Träningstävling                            
Våxnäshallen, Karlstad                            
Den 28 november 2014                            
Tävlingsledare                            
David Östling                            
Klasser 2002-2004                            
                             
Resultat 2002                            
60m Bana Födelseår Klass Tid Plac.                  
Resultat F13                            
Rima Jiang Safady 1 2002 F13 9,12 1                  
Filippa Bergenheim 1 2002 F13 9,23 2                  
Amanda Fridberg 2 2002 F13 9,44 3                  
Saga Blomqvist 3 2002 F13 9,47 4                  
Emmy Nyström-Jansson 1 2002 F13 9,57 5                  
Moa Bjällfalk 2 2002 F13 9,59 6                  
Andrine Bjerke Ohlson 3 2002 F13 9,61 7                  
Maja Hellekant 2 2002 F13 10,61 8                  
Bahdia Turkan 4 2002 F13 10,76 9                  
Nora Holmgård 3 2002 F13 11,00 10                  
                             
Heat 1                            
Rima Jiang Safady 1 2002 F13 9,12 1                  
Amanda Fridberg 2 2002 F13 9,44 3                  
Andrine Bjerke Ohlson 3 2002 F13 9,61 7                  
                             
Heat 2 Bana                          
Filippa Bergenheim 1 2002 F13 9,23 2                  
Maja Hellekant 2 2002 F13 10,61 8                  
Nora Holmgård 3 2002 F13 11 10                  
                             
Heat 3 Bana                          
Emmy Nyström-Jansson 1 2002 F13 9,57 5                  
Moa Bjällfalk 2 2002 F13 9,59 6                  
Saga Blomqvist 3 2002 F13 9,47 4                  
Bahdia Turkan 4 2002 F13 10,76 9                  
                             
                             
Resultat P13                            
Heat 1 Bana Födelseår Klass                      
Gustav Bertilsson 2 2002 P13 9,75 1                  
Gustav Pettersson 3 2002 P13 11,52 2                  
                             
                             
                             
Längdhopp Födelseår klass         Placering              
Filippa Bergenheim 2002 F13 4,29 4,23 4,21 4,1 1              
Rima Jiang Safady 2002 F13 4,03 3,98 3,45 3,85 2              
Emmy Nyström-Jansson 2002 F13 3,53 3,78 3,77 3,88 3              
Andrine Bjerke Ohlson 2002 F13 3,72 3,76 3,58 3,79 4              
Saga Blomqvist 2002 F13 3,72 3,66 - - 5              
Amanda Fridberg 2002 F13 3,63 3,63 3,6 3,54 6              
Moa Bjällfalk 2002 F13 - 2,82 3,44 3,56 7              
Maja Hellekant 2002 F13 3,41 3,28 3,35 3,39 8              
Bahdia Turkan 2002 F13 2,65 2,97 2,4 3,35 9              
Nora Holmgård 2002 F13 - 3,04 3,20 3,07 10              
                             
                             
Längdhopp Födelseår klass         Placering              
Gustav Bertilsson 2002 P13 3,58 3,62 3,74 3,73 1              
Gustav Pettersson 2002 P13 2,73 2,79 2,81 3,04 2              
                             
Höjd Födelseår Klass                        
F13     90cm 95cm 100cm 105cm 110cm 115cm 120cm 125cm 128cm 131cm 135cm Plac.
Filippa Bergenheim 2002 F13     o o o o o xo o o xxx 1
Emmy Nyström-Jansson 2002 F13     o o o o o xxo xxo xxx   2
Andrine Bjerke Ohlson 2002 F13     o o o o xxx         3
Saga Blomqvist 2002 F13       o o o xxx         3
Rima Jiang Safady 2002 F13     o o o xo xxx         5
Amanda Fridberg 2002 F13     o o o xx           6
Maja Hellekant 2002 F13     o xo xxo xxx           7
Moa Bjällfalk 2002 F13 xo o o xxo xxx             8
Nora Holmgård 2002 F13 xo o o xxx               9
Bahdia Turkan 2002 F13 xo o o xxx               9
                             
P13                            
Höjd Födelseår Klass 90cm 95cm 100cm 105cm 110cm 115cm 120cm 125cm 128cm 131cm 135cm Plac.
Gustav Bertilsson 2002 P13     0 0 0 xxx           1
Gustav Pettersson 2002 P13   0 xo xxx               2
                             
