Preliminär startlista
Götas Ungdomsspel 2016-08-13
Uppdaterad: 2016-08-12 16:17
Klubbvis sammanställning
 
M 100m
39 Rasmus Tidestad00IF Göta Karlstad
40 Melker Gustavsson00IF Göta Karlstad11,72
73 Ahmed Abdelhamid86IS Göta
76 Adam Elhendy Gunnarsson00Karlskoga FIF
155 Johan Stenlund99Östersunds GIF Friidrott11.58
157 Ramone Mckenzie90Jamaica10.36
159 Emil Fagerlin00Trollhättan FIK12,14

M 400m
76 Adam Elhendy Gunnarsson00Karlskoga FIF
158 Johan Carlsson99Trollhättan FIK52,44

M 800m
59 Leif Helgman61IF Göta Karlstad
63 Olle Wahlström99IF Göta Karlstad
70 Anton Helgman93IF Göta Karlstad

M Häck 110m
55 Simon Throgen97IF Göta Karlstad

M Höjd
16 Philip Frifelt-Lundqvist89IF Göta Karlstad
39 Rasmus Tidestad00IF Göta Karlstad
55 Simon Throgen97IF Göta Karlstad
68 Henrik Thoms96IF Göta Karlstad
98 Jakob Thorvaldsson88IFK Lidingö
126 Mattias Green98Säffle FIK
136 Philip Andersson95SOK Träff
137 Simon Andersson97SOK Träff

M Stav

M Längd
40 Melker Gustavsson00IF Göta Karlstad6.23
50 Markus Asplund98IF Göta Karlstad
76 Adam Elhendy Gunnarsson00Karlskoga FIF
165 Victor Pettersson97IF Göta Karlstad
167 Max Nero98IF Göta Karlstad
168 Emil Bergqvist91KFUM Örebro

M Tresteg
50 Markus Asplund98IF Göta Karlstad

M Kula

M Diskus

M Slägga
49 Oscar Vestlund93IF Göta Karlstad

M Spjut
136 Philip Andersson95SOK Träff

P19 Kula

P19 Diskus

P19 Slägga

P19 Spjut
20 Jakob Eriksson98IF Göta Karlstad61.76
82 Rasmus Eriksson98Kils AIK
169 Alexander Nilsson98IF Göta Karlstad

P17 Häck 110m
40 Melker Gustavsson00IF Göta Karlstad14,58

P17 Kula
10 Simon Bjärnlöf Segerlind00Eksjö Södra IK10.71

P17 Diskus
10 Simon Bjärnlöf Segerlind00Eksjö Södra IK36.95

P17 Slägga
10 Simon Bjärnlöf Segerlind00Eksjö Södra IK47.14

P17 Spjut

P15 80m
32 Gabriel Gunnarsson01IF Göta Karlstad
61 Albin Enbacker01IF Göta Karlstad
77 Simon Axelsson01Karlskoga FIF
114 Karl Johansson01Stocksäters IF
149 Elias Åström02KFUM Örebro11,35

P15 800m
61 Albin Enbacker01IF Göta Karlstad

P15 Häck 80m
32 Gabriel Gunnarsson01IF Göta Karlstad
149 Elias Åström02KFUM Örebro

P15 Höjd
61 Albin Enbacker01IF Göta Karlstad
78 Evald Håkansson02Karlskoga FIF
149 Elias Åström02KFUM Örebro

P15 Stav
114 Karl Johansson01Stocksäters IF3,36

P15 Längd
32 Gabriel Gunnarsson01IF Göta Karlstad
35 Alfred Aakre02IF Göta Karlstad
61 Albin Enbacker01IF Göta Karlstad
77 Simon Axelsson01Karlskoga FIF
78 Evald Håkansson02Karlskoga FIF
109 Karl Teiffel94Mölndals AIK
114 Karl Johansson01Stocksäters IF
149 Elias Åström02KFUM Örebro

