KM Friidrott Karlstad kommun årskurs 5

Datum: 21 september 2016
Tävlingsplats: Tingvalla IP, Karlstad
Arrangör: IF Göta Karlstad


P Åk 5, 60m
1Liam StrömSkåreskolan9,34q
2Alfred NorénSkåreskolan9,41q
3Elias PierreSkattkärrsskolan9,50q
4Torkel HensingSkattkärrsskolan9,51q
5Melker SingerSkattkärrsskolan9,52q
6Ludwig ForsgrenStodeneskolan9,55q
7Victor KinellVallargärdets skola9,56q
8Liam BergqvistFrödingskolan9,59q
9Joel NordströmKroppkärrsskolan9,64q
10Kacper LiljeströmSkåreskolan9,65q
11Gustav NordinVästerstrandsskolan9,69q
12Harald SjöbergKroppkärrsskolan9,70q
13Nils SegolssonHultsbergsskolan9,73q
14Sebastian RedfernVästerstrandsskolan9,74q
15Hampus HaraldssonHerrhagsskolan9,75
16Lucas ÅkessonStellatus9,79
17Nikola StojicHultsbergsskolan9,83
18Arvid ErikssonRudsskolan9,86
19Linus ÖsterblomFrödingskolan9,88
20Viggo JohanssonSkåreskolan9,88
21Arber KajsodycFrödingskolan9,88
22William GullbergStodeneskolan9,89
23Nils AnderssonHerrhagsskolan9,89
24Oskar KotzRåtorpsskolan9,92
25Viggo ForslundRåtorpsskolan9,92
26William EkerotSkattkärrsskolan9,93
27Arvid BodinVästerstrandsskolan9,94
28Ebbe Lindström VadeliusSkåreskolan9,99
29Nie Adjetey MensahRåtorpsskolan10,04
30Viktor StawrebergVäse skola10,04
31Daniel ForsmanStodeneskolan10,14
32Fred NyawakiraRudsskolan10,18
33Johannes HolmgrenHultsbergsskolan10,19
34Albin ÖrtqvistHultsbergsskolan10,19
35Liam AndrésenRåtorpsskolan10,19
36Max LarsgårdenStodeneskolan10,20
37Marcus AnderssonVästerstrandsskolan10,26
38Viktor KihlmanKroppkärrsskolan10,27
39Elis JosephsonStodeneskolan10,29
40Petter NybergKroppkärrsskolan10,30
41Hugo LiljaKroppkärrsskolan10,33
42Erik BengtssonKvarnbergsskolan10,33
43Samuel AnderssonKroppkärrsskolan10,34
44Max CarlssonRåtorpsskolan10,37
45Arvid ErikssonNorrstrandsskolan10,41
46Dezar CakarFrödingskolan10,42
47Victor EricssonVallargärdets skola10,44
48Dilzar MousaFrödingskolan10,48
49Anton BorckOrrholmsskolan10,54
50August SewelénHultsbergsskolan10,58
51Isak CarlssonKvarnbergsskolan10,61
52Mustafa HogerFrödingskolan10,62
53Jesper Mathiasson BerglövVästerstrandsskolan10,65
54Elis BryngelssonHultsbergsskolan10,65
55Erik WåhlinVallargärdets skola10,71
56Anton FrickSkattkärrsskolan10,74
57William HagenmarckVallargärdets skola10,79
58Mohammed JasimOrrholmsskolan10,82
59Zigge EkströmVallargärdets skola10,90
60Mahmood Al-HassanOrrholmsskolan10,93
61Gustav Stigsson AnderssonVallargärdets skola11,03
62Bilal ZamzamOrrholmsskolan11,23
63Samuel DäckforsSkattkärrsskolan11,25
64Victor LydénKroppkärrsskolan11,28
65Mohammed Al GnadiOrrholmsskolan11,72
66Oskar HöglundStodeneskolan12,90

