan     DNS
Viktor Sahlbäck Kroppkärrsskolan     DNS
Kula pojkar års 6    
Namn Skola Resultat
1 Simon Månskog Väse skola 8.89
2 Anton Engelska Skolan 8.61
3 Lukas Ellström Väse skola 8.01
4 William Lyrstrand Hultsbergsskolan 7.71
5 Josef Kadhem Skåreskolan 7.53
6 Axel Forsman Stodeneskolan 7.53
7 Per Melin Stodeneskolan 7.14
8 Leo Suskic Kvarnbergsskolan 6.98
9 Gabriel Finnson Skåreskolan 6.96
10 Theodor Ruud Tietze Norrstrandsskolan 6.95
11 Vilhelm Sjöberg Kroppkärrsskolan 6.90
12 Maloom Herrhagsskolan 6.85
13 Karl Vagnska Engelska Skolan 6.70
14 Bastian Söderberg Rudsskolan 6.67
15 Theodor Torstensson Skåreskolan 6.67
16 Lucas Liljestrand Skåreskolan 6.61
17 Hannes Olsen Frödingskolan 6.57
18 Heman Nilsson Västerstrandskolan 6.52
19 Leon Svensson Rudsskolan 6.28
20 Manne segerström Kvarnbergsskolan 5.80
21 Axel Hahne  Stodeneskolan 5.53
22 Victor Ström Danielsson Kroppkärrsskolan 5.50
23 Benjamin lövgren Kvarnbergsskolan 5.43
24 Robin Olsson Rudsskolan 5.35
25 Melker  Berthelsson Kvarnbergsskolan 5.06
26 Vincent Hobbins Kvarnbergsskolan 4.93
27 Liam Vidman Herrhagsskolan 4.82
28 Gärkem Frödingskolan 4.60
29 Lake Samuelsson Kvarnbergsskolan 4.59
30 Noah Bared Engelska Skolan 4.50
31 Kenan cehajlic Kvarnbergsskolan 4.34
Oliver Ellström Engelska Skolan -
Erik Sjölin Swahn Orrholmsskolan -
Gabriel Ståhl Hultsbergsskolan -
Erik Skarås Orrholmsskolan -
Filip Enebacker Orrholmsskolan -
Pontus Ek Johansson Orrholmsskolan -
Ludvig Andersson Elander Engelska Skolan -
william Thunström Rudsskolan -
Simon Peteri Orrholmsskolan -
Theodor Lindqvist  Engelska Skolan -
Victor Holmén  Stodeneskolan -
Eric Jordell Stodeneskolan -
Bollkast pojkar års 6    
Namn Skola Resultat
1 Wilhelm Sjöberg Kroppkärrsskolan 37,61
2 Emil Rudsskolan 36,60
3 Gabriel Finnson Skåreskolan 34,08
4 Emil Rudsskolan 33,00
5 Joel Axelsson Västerstrandsskolan 32,14
6 Albnor Boshnak Rudsskolan 32,12
7 Joel Petterson Rudsskolan 32,04
8 Albin Bolinder Hultsbergsskolan 31,48
9 Benjamin lövgren Kvarnbergsskolan 31,25
10 Lukas Ellström Väse skola 30,97
11 Abdirahman Ibrahim Frödingskolan 29,90
12 Axel Forsman Stodeneskolan 29,78
13 Ludvig Elander Andersson Engelska Skolan 29,75
14 Herman Nilsson Västerstrandsskolan 28,42
15 Theodor Torstensson Skåreskolan 27,99
16 Victor Ström Danielsson Kroppkärrsskolan 27,95
17 Melker  Berthelsson Kvarnbergsskolan 27,39
18 Rasmus Eriksson Rudsskolan 26,80
19 Victor Holmén  Stodeneskolan 26,75
20 Manne segerström Kvarnbergsskolan 26,48
21 Simon Hansson-Böe Skåreskolan 26,37
22 Eric Lundgren Västerstrandsskolan 25,02
23 Victor Hellsten Skattkärrsskolan 23,36
24 William Lyrstrand Hultsbergsskolan 23,20
25 Theodor Ruud Tietze Norrstrandsskolan 22,71
26 Per Melin Stodeneskolan 22,47
27 Josef Skåreskolan 21,66