P15 Kula
78 Evald Håkansson02Karlskoga FIF

P15 Spjut
78 Evald Håkansson02Karlskoga FIF
149 Elias Åström02KFUM Örebro

P13 60m
Rikard Throgen-Hedin03SK Bore8,86
28 Oliver Ellström03IF Göta Karlstad
30 Lukas Ellström03IF Göta Karlstad
31 Frits Moström03IF Göta Karlstad

P13 600m
28 Oliver Ellström03IF Göta Karlstad
30 Lukas Ellström03IF Göta Karlstad
57 Felix Petrov03IF Göta Karlstad
150 Filip Åström03KFUM Örebro

P13 Häck 60m
Rikard Throgen-Hedin03SK Bore11,30
23 Jakob Friberg03IF Göta Karlstad11,10
28 Oliver Ellström03IF Göta Karlstad

P13 Höjd
Rikard Throgen-Hedin03SK Bore149
23 Jakob Friberg03IF Göta Karlstad
31 Frits Moström03IF Göta Karlstad
57 Felix Petrov03IF Göta Karlstad

P13 Längd
28 Oliver Ellström03IF Göta Karlstad
31 Frits Moström03IF Göta Karlstad
57 Felix Petrov03IF Göta Karlstad
150 Filip Åström03KFUM Örebro

P13 Kula
Sander Bergqvist03SK Bore
Rikard Throgen-Hedin03SK Bore11,30
Axel Olsson03Eds SK8,67
30 Lukas Ellström03IF Göta Karlstad

P13 Spjut
Axel Olsson03Eds SK23,27
28 Oliver Ellström03IF Göta Karlstad

P12 60m
112 Casper Bergstrand04Stenungsunds FI
122 Adam Larsson04IFK Sunne FK

P12 600m

P12 Häck 60m
112 Casper Bergstrand04Stenungsunds FI

P12 Höjd

P12 Längd
122 Adam Larsson04IFK Sunne FK

P12 Kula
112 Casper Bergstrand04Stenungsunds FI

P12 Spjut
92 Benjamin Stålhandske04Kils AIK

P11 60m
47 Nii Adjetey Mensah05IF Göta Karlstad
66 Carl-Oskar Bengtsson05IF Göta Karlstad
101 Filip Larsson05Lidköpings IS
105 Eddie Edvinsson05Mariestads AIF
148 Robin Ringström05KFUM Örebro
171 Tim Wigh-Dahlgren05Filipstads IF

P11 400m
47 Nii Adjetey Mensah05IF Göta Karlstad
64 Olof Stake05IF Göta Karlstad
105 Eddie Edvinsson05Mariestads AIF

P11 Höjd
47 Nii Adjetey Mensah05IF Göta Karlstad
153 Anton Eklind05KFUM Örebro
171 Tim Wigh-Dahlgren05Filipstads IF

P11 Längd
47 Nii Adjetey Mensah05IF Göta Karlstad
64 Olof Stake05IF Göta Karlstad
66 Carl-Oskar Bengtsson05IF Göta Karlstad
101 Filip Larsson05Lidköpings IS
171 Tim Wigh-Dahlgren05Filipstads IF

P11 Kula
47 Nii Adjetey Mensah05IF Göta Karlstad
101 Filip Larsson05Lidköpings IS
148 Robin Ringström05KFUM Örebro
153 Anton Eklind05KFUM Örebro
171 Tim Wigh-Dahlgren05Filipstads IF

P11 Spjut
47 Nii Adjetey Mensah05IF Göta Karlstad
64 Olof Stake05IF Göta Karlstad
66 Carl-Oskar Bengtsson05IF Göta Karlstad
101 Filip Larsson05Lidköpings IS
105 Eddie Edvinsson05Mariestads AIF
148 Robin Ringström05KFUM Örebro
153 Anton Eklind05KFUM Örebro
171 Tim Wigh-Dahlgren05Filipstads IF