P Åk 5, 60m Semifinal
1Liam StrömSkåreskolan9,25q
2Alfred NorénSkåreskolan9,30q
3Elias PierreSkattkärrsskolan9,31q
4Melker SingerSkattkärrsskolan9,35q
5Joel NordströmKroppkärrsskolan9,41q
6Torkel HensingSkattkärrsskolan9,42q
7Victor KinellVallargärdets skola9,44q
8Ludwig ForsgrenStodeneskolan9,46
9Nils SegolssonHultsbergsskolan9,55
10Kacper LiljeströmSkåreskolan9,55
11Gustav NordinVästerstrandsskolan9,60
12Sebastian RedfernVästerstrandsskolan9,68
13Harald SjöbergKroppkärrsskolan9,75
14Liam BergqvistFrödingskolan9,96

P Åk 5, 60m final
1Alfred NorénSkåreskolan9,06 (9,054)
2Liam StrömSkåreskolan9,06 (9,055)
3Melker SingerSkattkärrsskolan9,26
4Joel NordströmKroppkärrsskolan9,28
5Torkel HensingSkattkärrsskolan9,31
6Elias PierreSkattkärrsskolan9,33
7Victor KinellVallargärdets skola9,4

P Åk 5, 800m samlad lista
1Ludwig ForsgrenStodeneskolan2.47,2
2Arvid ErikssonNorrstrandsskolan2.47,40
3Sander EkholmRåtorpsskolan2.47,78
4Nils SegolssonHultsbergsskolan2.47,8
5William EkerotSkattkärrsskolan2.47,92
6Elis JosephsonStodeneskolan2.49,55
7Samir SoukkarFrödingskolan2.59,27
8Nils AnderssonHerrhagsskolan2.59,31
9Nikola StojicHultsbergsskolan3.01,62
10Melker HernströmSkåreskolan3.02,09
11Max LarsgårdenStodeneskolan3.02,68
12Viggo ForslundRåtorpsskolan3.02,77
13Viggo JohanssonSkåreskolan3.04,70
14Jonathan HenrikssonFrödingskolan3.06,46
15Elias PierreSkattkärrsskolan3.06,97
16Toomas KocysStellatus3.07,57
17Johan HedbergHultsbergsskolan3.07,97
18Mohammed JasimOrrholmsskolan3.08,37
19Erik BengtssonKvarnbergsskolan3.10,10
20Nie Adjetey MensahRåtorpsskolan3.11,02
21Bezar CakarFrödingskolan3.12,45
22Hampus HaraldssonHerrhagsskolan3.13,08
23William Hagelmark Vallagärdets skola3.13,60
24Daniel ForsmanStodeneskolan3.14,01
25Johannes HolmgrenHultsbergsskolan3.14,55
26Jesper Mathiasson BerglövVästerstrandsskolan3.16,12
27Amer AhmedFrödingskolan3.19,09
28Isak CarlssonKvarnbergsskolan3.20,92
29Albin ÖrtqvistHultsbergsskolan3.24,79
30Sebastian RedfernVästerstrandsskolan3.24,88
31Anton FrickSkattkärrsskolan3.25,79
32Marcus AnderssonVästerstrandsskolan3.31,39
33Albert OlinSkåreskolan3.40,58
34Dilzar MosaFrödingskolan3.40,58
35Bilal ZamzamOrrholmsskolan3.52,89