28 Eric Jordell Stodeneskolan 20,95
29 Edi Hazbic Västerstrandsskolan 20,26
Daniel Ali Butt Engelska Skolan DNS
Filip Enebacker Orrholmsskolan DNS
Christian Legaspi Lumague Skattkärrsskolan DNS
Hubert Janik Engelska Skolan DNS
Anton Höglund Stodeneskolan DNS
Vincent Hobbins Kvarnbergsskolan DNS
Fredrik Hane  Stodeneskolan DNS
Axel Hahne  Stodeneskolan DNS
Noah Bared Engelska Skolan DNS
Erik Skarås Orrholmsskolan DNS
Kenan cehajlic Kvarnbergsskolan DNS
Erik Sjölin Swahn Orrholmsskolan DNS
Theodor Lindqvist  Engelska Skolan DNS
Gabriel Ståhl Hultsbergsskolan DNS
Love Rundberget Engelska Skolan DNS
Oliver Ellström Engelska Skolan DNS
Karl Vangstad Engelska Skolan DNS
Felix Hedman Norrstrandsskolan DNS
Simon Peteri Orrholmsskolan DNS
Loke samuelsson Kvarnbergsskolan DNS
Pontus Ek Johansson Orrholmsskolan DNS
Anton Berglund Stodeneskolan DNS
Wasim Rudsskolan x
Flickor 60m Årskurs 6
1 Frida Hedin Kroppkärrsskolan 1 9,50
1 Saga Trulsson Kroppkärrsskolan 2 9,98
1 Thea Falla Gidlund Engelska Skolan 3 9,99
1 Engla Calais Skattkärrsskolan 4 11,42
1 Agnes Andersson Väse skola 5 dns
1 Lina Vidlund Hultsbergsskolan 6 9,89
1 Linnea Boström Hultsbergsskolan 7 9,99
   
2 Ella Hedström Frödingskolan 1 9,8
2 Elin Herman Orrholmsskolan 2 9,87
2 Lana Palanijafi Frödingskolan 3 10,08
2 Hanna Rohm Stodeneskolan 4 dns
2 Sofia Falcon Västerstrandsskolan 5 9,37
2 Emily Moya Kilman Frödingskolan 6 9,56
2 Emilia Alsterdal Kroppkärrsskolan 7 9,88
   
3 Amanda skoglund Kvarnbergsskolan 1 9,48
3 Isabelle Rydahl Norrstrandsskolan 2 9,92
3 Amanda Wennersten Orrholmsskolan 3 12,18
3 Anna-Clara Bengtsson Stellatus 4 10,74
3 Alma Kindberg Stodeneskolan 5 9,90
3 Klara Gustavsson Hultsbergsskolan 6 10,27
3 Lovisa Fredriksson Västerstrandsskolan 7 9,39
   
4 Hanna Ljungberg Kroppkärrsskolan 1 9,71
4 Felicia Sohl Stodeneskolan 2 9,28
4 Shaymaa Jasim Orrholmsskolan 3 10,81
4 Klara Harnesk Skåreskolan 4 10,05
4 Klara Nordström Orrholmsskolan 5 10,93
4 Alma Norén Skåreskolan 6 9,19
4 Liv Gyllenborg Lindau Hultsbergsskolan 7 10,32
         
5 Mirella Skistad Skattkärrsskolan 1 10,84
5 Anna Tegnhed Engelska Skolan 2 10,06
5 Miranda Hellberg Skattkärrsskolan 3 12,09
5 Alice Johnsträd Västerstrandsskolan 4 10,37
5 Klara Jakobssen Rudsskolan 5 9,62
5 Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 6 9,23
5 Agnes Mörtsell Stellatus 7 10,14
   
6 Fanni Reis Stellatus 1 10,12
6 Elin Petersen  Kvarnbergsskolan 2 9,52
6 Carolina Andersson Kroppkärrsskolan 3 9,40
6 Sonia Malak Kemmar Frödingskolan 4 10,69
6 Lisa Engelska Skolan 5 dns
6 Ellen Hedeås Kroppkärrsskolan 6 10,46
6 Elina Andersson Kroppkärrsskolan 7 9,12
   
7 Tindra Bergwall Västerstrandsskolan 1 10,09
7 Maria Grengård Skåreskolan 2 9,93
7 Ellen Aurell Hultsbergsskolan 3 10,02
7 Gizem Saygim Frödingskolan 4 10,79