Kula Födelseår Tävlingsklass         Placering              
Amanda Fridberg 2002 F13 12,49 10,71 11,45 11,19 1              
Maja Hellekant 2002 F13 6,56 6,74 6,6 6,41 2              
Rima Jiang Safady 2002 F13 6,53 6,08 6,64 6,09 3              
Saga Blomqvist 2002 F13 5,26 5,86 6,58 6,17 4              
Emmy Nyström-Jansson 2002 F13 6,43 6,12 6,29 6,39 5              
Moa Bjällfalk 2002 F13 6,21 - 4,08 5,7 6              
Filippa Bergenheim 2002 F13 5,96 6,17 5,97 5,77 7              
Bahdia Turkan 2002 F13 4,79 4,95 5,38 5,58 8              
Andrine Bjerke Ohlson 2002 F13 4,35 4,45 4,47 4,99 9              
Nora Holmgård 2002 F13 3,35 4,15 3,42 3,42 10              
                             
                             
Kula Födelseår Tävlingsklass         Placering              
Gustav Pettersson 2002 P13 6,58 6,60 5,87 6,08 1              
Gustav Bertilsson 2002 P13 5,94 6,31 5,88 6,30 2              
                             
Mångkamp                            
Namn 60m poäng Löngd poäng Höjd poäng Kula poäng Summa Plac.        
Amanda Fridberg 9,44 907 3,63 829 1,10 862 12,49 2285 4883 1        
Filippa Bergenheim 9,23 963 4,29 1109 1,31 1138 5,97 925 4135 2        
Rima Jiang Safady 9,12 992 4,03 1024 1,15 929 6,64 1087 4032 3        
Emmy Nyström-Jansson 9,57 879 3,88 920 1,28 1067 6,43 1046 3912 4        
Saga Blomqvist 9,47 907 3,66 829 1,15 929 6,58 1046 3711 5        
Maja Hellekant 10,61 851 3,41 741 1,10 862 6,74 1087 3541 6        
Moa Bjällfalk 9,59 879 3,56 785 1,05 796 6,21 1006 3466 7        
Andrine Bjerke Ohlson 9,61 851 3,79 874 1,15 929 4,99 723 3377 8        
Bahdia Turkan 10,76 576 3,35 699 1,00 752 5,58 844 2871 9        
Nora Holmgård 11,00 531 3,20 656 1,00 732 4,15 564 2483 10        
                             
Gustav Bertilsson 9,75 824 3,74 874 1,10 862 6,31 1006 3566 1        
Gustav Pettersson 11,62 406 3,04 574 1,05 796 6,60 1087 2863 2        
                             
Resultat 2003                            
                             
60m F12 Bana Födelseår klass Tid Plac.                  
Elina Andersson 3 2003 F12 9.33 1                  
Hanna Karlsson 4 2003 F12 9.38 2                  
Elin Petersen 1 2003 F12 9.59 3                  
Naa Adjeley Mensah 1 2003 F12 9.91 4                  
Aline Henriksson 2 2003 F12 10.15 5                  
Saga Trulsson 4 2003 F12 10.36 6                  
Fanny Noaksson 3 2003 F12 11.70 7                  
Lisa Edlund 2 2003 F12 DNS                    
                             
Heat 1                            
Elin Petersen 1 2003 F12 9.59 3                  
Lisa Edlund 2 2003 F12 DNS                    
Elina Andersson 3 2003 F12 9.33 1                  
Hanna Karlsson 4 2003 F12 9.38 2                  
Heat 2 Bana                          
Naa Adjeley Mensah 1 2003 F12 9.91 1                  
Aline Henriksson 2 2003 F12 10.15 2                  
Fanny Noaksson 3 2003 F12 11.70 4                  
Saga Trulsson 4 2003 F12 10.36 3                  
                             
Reslutat P12 Bana Födelseår klass Tid Plac.                  
Oliver Ellström 1 2003 P12 8.79 1                  
Jakob Friberg 2 2003 P12 9.65 2                  
Fritz Moström 2 2003 P12 9.72 3                  
Åke Hägerdal 3 2003 P12 9.74 4                  
Adam Höög 3 2003 P12 9.85 5                  
Abdi 4 2003 P12 10.03 6                  
Gabriel Finnson 2 2003 P12 10.22 7                  
Max Carlen 1 2003 P12 10.32 8                  
Petter Bjerke  1 2003 P12 10.41 9                  
                             
Heat 1 Bana                          
Oliver Ellström 1 2003 P12 8.79 1                  
Jakob Friberg 2 2003 P12 9.65 2                  
Abdi 4 2003 P12 10.03 3                  
Heat 2 Bana                          
Petter Bjerke  1 2003 P12 10.41 3                  
Fritz Moström 2 2003 P12 9.72 1                  
Adam Höög 3 2003 P12 9.85 2                  
                             
