Glad påsk och medlemsdag

Vi vill önska våra medlemmar och alla våra friidrottsvänner ute i landet GLAD PÅSK!

Efter påsk kommer nästa arrangemang vi gör att bli vår medlemsdag som är planerad till den 12 april mellan kl. 17.00-20.00 i Våxnäshallen. Ett ypperligt tillfälle att träffa andra medlemmar i föreningen och vi kommer dessutom bjuda på massa skojigheter. Bland annat så kommer vi erbjuda en HLR-utbildning för våra tränare (mer information har gått ut via mail) och några av våra samarbetspartners finns på plats för att ge våra medlemmar fina erbjudanden och/eller informera om sin verksamhet. Dessa samarbetspartners kommer på vår medlemskväll:

  • KMTI
  • Löpex
  • NWT
  • Scandic
  • Blodcentralen i Värmland
  • Fritidsbanken
  • Räddningstjänsten

Utöver detta kommer det även finnas möjlighet att träna och köpa klubbkollektion/hämta ut sin medlemströja. Ta med era Göta-vänner och familjemedlemmar på en kväll tillsammans med oss!

20180318 IF Götas ungdomsspel 17 och 18 mars i våxnäshallen, Karlstad
Foto: Fredrik Karlsson / SolstaFoto