7 Hanna Karlsson Rudsskolan 5 9,24
7 Moa Johansson Skattkärrsskolan 6 dns
7 Tindra Bergwall Västerstrandsskolan 7 dns
   
8 Johanna Söderqvist Stodeneskolan 1 9,74
8 Bella Rudsskolan 2 10,06
8 Yasemin Sarioglu Engelska Skolan 3 dns
8 Rebecka Solbacken Rudsskolan 4 11,25
8 Elin Hedin Kroppkärrsskolan 5 9,07
8 Alice Rundh Västerstrandsskolan 6 10,03
8 Clara Karlsén Kroppkärrsskolan 7 10,80
9 Smilla Heinrich Engelska Skolan 1 dns
9 Nora Söderqvist Skåreskolan 2 9,78
9 Nathalie Nyman Granbom Kroppkärrsskolan 3 10,38
9 Emmie Brannefalk Engelska Skolan 4 10,40
9 Emma wähling Kvarnbergsskolan 5 10,47
9 Filippa Lundgren W Herrhagsskolan 6 10,50
9 Indra Nolberg Herrhagsskolan 7 10,38
10 Tindra Rosenlind Herrhagsskolan 1 10,39
10 Isabella Mia Edvardsson Stodeneskolan 2 9,56
10 Wilma Roos Engelsk askolan 3 10,17
10 Emma Björkman Rudskolan 4 10,79
10 Agnes Andersson Väse Skola 5 10,91
10     6 dns
10     7 dns
Resultat kval
flickor 60 m års 6    
Elin Hedin Kroppkärrsskolan 9,07 Q    
Elina Andersson Kroppkärrsskolan 9,12 Q    
Alma Norén Skåreskolan 9,19 Q    
Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 9,23 Q    
Hanna Karlsson Rudsskolan 9,24 Q    
Felicia Sohl Stodeneskolan 9,28 Q    
Sofia Falcon Västerstrandsskolan 9,37 Q    
Lovisa Fredriksson Västerstrandsskolan 9,39 Q    
Carolina Andersson Kroppkärrsskolan 9,40 Q    
Amanda skoglund Kvarnbergsskolan 9,48 Q    
Frida Hedin Kroppkärrsskolan 9,50 Q    
Elin Petersen  Kvarnbergsskolan 9,52 Q    
Emily Moya Kilman Frödingskolan 9,56 Q    
Isabella Mia Edvardsson Stodeneskolan 9,56 Q    
Klara Jakobssen Rudsskolan 9,62 Q    
       
Hanna Ljungberg Kroppkärrsskolan 9,71 15
Johanna Söderqvist Stodeneskolan 9,74 16
Nora Söderqvist Skåreskolan 9,78 17
Ella Hedström Frödingskolan 9,80 18
Elin Herman Orrholmsskolan 9,87 19
Emilia Alsterdal Kroppkärrsskolan 9,88 20
Lina Vidlund Hultsbergsskolan 9,89 21
Alma Kindberg Stodeneskolan 9,90 22
Isabelle Rydahl Norrstrandsskolan 9,92 23
Maria Grengård Skåreskolan 9,93 24
Saga Trulsson Kroppkärrsskolan 9,98 25
Thea Falla Gidlund Engelska Skolan 9,99 26
Linnea Boström Hultsbergsskolan 9,99 27
Ellen Aurell Hultsbergsskolan 10,02 28
Alice Rundh Västerstrandsskolan 10,03 29
Klara Harnesk Skåreskolan 10,05 30
Anna Tegnhed Engelska Skolan 10,06 31
Bella Rudsskolan 10,06 32
Lana Palanijafi Frödingskolan 10,08 33
Tindra Bergwall Västerstrandsskolan 10,09 34
Fanni Reis Stellatus 10,12 35
Agnes Mörtsell Stellatus 10,14 36
Wilma Roos Engelsk askolan 10,17 37
Klara Gustavsson Hultsbergsskolan 10,27 38
Liv Gyllenborg Lindau Hultsbergsskolan 10,32 39
Alice Johnsträd Västerstrandsskolan 10,37 40
Nathalie Nyman Granbom Kroppkärrsskolan 10,38 41
Indra Nolberg Herrhagsskolan 10,38 42
Tindra Rosenlind Herrhagsskolan 10,39 43