P10 60m
72 Adam Al Hag06IF Göta Karlstad
132 Isac Danielsson06Säffle FIK

P10 400m
132 Isac Danielsson06Säffle FIK

P10 Höjd

P10 Längd
132 Isac Danielsson06Säffle FIK

P10 Kula
132 Isac Danielsson06Säffle FIK

K 100m
33 Ebba Gustavsson00IF Göta Karlstad13,21
41 Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad
65 Alice Norström98IF Göta Karlstad
67 Sara Lundmark99IF Göta Karlstad
94 Erica Edström97IFK Kristinehamn
143 Hanna Wiss91KFUM Örebro12.06

K 400m
41 Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad
128 Wilma Karlsson03Säffle FIK

K 800m
41 Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad
51 Lova Perman03IF Göta Karlstad
91 Zandra Karlsson83Kils AIK
170 Emelie Svensson95IFK Mora

K Häck 100m
17 Frida Johansson95IF Göta Karlstad
18 Sarah Larsson95IF Göta Karlstad
54 Lisa Piscator97IF Göta Karlstad

K Höjd
54 Lisa Piscator97IF Göta Karlstad
67 Sara Lundmark99IF Göta Karlstad
110 Louise Estberg98Mölndals AIK
124 Hanna Olsson99Säffle FIK
154 Sanna Pettersson99Östersunds GIF Friidrott
172 Emelie Svenske99KFUM Arvika

K Stav
94 Erica Edström97IFK Kristinehamn
156 Anne Sofie Hyldtoft Olsen94Köbenhavns IF3.54

K Längd
17 Frida Johansson95IF Göta Karlstad
33 Ebba Gustavsson00IF Göta Karlstad5.11
45 Alice Eriksson99IF Göta Karlstad
54 Lisa Piscator97IF Göta Karlstad

K Tresteg
17 Frida Johansson95IF Göta Karlstad
45 Alice Eriksson99IF Göta Karlstad
146 Johanna Pettersson94KFUM Örebro
147 Sara Angelmyr94KFUM Örebro

K Kula

K Diskus
42 Maria Wennlund93IF Göta Karlstad
138 Elinor Forssander88Ullevi FK

K Slägga
Ida Stenbäck99SK Bore
111 Kristina Andersson91Råby-Rekarne FIF53,72

K Spjut
15 Elisabeth Höglund90IF Göta Karlstad
71 Martina Borgler94IF Göta Karlstad

F19 Kula

F19 Diskus
93 Sabine Steen97IFK Kristinehamn

F19 Slägga
93 Sabine Steen97IFK Kristinehamn
107 Linn Forssell97Motala AIF

F19 Spjut

F17 Häck 100m
21 Jonna Uttman99IF Göta Karlstad16,40
41 Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad

F17 Kula
Ida Stenbäck99SK Bore
27 Elin Blomkvist00IF Göta Karlstad
166 Camilla Appel99IF Göta Karlstad

F17 Diskus
Ida Stenbäck99SK Bore
Maja Persson01SK Bore
Jessica Billa01SK Bore
19 Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad
27 Elin Blomkvist00IF Göta Karlstad
108 Sara Forssell00Motala AIF
166 Camilla Appel99IF Göta Karlstad

F17 Slägga
Ida Stenbäck99SK Bore
Maja Persson01SK Bore
Jessica Billa01SK Bore
19 Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad
27 Elin Blomkvist00IF Göta Karlstad
95 Lina Jernberg99IFK Kristinehamn
97 Josefine Andersson01IFK Kristinehamn
108 Sara Forssell00Motala AIF
124 Hanna Olsson99Säffle FIK
125 Petra Bäckström02Säffle FIK
133 Mathilda Kyrk02Säffle FIK

F17 Spjut
Ida Stenbäck99SK Bore
27 Elin Blomkvist00IF Göta Karlstad
117 Clara Bergström99IFK Sunne FK
166 Camilla Appel99IF Göta Karlstad

F15 80m
19 Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad
34 Malin Lundmark01IF Göta Karlstad
43 Olivia Österling Strömstedt01IF Göta Karlstad
48 Emmy Nyström-Jansson02IF Göta Karlstad
62 Lisa Källström02IF Göta Karlstad
80 Stella Vetro02Katrineholms SK
81 Tindra Bjurhem02Katrineholms SK
106 Sanna Ljungberg02IFK Mora
116 Fanny Jansson01IFK Sunne FK10,14
125 Petra Bäckström02Säffle FIK
152 Matilda Eklind02KFUM Örebro

