Påskgodis från 110-åringen

Vi vill passa på att önska alla medlemmar en trevlig påskhelg!

Om ni har en stund över under helgen, kika gärna in på jubileumsdelen här på hemsidan och återupplev föreningens första 110 år. Här hittar du anekdoter och vi presenterar sju stycken varje vecka. Du finner även månadens bild där minnesvärda stunder från de sista tio åren presenteras i bilder, samt veckans bilder signerade Anders Borgström.

Som ett led i föreningens 110-årsjubileum finns ett jubileumsprogram, med en aktivitet varje månad. April månads aktivitet är Idrottscafé och temat är ”110 år med IF Göta”.  Alla medlemmar välkomnas till denna aktivitet som anordnas av Värmlands Idrottshistoriska Sällskap. Varmt Välkomna!

Plats: Seniorernas Hus, Sundsta
Datum: 23 april
Tid: 18.00
Kaffe och smörgås serveras under kvällen.

Det väntas mycket folk så kom i tid. Begränsat antal platser.

/Johan