P Åk 5, höjdhopp
1Ludwig ForsgrenStodeneskolan131
2Elis JosephsonStodeneskolan125
3Jonathan HFrödingskolan125
4Hampus HaraldssonHerrhagsskolan120
5Elis BryngelssonHultsbergsskolan120
6Liam BergqvistFrödingskolan120
7Alfred NorénSkåreskolan120
8Viggo ForslundRåtorpsskolan115
8Samuel DäckforsSkattkärrsskolan115
8Arben KajosevicFrödingskolan115
8Victor KinellVallargärdets skola115
12Linus ÖsterblomFrödingskolan115
12Bezar CakarFrödingskolan115
12Nils AnderssonHerrhagsskolan115
15Isak CarlssonKvarnbergsskolan115
15Casper LiljestrandSkåreskolan115
17Sebastian RedfernVästerstrandsskolan115
18Melker SmedbergSkattkärrsskolan110
18Jesper Mathiasson BerglövVästerstrandsskolan110
18Samuel AnderssonKroppkärrsskolan110
18Anton BorckOrrholmsskolan110
18Amer AhmedFrödingskolan110
23Zigge EkströmVallargärdets skola110
24Melker HernströmSkåreskolan110
25Oskar HöglundStodeneskolan105
25Marcus AnderssonVästerstrandsskolan105
25Dilzar MosaFrödingskolan105
25Erik BengtssonKvarnbergsskolan105
29Nie Adjetey MensahRåtorpsskolan105
29Mustafa HogerFrödingskolan105
31William HagenmarckVallargärdets skola105
32Samir SFrödingskolan100
33Mohammed JasimOrrholmsskolan100
33Nikola StojicHultsbergsskolan100
Mohammed Al GnadiOrrholmsskolanx
Mahmood Al-HassanOrrholmsskolanx
Bilal ZamzamOrrholmsskolanx
Erik WåhlinVallargärdets skolax
Liam AndrésenRåtorpsskolanx
Javier BaezaFrödingskolanx

P Åk 5, längdhopp (zon)
1Victor KinellVallargärdets skola4,10
2Oliver LindmarkSkattkärrsskolan4,01
3Nils AnderssonHerrhagsskolan3,92
4Elias PierreSkattkärrsskolan3,90
5Ebbe Lindström VadeliusSkåreskolan3,87
6Torkel HensingSkattkärrsskolan3,86
7Alfred NorénSkåreskolan3,84
8Sebastian RedfernVästerstrandsskolan3,81
9Vilgot BodénKroppkärrsskolan3,81
10Harald SjöbergKroppkärrsskolan3,76
11Elis BryngelssonHultsbergsskolan3,75
12Arben KajosevicFrödingskolan3,72
13Sander EkholmRåtorpsskolan3,72
14Liam BergqvistFrödingskolan3,72
15Gustav NordinVästerstrandsskolan3,72
16Arvid ErikssonRudsskolan3,72
17Lucas ÅkessonStellatus3,71
18David SjökvistKroppkärrsskolan3,69
19Nie Adjetey MensahRåtorpsskolan3,69
20Bezar CakarFrödingskolan3,69
21Elis JosephsonStodeneskolan3,66
22Nils SegolssonHultsbergsskolan3,65
23Viggo ForslundRåtorpsskolan3,62
24William EkerotSkattkärrsskolan3,62
25Johannes HolmgrenHultsbergsskolan3,61
26Erik BengtssonKvarnbergsskolan3,61
27Mohammed Samir SoukkarFrödingskolan3,60
28Oskar KotzRåtorpsskolan3,59
29Hampus HaraldssonHerrhagsskolan3,59
30Liam AndrésenRåtorpsskolan3,59
31Albin ÖrtqvistHultsbergsskolan3,53
32Samuel DäckforsSkattkärrsskolan3,52
33Joel NordströmKroppkärrsskolan3,50
34Petter NybergKroppkärrsskolan3,49
35Oskar HöglundStodeneskolan3,45
36Linus ÖsterblomFrödingskolan3,42
37Max CarlssonRåtorpsskolan3,42
38Samuel AnderssonKroppkärrsskolan3,41
39Marcus AnderssonVästerstrandsskolan3,38
40Arvid BodinVästerstrandsskolan3,36
41Arvid ErikssonNorrstrandsskolan3,35
42Viktor KihlmanKroppkärrsskolan3,34
43Claes BerglundOrrholmsskolan3,34
44Isak CarlssonKvarnbergsskolan3,33
45William GullbergStodeneskolan3,28
46Max LarsgårdenStodeneskolan3,28
47Liam StrömSkåreskolan3,28
48August SewelénHultsbergsskolan3,22
49Albert OlinSkattkärrsskolan3,20
50Melker SmedbergSkattkärrsskolan3,18
51Anton BorckOrrholmsskolan3,17
52Victor LydénKroppkärrsskolan3,15
53Mohammed JasimOrrholmsskolan3,12
54William HagenmarckVallargärdets skola3,08
55Mahmood Al-HassanOrrholmsskolan3,02
56Daniel ForsmanStodeneskolan2,94
57Johan HedbergHultsbergsskolan2,81
58Mohammed Al GnadiOrrholmsskolan2,73
59Bilal ZamzamOrrholmsskolan2,72
60Amer AhmedFrödingskolan2,38