F15 800m
34 Malin Lundmark01IF Göta Karlstad
62 Lisa Källström02IF Göta Karlstad
113 Emma Johansson02Stocksäters IF
162 Evelina Österman02Trollhättan FIK

F15 Häck 80m
144 Clara Bernhult02KFUM Örebro13.04

F15 Höjd
43 Olivia Österling Strömstedt01IF Göta Karlstad
80 Stella Vetro02Katrineholms SK
106 Sanna Ljungberg02IFK Mora
160 Ebba Engdahl02Trollhättan FIK1,49

F15 Stav
113 Emma Johansson02Stocksäters IF3,24

F15 Längd
34 Malin Lundmark01IF Göta Karlstad
43 Olivia Österling Strömstedt01IF Göta Karlstad
48 Emmy Nyström-Jansson02IF Göta Karlstad
81 Tindra Bjurhem02Katrineholms SK
106 Sanna Ljungberg02IFK Mora
113 Emma Johansson02Stocksäters IF
116 Fanny Jansson01IFK Sunne FK
119 Emmy Kyrk02IFK Sunne FK
144 Clara Bernhult02KFUM Örebro
152 Matilda Eklind02KFUM Örebro
160 Ebba Engdahl02Trollhättan FIK4,83

F15 Kula
Moa Laurila01KFUM Arvika
19 Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad
34 Malin Lundmark01IF Göta Karlstad
80 Stella Vetro02Katrineholms SK
106 Sanna Ljungberg02IFK Mora
116 Fanny Jansson01IFK Sunne FK
125 Petra Bäckström02Säffle FIK

F15 Spjut
Moa Laurila01KFUM Arvika
19 Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad
106 Sanna Ljungberg02IFK Mora
118 Tilda Bergström02IFK Sunne FK
152 Matilda Eklind02KFUM Örebro

F13 60m
14 Elin Wallin03Glanshammars IF8.41
22 Maria Grenegård03IF Göta Karlstad
25 Naa Adjeley Mensah03IF Göta Karlstad
26 Elina Andersson03IF Göta Karlstad
36 Elin Petersen03IF Göta Karlstad
37 Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad
87 Cornelia Kennerstad03Kils AIK
96 Kajsa Pettersson03IFK Kristinehamn
121 Andrea Larsson03IFK Sunne FK
127 Ebba Wulcan03Säffle FIK
140 Ella Andersson Jäger03IK Vikings Friidrott
141 Alice Wallesjö03Villstads GIF8,95

F13 600m
25 Naa Adjeley Mensah03IF Göta Karlstad
36 Elin Petersen03IF Göta Karlstad
96 Kajsa Pettersson03IFK Kristinehamn
134 Amanda Olsson03Säffle FIK

F13 Häck 60m
13 Tindra Frykholm03Glanshammars IF
25 Naa Adjeley Mensah03IF Göta Karlstad
29 Anna-Clara Bengtsson03IF Göta Karlstad
36 Elin Petersen03IF Göta Karlstad
37 Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad
128 Wilma Karlsson03Säffle FIK

F13 Höjd
12 Klara Frykholm03Glanshammars IF
13 Tindra Frykholm03Glanshammars IF
25 Naa Adjeley Mensah03IF Göta Karlstad
26 Elina Andersson03IF Göta Karlstad
29 Anna-Clara Bengtsson03IF Göta Karlstad
36 Elin Petersen03IF Göta Karlstad
87 Cornelia Kennerstad03Kils AIK
96 Kajsa Pettersson03IFK Kristinehamn
128 Wilma Karlsson03Säffle FIK
134 Amanda Olsson03Säffle FIK
141 Alice Wallesjö03Villstads GIF143