Emmie Brannefalk Engelska Skolan 10,40 44
Ellen Hedeås Kroppkärrsskolan 10,46 45
Emma wähling Kvarnbergsskolan 10,47 46
Filippa Lundgren W Herrhagsskolan 10,50 47
Sonia Malak Kemmar Frödingskolan 10,69 48
Anna-Clara Bengtsson Stellatus 10,74 49
Gizem Saygim Frödingskolan 10,79 50
Emma Björkman Rudskolan 10,79 51
Clara Karlsén Kroppkärrsskolan 10,80 52
Shaymaa Jasim Orrholmsskolan 10,81 53
Mirella Skistad Skattkärrsskolan 10,84 54
Agnes Andersson Väse Skola 10,91 55
Klara Nordström Orrholmsskolan 10,93 56
Rebecka Solbacken Rudsskolan 11,25 57
Engla Calais Skattkärrsskolan 11,42 58
Miranda Hellberg Skattkärrsskolan 12,09 59
Amanda Wennersten Orrholmsskolan 12,18 60
Agnes Andersson Väse skola dns 61
Hanna Rohm Stodeneskolan dns 62
Lisa Engelska Skolan dns 63
Moa Johansson Skattkärrsskolan dns 64
Tindra Bergwall Västerstrandsskolan dns 65
Yasemin Sarioglu Engelska Skolan dns 66
Smilla Heinrich Engelska Skolan dns 67
Semifinaler
flickor 60 m års 6
1 Frida Hedin Kroppkärrsskolan 9,64 11
1 Sofia Falcon Västerstrandsskolan 9,55 10
1 Alma Norén Skåreskolan 9,18 Q
1 Elin Hedin Kroppkärrsskolan 8,99 Q
1 Hanna Karlsson Rudsskolan 9,18 Q
1 Carolina Andersson Kroppkärrsskolan 9,22 Q
1 Emily Moya Kilman Frödingskolan 9,67 12
       
2 Elin Petersen  Kvarnbergsskolan 9,95
2 Lovisa Fredriksson Västerstrandsskolan 9,16 Q
2 Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 9,21 Q
2 Elina Andersson Kroppkärrsskolan 9,06 Q
2 Felicia Sohl Stodeneskolan 9,27 8
2 Amanda skoglund Kvarnbergsskolan 9,52 9
2 Isabella Mia Edvardsson Stodeneskolan 9,83 13
2 Klara Jakobssen Rudsskolan dns
  Final    
flickor 60 m års 6
Elin Hedin Kroppkärrsskolan 8,87 1
Alma Norén Skåreskolan 8,94 2
Elina Andersson Kroppkärrsskolan 9,11 3
Lovisa Fredriksson Västerstrandsskolan 9,25 4
Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 9,27 5
Hanna Karlsson Rudsskolan 9,40 6
Carolina Andersson Kroppkärrsskolan 9,45 7
800 m flickor Årskurs 6
1 Frida Hedin Kroppkärrsskolan 3 2:50.77
2 Elin Petersen  Kvarnbergsskolan 3 2:52.91
3 Rebecca Engelska Skolan 2 2:54.91
4 Hanna Ljungberg Kroppkärrsskolan 2 2:54.93
5 Julia Valentin Stodeneskolan 2 2:57.80
6 Hanna Karlsson Rudsskolan 3 2:59.39
7 Filippa Lundgren Herrhagsskolan 2 2:59.80
8 Hanna Florqvist Skåreskolan 3 3:04.64
9 Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 4 3:04.97
10 Ellen Hedeås Kroppkärrsskolan 4 3:10.33
11 Natalie Blomqvist-Olsson Skåreskolan 1 3:10.54
12 Linnea Boström Hultsbergsskolan 2 3:11.86
13 Lisa Grenegård  Rudsskolan 3 3:13.91
14 Lana Palanijafi Frödingskolan 2 3:14.97
15 Tilde Ferner Skåreskolan 1 3:16.17
16 Agnes Andersson Väse skola 1 3:17.75
17 Gizem Saygim Frödingskolan 2 3:19.61
18 Amanda skoglund Kvarnbergsskolan 1 3:20.93
19 Mirella Skistad Skattkärrsskolan 1 3:21.43