P Åk 5, boll (300 g)
1Sebastian RedfernVästerstrandsskolan32,18
2Viktor KihlmanKroppkärrsskolan31,15
3Casper LiljestrandSkåreskolan30,23
4Mahamud AbdulsemedFrödingskolan30,02
5Hugo LiljaKroppkärrsskolan29,00
6Oliver LindmarkSkattkärrsskolan28,49
7Karl HaglundSkattkärrsskolan27,22
8Nikola StojicHultsbergsskolan26,75
9Olle LindströmSkåreskolan26,56
10Vilgot BodénKroppkärrsskolan26,52
11Nils AnderssonHerrhagsskolan26,38
12Viktor StawrebergVäse skola26,01
13Albin ÖrtqvistHultsbergsskolan25,49
14Victor LydénKroppkärrsskolan25,33
15Arben KajosevicFrödingskolan24,78
16Harald SjöbergKroppkärrsskolan24,66
17Javier BaezaFrödingskolan24,45
18Marcus AnderssonVästerstrandsskolan24,09
19Toomas KocysStellatus23,79
20William HagenmarckVallargärdets skola23,71
21Hampus HaraldssonHerrhagsskolan23,63
22Johannes HolmgrenHultsbergsskolan23,55
23Jesper Mathiasson BerglövVästerstrandsskolan23,04
24Oskar KotzRåtorpsskolan23,01
25Albert OlinSkattkärrsskolan22,91
26Erik BengtssonKvarnbergsskolan22,03
27Johan HedbergHultsbergsskolan21,9
28Lucas ÅkessonStellatus21,63
29Victor EricssonVallargärdets skola21,55
30Mohammed JasimOrrholmsskolan21,35
31Anton BorckOrrholmsskolan21,35
32Sander EkholmRåtorpsskolan21,17
33Liam AndrésenRåtorpsskolan20,40
34Anton FrickSkattkärrsskolan20,30
35Ludwig ForsgrenStodeneskolan20,26
36Dilzar MosaFrödingskolan20,03
37Mahmood Al-HassanOrrholmsskolan19,61
38Isak CarlssonKvarnbergsskolan19,45
39Samuel AnderssonKroppkärrsskolan19,35
40Claes BerglundOrrholmsskolan19,23
41Daniel ForsmanStodeneskolan19,20
42Max CarlssonRåtorpsskolan19,16
43Elis BryngelssonHultsbergsskolan19,16
44Max LarsgårdenStodeneskolan18,99
45Nie Adjetey MensahRåtorpsskolan18,69
46Viggo ForslundRåtorpsskolan18,62
47William GullbergStodeneskolan17,88
48Mohammad Al-GnadiOrrholmsskolan16,08
49Melvin LarssonRudsskolan15,68
50Oskar HöglundStodeneskolan15,45