Heat 3 Bana                          
Max Carlen 1 2003 P12 10.32 3                  
Gabriel Finnson 2 2003 P12 10.22 2                  
Åke Hägerdal 3 2003 P12 9.74 1                  
                             
Längdhopp F12 Födelseår klass         Plac              
Elin Petersen 2003 F12 4.05 4.02 4.15 4.24 1              
Elina Andersson 2003 F12                   3.88 3.79 3.71 3.80 2              
Hanna Karlsson 2003 F12 3.77 x 3.63 3.62 3              
Naa Adjeley Mensah 2003 F12 3.45 3.50 3.59 3.55 4              
Saga Trulsson 2003 F12 3.44 3.35 x 3.31 5              
Aline Henriksson 2003 F12 3.39 3.29 2.97 3.19 6              
Lisa Edlund 2003 F12 3.22 3.29 3.32 3.29 7              
Fanny Noaksson 2003 F12 2.89 2.95 2.97 2.81 8              
                             
Längdhopp P12 Födelseår klass         Plac.              
Oliver Ellström 2003 P12 4.45 4.21 4.19 4.31 1              
Fritz Moström 2003 P12 3.60 3.77 3.64 3.81 2              
Jakob Friberg 2003 P12 3.59 3.47 x 3.54 3              
Petter Bjerke  2003 P12 3.46 3.30 3.35 3.26 4              
Adam Höög 2003 P12 3.09 3.04 3.19 3.39 5              
Abdi 2003 P12 3.14 x 3.00 3.36 6              
Gabriel Finnson 2003 P12 3.34 x 3.04 3.23 7              
Åke Hägerdal 2003 P12 DNS                      
Max Carlen 2003 P12 DNS                      
                             
Höjd F12 Födelseår Tävlingsklass 100cm 108cm 115cm 120cm 125cm 130cm     Sluthöjd   Plac.  
Elin Petersen 2003 F12 o o o o xo xxx     125cm   1  
Elina Andersson 2003 F12 o o o o xxo xxx     125cm   2  
Saga Trulsson 2003 F12 o o xxo xo xxx       120cm   3  
Aline Henriksson 2003 F12 o xo o xxx         115cm   4  
Lisa Edlund 2003 F12 o o xxx           108cm   5  
Hanna Karlsson 2003 F12 o xo xxx           108cm   6  
Naa Adjeley Mensah 2003 F12 xo xx-             100cm   7  
Fanny Noaksson 2003 F12 DNS                      
                             
Höjd P12 Födelseår Tävlingsklass 100cm 108cm 115cm 120cm 125cm 130cm 133cm 135cm 140cm resultat Plac.  
Jakob Friberg 2003 P12 o o o o o xo xxo o xxx 135cm 1  
Oliver Ellström 2003 P12 o o o o o xxo xxx     130cm 2  
Filip Sundin 2004 P12 o o o o o xxx       125m 3  
Adam Höög 2003 P12 o xo xxo xxo xxx         120cm 4  
Fritz Moström 2003 P12 o o o xxx           115cm 5  
Abdi 2003 P12 o o xxo xxx           115cm 6  
Petter Bjerke  2003 P12 o o xxx             108cm 7  
Max Carlen 2003 P12 o xo xxx             108cm 8  
Gabriel Finnson 2003 P12 o xxo xxx             108cm 9  
Åke Hägerdal 2003 P12 DNS                      
                             
Resultat 2004                            
                             
60m F11 Bana F-år klass Tid Plad.                  
Klara Lindholm 2 2004 F11 10,09 1                  
Lathipa Afrah 3 2004 F11 10,16 2                  
Isabella Lundqvist 1 2004 F11 10,20 3                  
Elsa Brolinson 3 2004 F11 10,20 4                  
Klara Boes 2 2004 F11 10,32 5                  
Lova Wilde 2 2004 F11 10,76 6                  
Ida Strömberg 4 2004 F11 10,99 7                  
Tilde Äleklint 3 2004 F11 11,36 8                  
Clara Dahlberg 2 2004 F11 11,89 9                  
Linnea Svensson 1 2004 F11 12,11 10                  
Signe Bolund 3 2004 F11 12,68 11                  
Astrid Andersson DNS 2004 F11                      
                             