20 Alva Nilsson Västerstrandsskolan 4 3:28.15
21 Marielle Elvborn Stellatus 3 3:30.30
22 Sonja Kener Frödingskolan 2 3:32.59
23 Emilia Alsterdal Kroppkärrsskolan 4 3:33.02
24 Ella Hedström Frödingskolan 3 3:38.86
25 Emma wähling Kvarnbergsskolan 4 3:43.04
26 Thea Falla Gidlund Engelska Skolan 4 3:43.04
27 Emelie Moya Kilman Frödingskolan 3 3:46.55
  Isabelle Rydahl Norrstrandsskolan 1 dns
  Anna-Clara Bengtsson Stellatus 1 dns
  Johanna Söderqvist Stodeneskolan 1 dns
  Amanda Wennersten Orrholmsskolan 1 dns
  Malin Engelska Skolan 1 dns
  Agnes Mörtsell Stellatus 2 dns
  Elin Herman Orrholmsskolan 2 dns
  Shaymaa Jasim Orrholmsskolan 2 dns
  Smilla Heinrich Engelska Skolan 3 dns
  Klara Nordström Orrholmsskolan 3 dns
  Engla Engelska Skolan 4 dns
  Elin Hedin Kroppkärrsskolan 4 dns
  Moa Johansson Skattkärrsskolan 4 dns
Höjd flickor års 6 Resultat
Plac Namn Skola Res.
1 Elina Andersson Kroppkärrsskolan 133
2 Alma Kindberg Stodeneskolan 130
2 Elin Herman Orrholmsskolan 130
4 Sofia Falcon Västerstrandsskolan 125
4 Hanna Karlsson Rudsskolan 125
4 Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 125
4 Linnea Boström Hultsbergsskolan 125
4 Klara Jacobsson Rudsskolan 125
9 Sara Ako Ali Frödingskolan 120
9 Klara Harnesk Skåreskolan 120
9 Ellen Hedeås Kroppkärrsskolan 120
9 Emma Österblom Frödingskolan 120
13 Johanna Söderqvist Stodeneskolan 115
13 Frida Hedin Kroppkärrsskolan 115
13 Åsa Lind Skåreskolan 115
13 Lina Vidlund Hultsbergsskolan 115
13 Elin Petersen  Kvarnbergsskolan 115
13 Ida Östlund Rudsskolan 115
13 Ebba Adolfson Rudsskolan 115
13 Alva Nilsson Västerstrandsskolan 115
21 Tilde Ferner Skåreskolan 110
21 Clara Karlsén Kroppkärrsskolan 110
23 Agnes Andersson Väse skola 105
23 Anna-Clara Bengtsson Stellatus 105
23 Alice Andersson Stodeneskolan 105
23 Fanni Reis Stellatus 105
23 Indra Norberg Herrhagsskolan 105
28 Agnes Mörtsell Stellatus 100
28 Marajam Baker Rudsskolan 100
  Miranda Hellberg Skattkärrsskolan  
  Linnea Johansson Rudsskolan  
  Amanda Wennersten Orrholmsskolan  
  Engla Calais Skattkärrsskolan  
  Klara Nordström Orrholmsskolan  
  Shaymaa Jasim Orrholmsskolan  
Längd flickor års 6        
Plac Namn Skola hopp 1 hopp 2 Resultat
1 Hanna Karlsson Rudsskolan 4,27 4,30 4,30
2 Elina Andersson Kroppkärrsskolan 4,13 3,95 4,13
3 Camilla Sjöberg   3,48 4,08 4,08
4 Elin Petersen   4,00 4,06 4,06
5 Felicia Sohl Stodeneskolan 3,70 4,00 4,00
6 Amanda skoglund Kvarnbergsskolan 3,64 3,83 3,83
7 Linnea Johansson Rudsskolan 3,80 3,56 3,80
8 Elin Herman Orrholmsskolan 3,73 3,60 3,73
9 Sofia Carlsson Kroppkärrsskolan x 3,64 3,64
10 Lovisa Fredriksson   3,62 3,64 3,64
11 Maria Grengård Skåreskolan 3,56 3,60 3,60
12 Lina Vidlund Hultsbergsskolan x 3,50 3,50
13 Frida Hedin Kroppkärrsskolan 3,50 3,44 3,50