F Åk 5, 60m
1Märta LarssonKvarnbergsskolan9,37q
2Elle VaneboSkåreskolan9,43q
3Lathifa AfrahKvarnbergsskolan9,45q
4Irma BäckströmHultsbergsskolan9,50q
5Olivia WahlbergSkåreskolan9,52q
6Linnea AnderssonRåtorpsskolan9,72q
7Elin SjöströmKroppkärrsskolan9,82q
8Nora FalkVästerstrandsskolan9,83q
9Patrycja MankowskaFrödingskolan9,83q
10Ebba NymarkStodeneskolan9,86q
11Heidi EklundKroppkärrsskolan9,86q
12Elin JohanssonStodeneskolan9,88q
13Vera IngemarssonSkåreskolan9,95q
14Elina GustafssonSkattkärrsskolan9,97q
15Lova WildeHultsbergsskolan10,01
16Tuva JohanssonOrrholmsskolan10,02
17Amanda HöögOrrholmsskolan10,07
18Sara Moström10,08
19Juni UrelidKroppkärrsskolan10,10
20Emily WilbournKroppkärrsskolan10,16
21Linnea HahneStodeneskolan10,25
22Julia JärkebornHultsbergsskolan10,26
23Isabelle GustafssonKroppkärrsskolan10,26
24Claudia FridbergStellatus10,26
25Nikki SjögrenVästerstrandsskolan10,27
26Maja HolgerssonKroppkärrsskolan10,28
27Madeleine HjalmarssonFrödingskolan10,28
28Filippa LindgrenSkattkärrsskolan10,29
29Astrid CalaisKroppkärrsskolan10,33
30Linnea LindbergSkåreskolan10,36
31Flora BäckfalkRåtorpsskolan10,37
32Viola HolménStodeneskolan10,38
33Maja KarlbergKroppkärrsskolan10,39
34Rebecka LanderVäse skola10,43
35Elin HällerådOrrholmsskolan10,47
36Julia ÅdenVästerstrandsskolan10,48
37Jasmine BergströmHultsbergsskolan10,51
38Ellen ÅkerlundKroppkärrsskolan10,52
39Safa TurkanOrrholmsskolan10,54
40Hilla SvärdStodeneskolan10,58
41Felicia Ek JohanssonOrrholmsskolan10,59
42Vera SvendingHultsbergsskolan10,60
43Filippa WikströmHultsbergsskolan10,67
44Julia ForsgrenKroppkärrsskolan10,76
45Esther NilssonVästerstrandsskolan10,82
46Tilde Karlsson10,88
47Elvira AxaeusKroppkärrsskolan10,90
48Marwa TurkanOrrholmsskolan10,92
49Elvira Blomberg GöthKroppkärrsskolan10,94
50Linnea OlssonSkattkärrsskolan11,05
51Isa AdolfssonKroppkärrsskolan11,15
52Nina Renström NylinStellatus11,20
53Josefin AnteStellatus11,26
54Emmie CreutzerStellatus11,34
55Nelly KansKroppkärrsskolan11,61
56Saga DanielssonSkattkärrsskolan14,46

F Åk 5, 60m, semifinal
1Märta LarssonKvarnbergsskolan9,20q
2Lathifa AfrahKvarnbergsskolan9,28q
3Elle VaneboSkåreskolan9,38q
4Olivia WahlbergSkåreskolan9,47q
5Irma BäckströmHultsbergsskolan9,67q
6Elina GustafssonSkattkärrsskolan9,87q
7Linnea AnderssonRåtorpsskolan9,90q
8Elin SjöströmKroppkärrsskolan9,92
9Elin JohanssonStodeneskolan9,92
10Ebba NymarkStodeneskolan9,94
11Patrycja MankowskaFrödingskolan9,99
12Nora FalkVästerstrandsskolan9,99
13Heidi EklundKroppkärrsskolan10,04
14Vera IngemarssonSkåreskolan10,31

F Åk 5, 60m, final
1Märta LarssonKvarnbergsskolan9,12
2Elle VaneboSkåreskolan9,27
3Lathifa AfrahKvarnbergsskolan9,28
4Olivia WahlbergSkåreskolan9,38
5Irma BäckströmHultsbergsskolan9,47
6Elina GustafssonSkattkärrsskolan9,65
7Linnea AnderssonRåtorpsskolan9,72