F13 Längd
12 Klara Frykholm03Glanshammars IF
14 Elin Wallin03Glanshammars IF4.55
25 Naa Adjeley Mensah03IF Göta Karlstad
26 Elina Andersson03IF Göta Karlstad
29 Anna-Clara Bengtsson03IF Göta Karlstad
36 Elin Petersen03IF Göta Karlstad
37 Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad
87 Cornelia Kennerstad03Kils AIK
96 Kajsa Pettersson03IFK Kristinehamn
115 Emilia Qvicklund03Strömstads IF
121 Andrea Larsson03IFK Sunne FK
127 Ebba Wulcan03Säffle FIK
140 Ella Andersson Jäger03IK Vikings Friidrott
141 Alice Wallesjö03Villstads GIF4,35

F13 Kula
22 Maria Grenegård03IF Göta Karlstad
86 Sandra Larsson03Kils AIK
87 Cornelia Kennerstad03Kils AIK
115 Emilia Qvicklund03Strömstads IF
140 Ella Andersson Jäger03IK Vikings Friidrott

F13 Spjut
22 Maria Grenegård03IF Göta Karlstad
25 Naa Adjeley Mensah03IF Göta Karlstad
86 Sandra Larsson03Kils AIK
87 Cornelia Kennerstad03Kils AIK
121 Andrea Larsson03IFK Sunne FK
134 Amanda Olsson03Säffle FIK

F12 60m
44 Elsa Brolinson04IF Göta Karlstad
52 Klara Lindholm04IF Göta Karlstad
85 Alexandra Norberg-Eriksson04Kils AIK
90 Linnea Carlsson04Kils AIK
99 Nora Jolbäck04Lidköpings IS9.18
142 Wilma Gäverth04Åsbro GoIF9.45
161 Elvira Tanderud04Trollhättan FIK8,38

F12 600m
44 Elsa Brolinson04IF Göta Karlstad
56 Emilia Hollman04IF Göta Karlstad
90 Linnea Carlsson04Kils AIK
100 Meja Kjellberg-Larsson04Lidköpings IS
120 Tilde Olsson04IFK Sunne FK

F12 Häck 60m
44 Elsa Brolinson04IF Göta Karlstad
84 Sophie Säwe04Kils AIK
85 Alexandra Norberg-Eriksson04Kils AIK
90 Linnea Carlsson04Kils AIK
99 Nora Jolbäck04Lidköpings IS10.46
100 Meja Kjellberg-Larsson04Lidköpings IS
142 Wilma Gäverth04Åsbro GoIF

F12 Höjd
44 Elsa Brolinson04IF Göta Karlstad
52 Klara Lindholm04IF Göta Karlstad
84 Sophie Säwe04Kils AIK
85 Alexandra Norberg-Eriksson04Kils AIK
99 Nora Jolbäck04Lidköpings IS1.37

F12 Längd
44 Elsa Brolinson04IF Göta Karlstad
75 Emma Carlsson04Istrums SK
84 Sophie Säwe04Kils AIK
85 Alexandra Norberg-Eriksson04Kils AIK
90 Linnea Carlsson04Kils AIK
99 Nora Jolbäck04Lidköpings IS4.58
142 Wilma Gäverth04Åsbro GoIF
145 Tilda Bernhult04KFUM Örebro
161 Elvira Tanderud04Trollhättan FIK

F12 Kula
58 Tina Torpare04IF Göta Karlstad
75 Emma Carlsson04Istrums SK
84 Sophie Säwe04Kils AIK
89 Elvira Högman04Kils AIK
129 Emma Wall04Säffle FIK
142 Wilma Gäverth04Åsbro GoIF
145 Tilda Bernhult04KFUM Örebro

F12 Spjut
75 Emma Carlsson04Istrums SK
84 Sophie Säwe04Kils AIK
89 Elvira Högman04Kils AIK
129 Emma Wall04Säffle FIK
142 Wilma Gäverth04Åsbro GoIF
145 Tilda Bernhult04KFUM Örebro