14 Sofia Falcon Västerstrandsskolan 3,47 3,40 3,47
15 Agnes Murtsell   3,40 3,30 3,40
16 Isabella-Mia Edvardsson Stodeneskolan 3,33 3,37 3,37
17 Linnea Boström Hultsbergsskolan 3,22 3,36 3,36
18 Olivia Stella Norrstrandsskolan 3,33 2,40 3,33
19 Klara Harnesk Skåreskolan 3,08 3,30 3,30
20 Elin Hedin Kroppkärrsskolan 3,30 3,10 3,30
21 Indra Nohlberg   3,29 2,50 3,29
22 Klara Gustavsson Hultsbergsskolan 3,29 3,28 3,29
23 Nathalie Nyman Granbom Kroppkärrsskolan 3,14 3,25 3,25
24 Ellen Aurell Hultsbergsskolan 2,96 3,25 3,25
25 Fanni Reis Stellatus 2,89 3,23 3,23
26 Mirella Skistad Skattkärrsskolan 2,52 3,22 3,22
27 Julia Valentin   3,20 3,09 3,20
28 Anna-Clara Bengtsson Stellatus 3,06 3,18 3,18
29 Alice Rundh   3,15 3,16 3,16
30 Alma Norén Skåreskolan 3,15 3,15 3,15
31 Filippa Lundgren Wikström   2,99 3,14 3,14
32 Lana Palanijafi Frödingskolan 3,05 2,86 3,05
33 Klara Nordström Orrholmsskolan x 3,02 3,02
34 Anna Tegnhed Engelska Skolan 2,87 3,00 3,00
35 Sophia Ströberg Norrstrandsskolan 3,00 2,95 3,00
36 Emilia Alsterdal   3,00 3,00 3,00
37 Clara Karlsén Kroppkärrsskolan 2,95 2,93 2,95
38 Emma wähling Kvarnbergsskolan 2,85 2,83 2,85
39 Shaymaa Jasim Orrholmsskolan 2,83 2,62 2,83
40 Marjam Baker Rudsskolan 2,80 2,80 2,80
41 Marielle Elvborn Stellatus 2,10 2,80 2,80
42 Mikaela Skoglund Kvarnbergsskolan 2,75 2,49 2,75
43 Liv Gyllenborg Lindau Hultsbergsskolan 2,53 2,60 2,60
44 Miranda Hellberg Skattkärrsskolan 2,30 2,55 2,55
45 Emilia Mellgren Väse skola 2,00 2,45 2,45
46 Engla Calais   2,30 2,35 2,35
47 Amanda Wennersten Orrholmsskolan 2,04 2,20 2,20
  Elin Petersen  Kvarnbergsskolan     DNS
  Saga Trulsson Kroppkärrsskolan     DNS
  Hanna Rohm Stodeneskolan     DNS
  Engla Engelska Skolan     DNS
  Emilia Alsterdal Kroppkärrsskolan     DNS
  Lovisa Fredriksson Västerstrandsskolan     DNS
  Lisa Öberg Stodeneskolan     DNS
  Indra Enfors Kroppkärrsskolan     DNS
  Agnes Mörtsell Stellatus     DNS
  Engla Calais Skattkärrsskolan     DNS
  Julia Valentin Stodeneskolan     DNS
  Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan     DNS
  Moa Johansson Skattkärrsskolan     DNS
Kula flickor års 6    
Plac Namn Skola Resultat
1 Isabelle Rydahl Norrstrandsskolan 8,03
2 Maria Grengård Skåreskolan 7,95
3 Filippa Sten Skåreskolan 7,81
4 Lisa Öberg Stodeneskolan 7,80
5 Amanda skoglund Kvarnbergsskolan 7,67
6 Sara Ako Ali Frödingskolan 7,26
7 Johanna S Stodeneskolan 7,25
8 Lina Vidlund Hultsbergsskolan 7,08
9 Sofia Carlsson Kroppkärrsskolan 6,87
10 Lana Frödingskolan 6,77
11 Tilda Svensson Väse skola 6,74
12 Emilia Mellgren Väse skola 6,54
13 Lovisa Fredriksson Västerstrandsskolan 6,53
14 Frida Hedin Kroppkärrsskolan 6,38
15 Ellen Aurell Hultsbergsskolan 6,38
16 Hanna Karlsson Rudsskolan 6,36