Heat 1                            
Astrid Andersson ej start 2004 F11                      
Clara Dahlberg 2 2004 F11 11,89 9                  
Elsa Brolinson 3 2004 F11 10,20 4                  
Ida Strömberg 4 2004 F11 10,99 7                  
Heat 2 Bana                          
Isabella Lundqvist 1 2004 F11 10,20 3                  
Klara Lindholm 2 2004 F11 10,09 1                  
Lathipa Afrah 3 2004 F11 10,16 2                  
Heat 3 Bana                          
Linnea Svensson 1 2004 F11 12,11 11                  
Lova Wilde 2 2004 F11 10,76 6                  
Tilde Äleklint 3 2004 F11 11,36 8                  
  Bana                          
Klara Boes 2 2004 F11 10,32 5                  
Signe Bolund 3 2004 F11 12,68 12                  
                             
60m P11 Bana Födelseår Tävlingsklass Tid Placering                  
Heat 1 Bana                          
Love Lindström 2 2004 P11 9,13 1                  
Arvid Bertilsson 2 2004 P11 9,47 2                  
Elias Ferm 4 2004 P11 9,93 3                  
Carl-Johan Wikström 3 2004 P11 10,05 4                  
Filip Sundin 1 2004 P11 10,09 5                  
Mateo Trandem 2 2004 P11 10,093 6                  
Alex Henriksson Cole 1 2004 P11 10,096 7                  
Hugo Kaiding 2 2004 P11 10,11 8                  
Ibrahim Turkan 3 2004 P11 10,27 9                  
Joel Lander 1 2004 P11 10,40 10                  
Arvid Pettersson 3 2004 P11 11,06 11                  
Gustav Viklund ej start 2004 P11                      
Isak Äleklint ej start 2004 P11                      
                             
60m Bana Födelseår Tävlingsklass Tid Placering                  
Heat 1 Bana                          
Alex Henriksson Cole 1 2004 P11 10,096 7                  
Arvid Bertilsson 2 2004 P11 9,47 2                  
Carl-Johan Wikström 3 2004 P11 10,05 4                  
Elias Ferm 4 2004 P11 9,93 3                  
Heat 2 Bana                          
Gustav Viklund ej start 2004 P11                      
Hugo Kaiding 2 2004 P11 10,11 8                  
Ibrahim Turkan 3 2004 P11 10,27 9                  
Heat 3 Bana                          
Joel Lander 1 2004 P11 10,40 10                  
Love Lindström 2 2004 P11 9,13 1                  
Arvid Pettersson 3 2004 P11 11,06 11                  
Heat 4 Bana                          
Filip Sundin 1 2004 P11 10,09 5                  
Mateo Trandem 2 2004 P11 10,093 6                  
Isak Äleklint ej start 2004 P11                      
                             
Längdhopp F11 Födelseår Tävlingsklass hopp 1 hopp 2 hopp 3 hopp 4 Placering              
Lova Wilde 2004 F11 3,14 3,20 3,21 3,31 1              
Elsa Brolinson 2004 F11 2,70 2,68 3,05 3,30 2              
Klara Lindholm 2004 F11 2,85 3,02 2,94 3,30 3              
Lathipa Afrah 2004 F11 3,26 3,20 3,04 3,24 4              
Klara Boes 2004 F11 2,99 3,09 3,03 3,17 5              
Isabella Lundqvist 2004 F11 2,91 2,89 2,67 2,95 6              
Linnea Svensson 2004 F11 2,77 2,80 2,76 2,86 7              
Ida Strömberg 2004 F11 2,80 2,68 2,50 2,67 8              
Tilde Äleklint 2004 F11 2,66 2,77 2,51 - 9              
Clara Dahlberg 2004 F11 2,59 - 2,38 2,40 10              
Signe Boes 2004 F11 2,33 2,40 2,22 2,25 11              
Astrid Andersson ej start F11                        
                             
Längdhopp P11 Födelseår Tävlingsklass hopp 1 hopp 2 hopp 3 hopp 4 Placering              
Love Lindström 2004 P11 4,37 4,19 4,13 4,02 1              
Arvid Bertilsson 2004 P11 3,75 4,04 3,75 3,82 2              
Alex Henriksson Cole 2004 P11 3,76 3,53 3,59 3,70 3              
Elias Ferm 2004 P11 3,64 3,61 3,75 3,46 4              
Filip Sundin 2004 P11 3,64 3,66 3,54 - 5              
Ibrahim Turkan 2004 P11 3,36 3,39 3,44 3,04 6              
Joel Lander 2004 P11 3,43 3,42 3,19 3,19 7              
Hugo Kaiding 2004 P11 3,10 3,26 3,40 2,78 8              
Carl-Johan Wikström 2004 P11 3,25 3,21 2,88 3,13 9              
Arvid Pettersson 2004 P11 2,86 2,92 2,94 3,08 10              
Gustav Viklund ej start P11                        
Isak Äleklint ej start P11                        
Mateo Trandem ej start P11