F11 60m
53 Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad
69 Ella Holmqvist05IF Göta Karlstad
74 Tova Gustafsson05Istrums SK
83 Sara Larsson05Kils AIK
88 Emma Larsson05Kils AIK
102 Ebba Elfström05Lidköpings IS
103 Alice Löfgren05Lidköpings IS
135 Tindra Lööf05Säffle FIK
139 Irma Andersson Jäger05IK Vikings Friidrott
151 Alva Lindmark05KFUM Örebro9.05
163 Edvina Norberg05Ransäters AIS
164 Linnea Karlsson05Ransäters AIS

F11 400m
53 Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad
60 Agnes Johansson05IF Göta Karlstad
69 Ella Holmqvist05IF Göta Karlstad
74 Tova Gustafsson05Istrums SK
130 Emelie Olsson05Säffle FIK
135 Tindra Lööf05Säffle FIK
139 Irma Andersson Jäger05IK Vikings Friidrott
151 Alva Lindmark05KFUM Örebro
163 Edvina Norberg05Ransäters AIS

F11 Höjd
46 Lova Wilde05IF Göta Karlstad
74 Tova Gustafsson05Istrums SK
83 Sara Larsson05Kils AIK
102 Ebba Elfström05Lidköpings IS
103 Alice Löfgren05Lidköpings IS
104 Ebba Zachrisson05Lidköpings IS
130 Emelie Olsson05Säffle FIK
135 Tindra Lööf05Säffle FIK

F11 Längd
24 Agnes Friberg05IF Göta Karlstad
53 Lathifa Afrah05IF Göta Karlstad
60 Agnes Johansson05IF Göta Karlstad
69 Ella Holmqvist05IF Göta Karlstad
74 Tova Gustafsson05Istrums SK
83 Sara Larsson05Kils AIK
102 Ebba Elfström05Lidköpings IS
103 Alice Löfgren05Lidköpings IS
104 Ebba Zachrisson05Lidköpings IS
135 Tindra Lööf05Säffle FIK
139 Irma Andersson Jäger05IK Vikings Friidrott
151 Alva Lindmark05KFUM Örebro4.17
163 Edvina Norberg05Ransäters AIS
164 Linnea Karlsson05Ransäters AIS

F11 Kula
Edit Laurila05KFUM Arvika
24 Agnes Friberg05IF Göta Karlstad
88 Emma Larsson05Kils AIK
104 Ebba Zachrisson05Lidköpings IS
130 Emelie Olsson05Säffle FIK
163 Edvina Norberg05Ransäters AIS
164 Linnea Karlsson05Ransäters AIS

F11 Spjut
Edit Laurila05KFUM Arvika
11 Tilda Eriksson06Filipstads IF
88 Emma Larsson05Kils AIK
102 Ebba Elfström05Lidköpings IS
104 Ebba Zachrisson05Lidköpings IS
130 Emelie Olsson05Säffle FIK
139 Irma Andersson Jäger05IK Vikings Friidrott

F10 60m
Fanny Bergqvist06SK Bore9.36
11 Tilda Eriksson06Filipstads IF
38 Elsa Petersen06IF Göta Karlstad
79 Linnéa Skoglund06Karlskoga FIF
131 Moa Karlsson06Säffle FIK

F10 400m
11 Tilda Eriksson06Filipstads IF
38 Elsa Petersen06IF Göta Karlstad
79 Linnéa Skoglund06Karlskoga FIF
131 Moa Karlsson06Säffle FIK

F10 Höjd
Fanny Bergqvist06SK Bore
38 Elsa Petersen06IF Göta Karlstad
79 Linnéa Skoglund06Karlskoga FIF

F10 Längd
Fanny Bergqvist06SK Bore
11 Tilda Eriksson06Filipstads IF
38 Elsa Petersen06IF Göta Karlstad
79 Linnéa Skoglund06Karlskoga FIF
131 Moa Karlsson06Säffle FIK

F10 Kula
Fanny Bergqvist06SK Bore
11 Tilda Eriksson06Filipstads IF
79 Linnéa Skoglund06Karlskoga FIF
131 Moa Karlsson06Säffle FIK


© Track & Field, Christer Falk 2010