F Åk 5, 800m, samlad lista
1Heidi EklundKroppkärrsskolan2.50,77
2Sara ÅkerbergVallargärdets skola2.56,57
3Madeleine HjalmarssonFrödingskolan2.59,27
4Märta LarssonKvarnbergsskolan3.01,22
5Lathifa AfrahKvarnbergsskolan3.02,32
6Emily WilbournKroppkärrsskolan3.04,76
7Elin SjöströmKroppkärrsskolan3.05,32
8Patrycja MankowskaFrödingskolan3.06,61
9Nora FalkVästerstrandsskolan3.07,77
10Meja JägerudSkåreskolan3.07,91
11Julia ForsgrenKroppkärrsskolan3.09,99
12Vera SvendingHultsbergsskolan3.11,27
13Isabelle GustafssonKroppkärrsskolan3.12,57
14Viola HolménStodeneskolan3.12,74
15Elina GustafssonSkattkärrsskolan3.14,88
16Juni UrelidKroppkärrsskolan3.15,58
17Tuva JohanssonOrrholmsskolan3.15,66
18Rebecka LanderVäse skola3.16,19
19Amanda HöögOrrholmsskolan3.19,44
20Astrid CalaisKroppkärrsskolan3.21,12
21Ebba NymarkStodeneskolan3.21,82
22Elvira Blomberg GöthKroppkärrsskolan3.29,61
23Felicia Ek JohanssonOrrholmsskolan3.38,55
24Marwa TurkanOrrholmsskolan3.44,65
25Elvira AxeusKroppkärrsskolan3.50,85
26Safa TurkanOrrholmsskolan3.51,25
27Nikki SjögrenVästerstrandsskolan4.39,29
Nelly KansKroppkärrsskolandnf

F Åk 5, höjdhopp
1Lova WildeHultsbergsskolan130
2Olivia WahlbergSkåreskolan127
2Tuva JohanssonOrrholmsskolan127
4Märta LarssonKvarnbergsskolan121
4Nora FalkVästerstrandsskolan121
6Linnea AnderssonRåtorpsskolan118
7Linnea LindbergSkåreskolan118
8Elle VaneboSkåreskolan115
8Trude MannerhjelmFrödingskolan115
10Sara ÅkerbergVallargärdets skola110
10Julia JärkebornHultsbergsskolan110
10Saga DahlstedtVallargärdets skola110
13Ebba NymarkStodeneskolan110
13Safa TurkanOrrholmsskolan110
13Sara MoströmKroppkärrsskolan110
16Claudia FridbergStellatus110
17Julia BäcklundVästerstrandsskolan105
17Lathifa AfrahKvarnbergsskolan105
17Emma AlfredssonRåtorpsskolan105
17Meja JägrudSkåreskolan105
21Linnea HahneStodeneskolan100
22Alice DelangStodeneskolan95
22Viola HolménStodeneskolan95
22Felicia Ek JohanssonOrrholmsskolan95
22Elin HällerådOrrholmsskolan95
26Jasmine BergströmHultsbergsskolan95
27Amanda HöögOrrholmsskolan90
28Emily WilbournKroppkärrsskolan90

