Resultattävlingar

Här listas föreningens resultattävlingar:

2024

14/4 Resultattävling 
Träningstävling för Götister födda 2011 – 2017
Tid: 10.00 (första start)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Inbjudan finns att ta del av här
PM
Tidsprogram
Avprickning senast 45 minuter före grenstart: avprickning
Resultatlista

18/6 Resultattävling 
Tid: 18.00
Plats: Sola arena
Gren: Stavhopp
Anmälan via Mikael Dahlgren eller e-post tavlingsanmalan@ifgota.se

2023

7/1 Resultattävling (60mH, tresteg)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Anmälan via respektive ledare eller e-post tavling@ifgota.se

14/1 Massa Lind Indoor Throwing 2023
Tid: Meddelas senare
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Klasser: M, P19, P17, K, F19, F17
Grenar: Kula och vikt
Anmälan via easyrecord.se
Resultat

8/2 Resultattävling kast
Tid: Meddelas senare
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Klasser: M, P17, K, F17
Grenar: Kula och vikt
Resultat

23/2 Resultattävling längd, tresteg
Tid: Tresteg 17:00, Längd 17:45
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Klasser: M, K
Grenar: Längd och tresteg
Anmälan via respektive ledare eller e-post tavling@ifgota.se

26/2 Resultattävling 1 mile
Tid: Meddelas senare
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Klasser: M, K
Grenar: 1 mile
Anmälan via forumet eller e-post tavling@ifgota.se

2/4 Resultattävling 
Träningstävling för Götister födda 2010 – 2016
Tid: 10.00 (första start)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Inbjudan finns att ta del av här
Tidsprogram
PM
Avprickning senast 45 minuter före respektive grenstart via: Avprickning
Resultat

4/4 Kasttävling
Resultattävling för kastgruppen.
Anmälan till ledarna.
Plats: Eva Lisa Holtz arena

5/9 Kasttävling
Resultattävling för kastgruppen.
Anmälan till ledarna.
Plats: Massa Lind arena

14/9 Resultattävling
Tid: Prel. starttid 18.00
Plats: Sola arena
Klasser: M, K
Grenar: 400 m, 800 m, 1500 m
Anmälan via e-post tavling@ifgota.se

Startlista
Preliminärt tidsprogram
18:00 400 m
18:10 800 m
18:20 1500 m

30/9 Castorama
Plats: Massa Lind arena
Klasser: M, K
Anmälan via easyrecord.se eller e-post tavling@ifgota.se

28/11 Resultattävling (3000m)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Anmälan via e-post tavlingsanmalan@ifgota.se eller forumet

2/12 Träningstävling (60m, 200m, längd, kula)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Träningstävling för de födda 11 – 17
Klasser: P/F 7 – P/F13
Anmälan via ledarna eller  tavlingsanmalan@ifgota.se
Inbjudan
Tidsprogram
PM
Resultat

19/12 Resultattävling (1000m)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Anmälan via e-post tavlingsanmalan@ifgota.se eller forumet

2022

29/11 Resultattävling (3000m)
Tid: 18.50 (första start)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Anmälan via e-post tavling@ifgota.se eller forumet

4/12 Resultattävling (60m, 200m, längd, kula)
Testtävling för de födda 12 – 16
Tid: 10.00 (första start)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Anmälan via respektive ledare

20/12 Resultattävling (1000m)
Tid: 11.00 (första start)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Anmälan via e-post tavling@ifgota.se eller forumet

29/12 Resultattävling (längd, kula)
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Tid: Längd (planka) 17:00, Längd (zon) ca 18:00, Kula 18:45
Plats: Eva Lisa Holtz arena
Anmälan via respektive ledare

 

2021

24/1 Elittävling Sprint (60 meter) & Längd
Tid 13.00-18.00 (tidsprogram mailas deltagarna senare)
Plats: Våxnäshallen
Klasser: M & K
Inbjudningstävling, intresseanmälan till: anders.moller@friidrott.se

17/4 Elittävling Kast
Tid 13.00
Plats: Massas äng
Klasser: M & K
Inbjudningstävling, intresseanmälan till: tavling@ifgota.se

21/4 Elittävling Kast
Tid 17.00
Plats: Massas äng
Klasser: M & K
Inbjudningstävling, intresseanmälan till: tavling@ifgota.se

24/4 Elittävling Kast
Tid Prel. 13.00
Plats: Massas äng
Klasser: M & K
Inbjudningstävling, intresseanmälan till: tavling@ifgota.se

22/5 Elittävling Längd
Tid 11.00
Plats: Tingvalla IP
Klasser: M & K
Inbjudningstävling, intresseanmälan till: tavling@ifgota.se

2020

31/3 200m
Tid: 18.30
Plats: Våxnäshallen
Inbjudan

25/4 stavhopp
Tid: 10.30
Plats: Våxnäshallen
Inbjudan

1/5 Höjdhopp
Tid: 10.30
Plats: Våxnäshallen
Inbjudan
PM  och startlista

16/5 Veckans grenar (häck, kula)
Tid: 13.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan
PM  och startlista

24/5 Veckans grenar (200/300/400, tresteg, spjut)
Tid: 10.30 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan löpningar alla
Inbjudan 15-18 år

30/5 Veckans grenar (kort häck, 600/800m)
Tid: 12.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan löpningar
Tidsprogram  och startlista

6/6 Veckans grenar (sprint, 1500m)
Tid: 12.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan löpningar
Tidsprogram  och startlista

14/6 Resultattävling 400 m
Tid: 11.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Anmälan skickas till tavling@ifgota.se

16/6 Resultattävling 1500 m
Tid: 19.15 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Anmälan via forumet eller e-post till tavling@ifgota.se

18/6 Resultattävling diskus, slägga 17+
Plats: Massas äng
Tävlingsledare: Anton

28/6 Stavhopp
Tid: 11.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan

9/7 Resultattävling diskus, slägga
Tid: Tävlingsstart 17.00 uppvärmd inkastad och klar
Plats: Massas äng
Tävlingsledare: Ulf F

18/7 Resultattävling (lång häck, kula)
Tid: 12.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan
Tidsprogram och anmälningslista

25/7 Kasttävling P/F17 och äldre
Plats: Massas äng
Inbjudan
Tidsprogram och startlista

29/7 Resultattävling (800m)
Tid: 18.30(första start)
Plats: Tingvalla IP
Tävlingsledare: Felix

4/8 Resultattävling (mile)
Plats: Tingvalla IP
Anmälan via forumet eller tavling@ifgota.se

11/8 Resultattävling (100m och 400m)
Tid: 18.30(första start)
Plats: Tingvalla IP
Tävlingsledare: Felix

15/8 Augustihoppet (stav)
Tid: 11.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan

19/8 Resultattävling längd
Tid: 18.30 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Anmälan via e-post tavling@ifgota.se

21/8 Resultattävling (80m, 200m, 300m, 800m)
Tid: 17.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Anmälan via e-post tavling@ifgota.se

25/8 DM/VDM 10 000m
Tid: 18:30
Plats: Tingvalla IP
Inbjudan

5/9 Resultattävling (200m, 600m, 800m)
Tid: 11.00 (första start)
Plats: Tingvalla IP
Anmälan via e-post tavling@ifgota.se

15/9 Resultattävling 1-timmeslöpning
Tid: 18.00
Plats: Tingvalla IP
Anmälan via forumet eller tavling@ifgota.se