17 Kani Alipour Frödingskolan 6,34
18 Isabella-Mia Edvardsson Stodeneskolan 6,07
19 Mira Kjellin Rudsskolan 5,98
20 Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 5,94
21 Liv Gyllenborg Lindau Hultsbergsskolan 5,81
22 Sara Rudsskolan 5,73
23 Alice Rundh Västerstrandsskolan 5,55
24 Linnea Boström Hultsbergsskolan 5,37
25 Ellen N Kroppkärrsskolan 5,30
26 Gizem Frödingskolan 5,07
27 Emilia A Kroppkärrsskolan 4,79
  Mikaela Skoglund Kvarnbergsskolan DNS
  Elin Herman Orrholmsskolan DNS
  Shaymaa Jasim Orrholmsskolan DNS
  Agnes Mörtsell Stellatus DNS
  Malin Engelska Skolan DNS
  Amanda Wennersten Orrholmsskolan DNS
  Mattilda Spännar Rudsskolan DNS
  Smilla Heinrich Engelska Skolan DNS
  Klara Nordström Orrholmsskolan DNS
  Indra Enfors Kroppkärrsskolan DNS
  Alma Norén Skåreskolan DNS
  Sara Hasukic Rudsskolan DNS
  Felicia Sohl Stodeneskolan DNS
  Thea Falla Gidlund Engelska Skolan DNS
Bollkast flickor års 6    
Namn Skola Resultat
1 Maria Grengård Skåreskolan 29,49
2 Sophia Ströberg Norrstrandsskolan 28,84
3 Amanda skoglund Kvarnbergsskolan 27,84
4 Johanna Söderqvist Stodeneskolan 25,16
5 Alma Norén Skåreskolan 24,86
6 Olivia Stella Norrstrandsskolan 23,84
7 Sara Ako Ali Frödingskolan 23,19
8 Emilia Mellgren Väse skola 22,35
9 Isabella-Mia Edvardsson Stodeneskolan 22,33
10 Lisa Öberg Stodeneskolan 22,28
11 Isabelle Rydahl Norrstrandsskolan 22,19
12 Linn Johansson Skåreskolan 21,30
13 Tindra Bergwall Västerstrandsskolan 21,28
14 Sawda Abdulsemed Frödingskolan 20,71
15 Mattilda Spänner  Rudsskolan 19,89
16 Indra Enfors Kroppkärrsskolan 19,70
17 Felicia Sohl Stodeneskolan 19,65
18 Sofia Carlsson Kroppkärrsskolan 19,18
19 Shaymaa Jasim Orrholmsskolan 18,99
20 Liv Gyllenborg Lindau Hultsbergsskolan 18,65
21 Camilla Sjöberg Norrstrandsskolan 18,01
22 Julia Valentin Stodeneskolan 17,55
23 Hanna Ljungberg Kroppkärrsskolan 17,13
24 Klara Gustavsson Hultsbergsskolan 17,00
25 Tilda Svensson Väse skola 16,96
26 Frida Hedin Kroppkärrsskolan 16,84
27 Mikaela Skoglund Kvarnbergsskolan 16,83
28 Alice Rundh Västerstrandsskolan 16,65
29 Alice Andersson Stodeneskolan 15,72
30 Emilia Alsterdal Kroppkärrsskolan 15,47
31 Anna Tegnhed Engelska Skolan 15,28
32 Fanni Reis Stellatus 14,80
33 Elin Herman Orrholmsskolan 12,72
34 Amanda Wennersten Orrholmsskolan 11,92
35 Klara Nordström Orrholmsskolan 10,83
Carolina Andersson Kroppkärrsskolan DNS
Clara Karlsén Kroppkärrsskolan DNS
Agnes Mörtsell Stellatus DNS
Yasemin Sarioglu Engelska Skolan DNS
Lovisa Fredriksson Västerstrandsskolan DNS
Kurirstafett Årskurs 6
1 Kroppkärrsskolan 1:13.48
2 Engelska skolan 1:15.53
3 Skåreskolan 1:16.19
4 Västerstrandsskolan 1:17.51
5 Rudsskolan 1:18.37
6 Stodenskolan 1:20.13
7 Kvarnbergsskolan 1:23.43
8 Hultsbergsskolan 1:24.20
9 Frödingskolan 1:24.74