F Åk 5, längdhopp (zon)
1Märta LarssonKvarnbergsskolan4,01
2Irma BäckströmHultsbergsskolan3,91
3Lathifa AfrahKvarnbergsskolan3,90
4Olivia WahlbergSkåreskolan3,89
5Linnea AnderssonRåtorpsskolan3,76
6Elle VaneboSkåreskolan3,65
7Lova WildeHultsbergsskolan3,60
8Nora FalkVästerstrandsskolan3,55
9Linnea LindbergSkåreskolan3,55
10Maja HolgerssonKroppkärrsskolan3,53
11Tuva JohanssonOrrholmsskolan3,53
12Sara ÅkerbergVallargärdets skola3,51
13Sara MoströmKroppkärrsskolan3,48
14Emily WilbournKroppkärrsskolan3,47
15Elin SjöströmKroppkärrsskolan3,45
16Patrycja MankowskaFrödingskolan3,40
17Isabelle GustafssonKroppkärrsskolan3,39
18Juni UrelidKroppkärrsskolan3,37
19Maja KarlbergKroppkärrsskolan3,36
20Meja JägrudSkåreskolan3,33
21Linnea HahneStodeneskolan3,33
22Saga DahlstedtVallargärdets skola3,32
23Jasmine BergströmHultsbergsskolan3,30
24Julia JärkebornHultsbergsskolan3,28
25Emma AlfredssonRåtorpsskolan3,27
26Flora BäckfalkRåtorpsskolan3,26
27Felicia Ek JohanssonOrrholmsskolan3,23
28Filippa WikströmHultsbergsskolan3,20
29Trude MannerhjelmFrödingskolan3,14
30Esther NilssonVästerstrandsskolan3,13
31Elin WiktorssonKroppkärrsskolan3,13
32Florence SjölinKroppkärrsskolan3,11
33Elin HällerådOrrholmsskolan3,10
34Claudia FridbergStellatus3,10
35Elin JohanssonStodeneskolan3,10
36Isa AdolfssonKroppkärrsskolan3,08
37Safa TurkanOrrholmsskolan3,09
38Julia ForsgrenKroppkärrsskolan3,09
39Amanda HöögOrrholmsskolan3,07
40Elvira AxaeusKroppkärrsskolan3,06
41Tilda KarlssonSkattkärrsskolan3,03
42Julia ÅdenVästerstrandsskolan3,03
43Nina Renström NylinStellatus3,02
44Nikki SjögrenVästerstrandsskolan3,00
45Julia BäcklundVästerstrandsskolan2,98
46Fahdi AweysFrödingskolan2,97
47Vera SvendingHultsbergsskolan2,95
48Viola HolménStodeneskolan2,82
49Nelly KansKroppkärrsskolan2,79
50Emmie CreutzerStellatus2,78
51Marwa TurkanOrrholmsskolan2,78
52Mella Palm RashidSkattkärrsskolan2,70
53Elvira Blomberg GöthKroppkärrsskolan2,60
54Tekla ÅgrenFrödingskolan2,57
55Ellen ÅkerlundKroppkärrsskolan2,47
56Alice DelangStodeneskolan2,34
57Hilla SvärdStodeneskolan2,29

F Åk 5, boll (150 g)
1Vera IngemarssonSkåreskolan35,12
2Florence SjölinKroppkärrsskolan33,19
3Mella Palm RashidSkattkärrsskolan32,89
4Märta LarssonKvarnbergsskolan29,99
5Wilma EkbergSkåreskolan29,19
6Felicia Ek JohanssonOrrholmsskolan25,55
7Heidi EklundKroppkärrsskolan25,29
8Elin WiktorssonKroppkärrsskolan25,28
9Lathifa AfrahKvarnbergsskolan25,23
10Elvira HedqvistVallargärdets skola24,65
11Isa AdolfssonKroppkärrsskolan24,43
12Fahdi AweysFrödingskolan24,39
13Isabelle GustafssonKroppkärrsskolan23,96
14Rebecka OlssonSkåreskolan23,93
15Tuva JohanssonOrrholmsskolan23,63
16Safa TurkanOrrholmsskolan21,64
17Irma BäckströmHultsbergsskolan21,17
18Trude MannerhjelmFrödingskolan20,67
19Tekla ÅgrenFrödingskolan20,55
20Vera SvendingHultsbergsskolan20,00
21Julia JärkebornHultsbergsskolan19,50
22Marwa TurkanOrrholmsskolan18,45
23Tilda KarlssonSkattkärrsskolan17,50
24Saga DanielssonSkattkärrsskolan17,28
25Amanda HöögOrrholmsskolan17,25
26Elvira AxaeusKroppkärrsskolan17,16
27Emma AlfredssonRåtorpsskolan16,90
28Flora BäckfalkRåtorpsskolan15,53
29Elvira Blomberg GöthKroppkärrsskolan15,45
30Filippa WikströmHultsbergsskolan15,24
31Emmie CreutzerStellatus14,06
32Jasmine BergströmHultsbergsskolan12,97
33Alice DelangStodeneskolan12,92